Rabim nasvet o xenon kitu

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Prosim če mi lahko svetujete kateri xenon kit naj kupim, saj poznam kar nekaj ljudi ki imajo xenon kite in skoraj vsi imajo probleme z njimi, no moram povedat da so ti kiti različni, vsaj po škatli, nekateri pa pravijo da so delani vsi v isti tovarni na kitajskem. No težave ki jih imajo so da luči rahlo utripajo, pa enkrat se ne prižge kakšna žarnica, sploh kadar je mrzlo, skratka skoz imajo neke težave. Res pa je da so ti kiti poceni in sicer pod 100€. Zelo hvalijo kaixen kite ki so precej dražji(200€) drugi pa pravijo da so isto sranje kot ceneni kiti. A morda kdo ve kakšno firmo xenona trži Elmark iz Celja? Njihov serviser mi je omenil da kitajske robe nočejo imet saj so z njo sami problemi in da oni imajo neke korejske kite, ni mi pa hotel povedat kakšne in tudi škatle nisem mogel videt. Povedal pa mi je da jih ne uvažajo sami, ampak jih nabavljajo pri enem grosistu v Sloveniji, ki jih dobavlja samo njim.
No zdaj pa ne vem kaj bi nabavil da nebi bilo problemov in bi ne bilo predrago. Če mal pogledaš po bolhi so isti kiti od 60€ pa tam do 150€, tak da cena sploh ni merilo in lahko drago plačaš pa dobiš isto sranje kot za 60€, vsi prodajalci ki pa kite tržijo na bolhi pa imajo skoraj vsake 14 dni drugo firmo vsaj sodeč po škatli dvakrat ne dobiš istega kompleta, res pa je da je vsebina zelo podobna le kakšna nalepka je na balastu različna. Prosim za nasvet kaj bi vi svetovali od teh kitov in kakšne so vaše izkušnje
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jst ti lahko povem da sem kupil par kompletov pri eni firmi iz nevem kje...skratka tip da garancijo,1x jo je kolega uveljavljal ker mu je zarnica utripala,potem je poslal novo zarnico in problem je rešen.

Nisem se dozivel da se luci nebi prizgale,niti da bi utripale ( izjemoma tisto ko je bila zarnica kriva). Res pa da na avtu nesmete imeti nastavljenih dnevnih luči,ampak morajo biti kar "prave" vklopljene,ker dnevne delajo samo s 75% nekje.

Skratka,ce bom se kaksen komplet potreboval,bom ziher vzel pri temu,ker ti tudi izstavi račun in garancijo,cena pa je bila že pred cca 3 meseci 100€ , takoda je zelo korektna cena.
dostava je bila po posti,brez problemov.

ce bo kdo rabil,lahko mu dam gsm, ime trgovine je pa nekaj Techno al nekaj takega ( ne ni v Kranju).
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Jaz ti pa svetujem, da pojdi stran od teh zadev, ker je brez veze. Dober xenon je originalen tovarniško montiran xenon. S tem s.r.a.n.j.e.m. boš samo slepil druge!
bonk.gif

Če bi bil rad rižar, al pa če si mozoljnik, ki da to na avto, zato da bo bolj kul, bog ne daj, da se srečava!
10.gif

Če bi pa rad izboljšal vidljivost si raje kupi dobre halogenke. Recimo Osram NightBraker!
priden.gif
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Sam sem imel na avtu xenon kit in verjemi da nikogar nisem slepil, saj sem imel luči nastavljene dovolj nisko in prepričan sem da če bi ti po pravici povedal ko bi se midva srečala bi bil enakega mnenja. Problem je ker sem imel skoz neke probleme, ki so mi parali živce, saj pri meganu ni enostavno priti do žarnice sploh pa do balastov ki sem jih imel skrite da če sem želel do njih sem moral sneti prednji odbijač. Nobena halogenska žarnica pa ne mora nadomestiti xenon, saj za mene ne.
LP
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
-vsi kiti so od istega proizvajalca, samo v drugi embalazi pa ceprav pise Bosch..
-vsi kiti so nedovoljeni, v nobenem primeru jih ne mores legalizirati- kazen po starem 500EUR+odvzem tablic
-ce hoces izboljsat svetilnost, lahko nabavis samo tovarniske luci in vso kramo, ali pa od Helle komplet A-testirane zaromete, z halogenkami se pa vidljivost ne izboljsa omembe vredno.
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Ne nimam takega megana ampak megan II, pa še luči sem imel mal nižje nastavljene kot je treba.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Jaz tudi vidim precej teh fake ksenonov, ki se sedaj pojavljajo vsepovsod. Zagotovo voznik vidi bolje, ampak za ceno tega da ostale bolj ali manj moti. Navadni žarometi enostavno niso prilagojeni xenonu in tako sveti vsepovsod, ne glede na nastavitev višine snopa.

