Upgrade kratke luči Xenon kit + LED pozicijska

MITT007

Zelenc'
10. nov 2010
21
0
1

Navajen sem bil 5W dnevnih luči in bixenona, ki je res naredil dan sredi noči in v dežju. Zdej ima avto ful dobre dolge luči (H7 žarnica) in ful slabe kratke luči (kot vsi, ki imajo lečo), tudi H7 žarnica. Zato bi vgradil xexnon kit 4300K za kratke luči. Vem za prednosti in slabosti, zanima pa me, če se potem pojavlja kašno obvestilo o pregoreli žarnici na armaturki? Katerega proizvajalca kitov priporočate?

Druga zadeva je, prejšnji avto je imel res carski sistem, podnevi si kuril 5W dnevne luči, ki so se avtomatsko prižigale, xenon pa si uporabljal samo ponoči in ne za brezveze svetit direkt v sonce čez dan. Torej namesto pozicijske 5W žarnice, bi dal primerno LED žarnico + kit z električnim uporom za premostitev obvestila o pregoreli žarnici (a ta upor tudi zares dela) in to luč bi kuril čez dan.

Primer LED žarnice za pozicijsko:

LED1

A bi ta zadeva laufala? Tisti, ki imate zadevo povejte izkušnje in pa kaj mi priporočate?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
kot verjetno veš je oboje prepovedano..tudi LED žarnice
xenon kit je praktično skoraj vseeno kaj daš tudi tisti ki so v Bosch skatli so isti šmorn, ob suhem sveti nekoliko bolje v dežju pa je tudi kriza kot H7.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Kar se ledike tiče ti povem, da niti nisem gledal opisa in ti zagotovim, da glede na ceno jo boš mogoče videl ponoči, podnevi pa pozabi.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Takšno LE diodo, ki si jo prilepil v linku, sem imel, pa je bolj slaba. Sedaj imam LED SMD in ohoho dobro sveti. Res pa je, da če imaš na luči gladko steklo, ne bo razpršilo svetlobe. Aja, ena mi še sveti, ena je pa po letu in pol zaključila svetilno sezono. :) So že nove na poti nekje iz kitajske. :)

malo off: ´sad´ od kdaj se pa kvaliteta odraža v ceni - velikokrat se žal ne.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Citat:
Uporabnik timm pravi:malo off: ´sad´ od kdaj se pa kvaliteta odraža v ceni - velikokrat se žal ne.
Večinoma res ne, ampak pri npr. LED-ikah in baterijah pa je cena dovolj velik pokazatelj. In za 3 EUR dobiš eno sranje.
Poglej, koliko stanejo prave LED-ike, katere se uporabljajo v original avtih, pa ti bo takoj jasno. Še bolj pa, ko vidiš kakšne nachbau kvazi audi LED-ike sprednje luči na avtih. Tiste par diode brlijo in jih vidiš od blizu, ta originalne vidiš na 500m.
 

timm

Pripravnik
21. apr 2008
115
0
16
Celje
Glede baterij se nekako strinjam, glede ledik pa malo manj. :) Tiste diode na Audijih so mi pa .... (ne bom napisal) pa naj bodo originalne ali pa ponaredek.
Ne vem za druge ampak osebno sem imel zaenkrat srečo s temi kitajskimi (itak so menda vse narejene tam) diodami za evro ali dva. Ko sem jih kupil neke navadne po 7€ v avto trgovini (2x) so bile pa poden od podna. Tiste v obliki w5w žarnice.