Rabim nasvet o xenon kitu

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Zajema tudi stalno izboljševanje sistema vodenja kakovosti (to tudi ni povezano s tehniko), urejenost dokumentiranja procesov (kakšno dokumentacijo rabiš za kaj). Standard zajema kompletno firmo razen računovodstva in financ. Presoja je pa debata z zaposlenimi, pa pregled dokumentacije, če je vse v skladu s poslovnikom o kakovosti. Standard nikakor ne predpisuje nobenih tehničnih parametrov.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Isto pri meni. Kupil Osram NightBreaker(H4) in sem super zadovoljen. Sveti bolj jasno kot xenon, razen barva svetlobe je bolj rumenkasta.

Kako rumenkasta? A ni bela
confused-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
NightBreaker ni čsito bela. Je za odtenek manj rumenkasta, kot klasična H4 žarnica.
 

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Prej sem imel zgolj navadne žarnice, ne morem dati primerjave, žal. So pa te Philipsove res uredu, zelo močno svetijo. Žarnica ustreza ECE R37 uredbi in kot taka baje edina rally žarnica, katera je dovoljena v civilni rabi
priden.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Tudi če policaj nima pojma in mu je malo sumljivo bo pač odredil izrednega tehničnega nato si pa pečen. Mene so z after market xenonkami ustavili že nekajkrat vendar xenonk ni nikoli nič omenjal, imam pa leče že v originalu in nastavljen snop tako kot je potrebno. Je pa res da tudi nisem bil tečen nazaj, bil preveč pameten, pijan ipd. Upam da bo tako še naprej.
 

B81

22. jul 2007
34.500
8.961
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz tudi vidim precej teh fake ksenonov, ki se sedaj pojavljajo vsepovsod. Zagotovo voznik vidi bolje, ampak za ceno tega da ostale bolj ali manj moti. Navadni žarometi enostavno niso prilagojeni xenonu in tako sveti vsepovsod, ne glede na nastavitev višine snopa.

Predpisi za tovarniške ksenone ( avtomatska nastavitev višine, leča za usmerjanje snopa, pranje žarometov ) niso kar za brezveze izmišljeni.

To pomeni, da če zapelješ na luknjo pri rečmo 73 km/h,, bo luš šla malo gor, ko pa prideš spet na ravno, pa spet dol in vse to v 0,0045 sekunde?Ker mi to sploh ni jasno. Kolega vžge audija, pa so šle luči gor bolj po malem.
Po moje, če imaš leče, da imaš usmerjen snop in nimaš čisto gor vzdignjenih luči, je tale fake ksenon čisto ok. Pa ne vem, zakaj je fake, če pa sveti enako kot ksenon, ki je v originalu.
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik xmovc pravi:
Da je pa kvazi ksenon, bo pa najbrž ocenil policaj s 4 razredi osnovne šole, kjer morata biti itak 2, da zna eden brat, drugi pa pisat.
uf-1.gif
da te popravim, s 4 razredi srednje šole, dva sta pa zato, da če boš kaj pameten da te čim bolj razbijeta
evil.gif
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Jaz tudi vidim precej teh fake ksenonov, ki se sedaj pojavljajo vsepovsod. Zagotovo voznik vidi bolje, ampak za ceno tega da ostale bolj ali manj moti. Navadni žarometi enostavno niso prilagojeni xenonu in tako sveti vsepovsod, ne glede na nastavitev višine snopa.

Predpisi za tovarniške ksenone ( avtomatska nastavitev višine, leča za usmerjanje snopa, pranje žarometov ) niso kar za brezveze izmišljeni.

To pomeni, da če zapelješ na luknjo pri rečmo 73 km/h,, bo luš šla malo gor, ko pa prideš spet na ravno, pa spet dol in vse to v 0,0045 sekunde?Ker mi to sploh ni jasno. Kolega vžge audija, pa so šle luči gor bolj po malem.
Po moje, če imaš leče, da imaš usmerjen snop in nimaš čisto gor vzdignjenih luči, je tale fake ksenon čisto ok. Pa ne vem, zakaj je fake, če pa sveti enako kot ksenon, ki je v originalu.

Po mojih izkušnjah avtomatska regulacija višina na luknjavi cesti ne koristi. Učinek se pokaže če je avto naložen (vsi potniki, prtljaga, itd.)... in ravno takrat najbolj bleščijo čefur-xenonke, ko se kdo vozi v naloženem avtu, itd. O barvi svetlobe (6000K+) pa škoda izgubljat besed, ker je težko bedakom razložit, da se z višjim številom Kelvinov, sorazmerno izgublja svetilnost (lum) in hkrati povečuje bleščanje, kar pride lepo do izraza v dežju... takrat so namreč takšni xenon-kiti slabši kot stare halogenke iz yugota.
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik xmovc pravi:
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Tud na kvazi xenon kite se bodo spravili...

Da je pa kvazi ksenon, bo pa najbrž ocenil policaj s 4 razredi osnovne šole, kjer morata biti itak 2, da zna eden brat, drugi pa pisat.
uf-1.gif
in pes s končano osnovno šolo
evil.gif