Predpisi za tovarniške ksenone ( avtomatska nastavitev višine, leča za usmerjanje snopa, pranje žarometov ) niso kar za brezveze izmišljeni.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Pusti te zadeve kjer so....pri Kitajcih.
uf-1.gif


Enkrat bomo že zbudli capse.
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Jaz ti pa svetujem, da pojdi stran od teh zadev, ker je brez veze. Dober xenon je originalen tovarniško montiran xenon. S tem s.r.a.n.j.e.m. boš samo slepil druge!
bonk.gif

Če bi bil rad rižar, al pa če si mozoljnik, ki da to na avto, zato da bo bolj kul, bog ne daj, da se srečava!
10.gif

Če bi pa rad izboljšal vidljivost si raje kupi dobre halogenke. Recimo Osram NightBraker!
priden.gif

Zakaj ste eni tako trdno prepričani da je xenonska tehnologija tako blazna znanost?

Kaj je razen avtomatskega snopa pri tovarniškem kitu tako naprednega da temu ubožcu ne privoščiš nekaj za 100 eur ki deluje 95% tako dobro kot "orginal" če je pravilno namontiran?

Sedaj pa nevem ali ste vsi tako nevoščljivi da ne privoščite ljudem nekaj ali pa ne morate verjet da je to ena piškava dušilka in žarnica ki sta tudi v orginalu vredni toliko kot tile "kitajski" vstavki.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Dr_S: na tem Meganu so sprva gorele meglenke, nato je pa vklopil xenonke.
Gamero: dolge so boge, ker je imel previsoko nastavljene kratke xenonke in so mu v bistvu osvetljevale več ceste, zato tudi ni bila taka razlika, ko je prižgal dolge. Original xenon in tile xenon kiti imajo isti princip delovanja in verjemite, da so deli za original xenon zgrajeni iz najcenejših materialov in najverjetneje na Kitajskem ---> konkurenca press. Sam imam lečo in kit in ko prižgem dolge luči, se mi bistveno izboljša vidljivost, kar pomeni, da imam dovolj nizko nastavljene leče, je pa predpogoj za kit to, da imaš lečo. Imam kit rumene škatle že od l.05, kupil pa sem ga pri Technoshopu....kakor je že prej povedal nekdo. Zvezano imam s priloženimi kabli direkt na baterijo z priloženim relejem, maso pa pritrjeno na karoserijo, predhodno fajn zbrušeno.
Vžge se mi vedno in mi še ni zatajilo, tok, tok. Slepim ne, ker mi še ni noben poblendal in zadnjič sem vozil za frendom 50km in ga na koncu vprašal, če ga je kaj slepilo; "ne, nič", mi je odvrnil. Sem pa že 100x napisal po drugih forumih, da so me razni Touaregi, BMW-ji in ostale high-end škatle močno zaslepile, pa imajo original.
Torej, če hočeš imeti xenonke, si najprej zrihtaj leče.
priden.gif
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Zadnjič je za menoj vozil Clio okrog letnika 2003 s xenon kitom. Niti malo me ni slepil.
Včeraj je pa za mano vozilo nova Octavia s xenon kitom in je tisto sranje svetilo povsod okrog.
uf-1.gif


Tako da: osebno nimam nič proti xenon kitom, če so pravilni vgrajeni in pravilno vgrajeni. Stvar špila. Če pa tisto sranje sveti vse naokrog, potem pa je problem

PS: Pardon za off topic.
 
