nadgraditev - navigacija, park senzorji, luči

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Pozdravljeni,

Zanimamo se za nakup novejšega rabljenega avtomobila..ponudba v Sloveniji je zelo slabo, še tista kar je je z zelo slabo opremo. Gledam isto znamko v Nemčiji, ki je cenovno celo malenkost dražja kot v Sloveniji, če prištejem vse stroške uvoza in dmv pridem pri vrednosti avta 10.000e na razliko cca 1500e - dražje v Nemčiji. Je pa res, da ima avto iz Nemčije precej boljšo opremo.

Ampak sem si kalkuliral sledeče:
- v Sloveniji ima avto ročno klimo...kupil bi sistem android z navigacijo (+ LCD) s katerim je še konzola za nastavitev klime in ostalih parametrov ventiraltorja (original velikost za naveden tip avta) - zanima me ali lahko, v kolikor je sedaj na avtu nameščena ročna konzola za klimo (ročna klimatska naprava) s to novo zadevo postane avtomatska? Ali je v sami klimi zadeva drugače zasnovana?
Hkrati ima ta naprava možnost priklopa park senzorjev - na slovenskem avtu jih trenutno ni, to sem videl bi si lahko dokupil in izvedel inštalacijo - sklepam, da se to da profično narediti - skozi blatnike in da so kapice gor kot na originalu? Kakšen je kaj strošek, da ti nekdo to dobro naredi?
- Kot druga me zanima, v kolikor se zadnje original luči zamenjajo z "angel eyes" led lučmi (iste ima nova verzija te znamke avtomobila) - ali je za to potrebno opraviti homologacijo? Saj na tehničnem ne vedo kakšne luči ima ta avto ali - osvetlitev oz. funkcije pa so ja iste?

Hvala za info
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Pozdravljeni,

Zanimamo se za nakup novejšega rabljenega avtomobila..ponudba v Sloveniji je zelo slabo, še tista kar je je z zelo slabo opremo. Gledam isto znamko v Nemčiji, ki je cenovno celo malenkost dražja kot v Sloveniji, če prištejem vse stroške uvoza in dmv pridem pri vrednosti avta 10.000e na razliko cca 1500e - dražje v Nemčiji. Je pa res, da ima avto iz Nemčije precej boljšo opremo.

Ampak sem si kalkuliral sledeče:
- v Sloveniji ima avto ročno klimo...kupil bi sistem android z navigacijo (+ LCD) s katerim je še konzola za nastavitev klime in ostalih parametrov ventiraltorja (original velikost za naveden tip avta) - zanima me ali lahko, v kolikor je sedaj na avtu nameščena ročna konzola za klimo (ročna klimatska naprava) s to novo zadevo postane avtomatska? Ali je v sami klimi zadeva drugače zasnovana?
Hkrati ima ta naprava možnost priklopa park senzorjev - na slovenskem avtu jih trenutno ni, to sem videl bi si lahko dokupil in izvedel inštalacijo - sklepam, da se to da profično narediti - skozi blatnike in da so kapice gor kot na originalu? Kakšen je kaj strošek, da ti nekdo to dobro naredi?
- Kot druga me zanima, v kolikor se zadnje original luči zamenjajo z "angel eyes" led lučmi (iste ima nova verzija te znamke avtomobila) - ali je za to potrebno opraviti homologacijo? Saj na tehničnem ne vedo kakšne luči ima ta avto ali - osvetlitev oz. funkcije pa so ja iste?

Hvala za info
Nekako nisem čisto prepričan, da vaš v kaj se spuščaš.
Zgolj v info: stvari s sodobnimi vozili niso več tako enostavne, kot so bile včasih in znaš naleteti na zelo ''zanimive'' probleme, ki ostanejo včasih nerešeni. Tudi pri tako preprosti zadevi, kot je menjava zadnjih luči. Ne pravim, da bo tako v tvojem primeru, ampak velikokrat pa je.
Vsekakor pa si tvoje vprašanje niti ne zasluži odgovora, ker nisi napisal niti o katerem vozilu je govora, niti dal linka do kitajskega sranja. Nekateri sistemi namreč znajo biti zelo kvalitetni, drugi pa pa tudi za na bicikel niso. Nisem pa še videl kitajca, ki ne bi imel vsaj nekih problemov v delovanju, tukaj je pa potem vprašanje natančnosti in živčnosti tebe, ali ti je dovolj, da zadeva na pol dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Ročna klima gre v avtomatsko če menjas vse kaj je s klimo povezano pod armaturko
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Ok, kaj pa glede homologacije - če si npr. menjaš zadnje luči z novejšimi? kako to na tehničnem vedo? ali pa npr. večina teh avtov ima zatemnjena stekla original - če si jih dam naknadno, kako na tehničnem pregledu ve če so original ali so že bila?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Probaj pa boš videl - vidi on tudi homologacijo v računalniku, pa naknadno zatemnjena (folija) ni nikoli enako kot original (temno steklo).
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Kak avto pa je to, da je nekaj let star 10k eur z rocno klimo?

Sam trdim, da je to brezveze. Najprej kupi avto, pocakaj en mesec, pa te bo nadgradnja minila...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Kar se luči tiče, poglej na https://www.retrofitlab.com/ če imajo xenon nadgradnjo za tvoj avto. Ponujajo celotne projektorje skupaj z lečo tako da se za pravilen snop ni za bati. Hella pa ponuja komplete za naknadno vgradnjo za samodejno nastavitev snopa in tudi pranje žarometov - vse to rabiš, če hočeš biti na "safe side." Še vedno pa ne vem, ali bi ti uspelo narediti homolomo - v tem primeru bi po moje moral sprednje luči menjati v celoti z xenon verzijo za enak avto, samo potem je vprašanje, ali se splača...Če daš stekla temnit, ponavadi dobiš potrdilo o ustrezni vgradnji in ustreznem uporabljenem materialu, s katerim potem urediš nakdandni vpis v homologacijski kartonček... Spet nekaj stane.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Zelo pazi s tole stranjo, na prvi pogled se mi zdijo Britanci, preveri, da niso lampe za RHD avte...

Poleg tega me je zmotilo, da so teksti z opisom težav za vse avte enaki (najprej sem mislil, da imajo dejansko izkušnje s kupom različnih žarometov, ampak v bistvu je tekst za vse enak...)
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nizozemci... Poleg tega imaš še za (skoraj) vsak avto video, ki prikaže zamenjavo. Tako da ni samo copy/paste za avtomobile (recimo za AR 159 imaš 2 različna videa, ki prikazujeta retrofit za enojni xenon (D1S) in po želji tudi bi-xenon (D2S))...
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
gre za chevrolet trax, mislil sem pa zadnje luči-se dobijo nove oz. od novega modela, dimenzijsko so site s tem da so narejene kot ledice.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Daj ne seri. 1500 razlike in ti boš potem menjal klimo, navi, luči in park senzorje? Na koncu boš prišparal 500 eur (ali pa še to ne), pa nič nebo delalo tako kot mora.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Kitajci in tudi original dele se da dobit precej poceni, recimo iz Poljske. Tako da z deli še morda prideš čez, delo je pa potem lahko problem.
Vsekakor pa nisi ravno pri pravi pameti (MOJE SUBJEKTIVNO MNENJE), da namerno kupuješ cenejši avto brez opreme in bi potem nekaj dograjeval, sploh s Kitajci...
Izjema so redka vozila, če jih ni na trgu, potem morda je še logično, ampak pri teh ni prihranek v prvem planu.
Sem imel v rokah že par takih domačih “predelav” in sem se tudi že samo čudil, da avto ni že zgorel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: elth