Nazadnje urejeno:

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
@off: Za take kliače se dobi poceni originalne žaromete z lečami (prva vgradnja), potem manjka samo regulacija višine snopa in pranje...
Verjetno pa je tudi problem, ker lipeti tlačijo napačne kite v napačne žaromete (kit za lečo v navadno parabolo)...
Če malo pogledaš okoli je več xenona z lečami kot pa parabolami (ampak vseeno je nekaj originala tudi na parabolah; Volvo, Laguna II), kar me napeljuje na misel, da je lažje (in ceneje) dobit žarnico za lečo...

Dodal
 
Nazadnje urejeno:

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Tako da: osebno nimam nič proti xenon kitom, če so pravilni vgrajeni in pravilno vgrajeni. Stvar špila. Če pa tisto sranje sveti vse naokrog, potem pa je problem
to je res....samo, da bi blo napačnih vgrajevanj čim manj bi se moralo te xenon kite homologirat....in za homologacijo bi bilo dovolj pač da je pravilno vgrajeno in da ima snop nastavljiv po višini (tudi če ni avtomatsko), pranje je pa itak brezveze, ker vsak normalen šofer si spuca steklo luči če je zelo umazano preden se kam odpravi. In ja vem, da xenon oddaja manj toplote ampak to ne pomeni da če se boš vozil v snegu da ti bo vse zamrznilo, ker vseeno nekaj toplote je.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
-vsi kiti so od istega proizvajalca, samo v drugi embalazi pa ceprav pise Bosch..
-vsi kiti so nedovoljeni, v nobenem primeru jih ne mores legalizirati- kazen po starem 500EUR+odvzem tablic
-ce hoces izboljsat svetilnost, lahko nabavis samo tovarniske luci in vso kramo, ali pa od Helle komplet A-testirane zaromete, z halogenkami se pa vidljivost ne izboljsa omembe vredno.

Jaz sem nabavil hella žaromete z lečo in zamenjal h7 halogenske žarnice z xenon kitom.



Za xenon hid komplet sem dal 90 EUR vozim se že pol leta brez težav. Zaenkrat mi nasproti vozeča vozila poblenda samo ko se pripeljem iz kakšnege višje ležeče ceste navzdol kar pa je logično da ga zaslepi, ker bi ga zaslepilo tudi vsako vozilo z original xenonom.
Na normalni cesti nikogar ne slepim, ker leča lepo poreže svetlobo.
Na cesti srečujem ogromno voznikov ki si vgrajujejo xenon v navadni žaromet in potem bleščijo v vse smeri. Čudi me samo da še nihče ni fasal od policijske kontrole.
176715-Dsc_0299.jpg
 

Priponke

  • 176715-Dsc_0299.jpg
    176715-Dsc_0299.jpg
    38,7 KB · Ogledi: 286

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Zadnjič se peljem za enim frajerskim Cliotom (tupc, tupc iz kabine, neki kosi plastike na avtu..) skozi tunel. Se mi je čudno zdelo, da bi normalne luči tako osvetlile strop tunela
bonk.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Citat:
Uporabnik predator pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Tako da: osebno nimam nič proti xenon kitom, če so pravilni vgrajeni in pravilno vgrajeni. Stvar špila. Če pa tisto sranje sveti vse naokrog, potem pa je problem
to je res....samo, da bi blo napačnih vgrajevanj čim manj bi se moralo te xenon kite homologirat....in za homologacijo bi bilo dovolj pač da je pravilno vgrajeno in da ima snop nastavljiv po višini (tudi če ni avtomatsko), pranje je pa itak brezveze, ker vsak normalen šofer si spuca steklo luči če je zelo umazano preden se kam odpravi. In ja vem, da xenon oddaja manj toplote ampak to ne pomeni da če se boš vozil v snegu da ti bo vse zamrznilo, ker vseeno nekaj toplote je.






ga ze malo serjes,
kako bos homologiral ce pa ti kiti nimajo nobenega A-testa, nobenega certifikata..
Saj ne mores nepravilno vgradit, ker nimas pri nicemer nic zgresit.