Avto ne vžiga

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Zgleda, da bi lahko imel že skoraj svojo temo s svojim Pežojem 508sw (1.6 HDi) zaradi problemov, ki jih imam zadnje čase..Skratka, avto mi zadnje čase čudno vžiga. Včasih zavergla takoj, včasih rabi nekaj sekund..včesih pa se zgodi da vergla, vergla a ne vžge nikakor (zunanja temperatura nima veze). Potem odprem pokrov, ročno napumpam nafto s tistim knofom in potem takoj vžge in je vse ok. Torej zdi se mi, kot da ne potegne nafte. Servis je bil narejen 2x v pol leta - prvič redni, drugič pa ko so mi menjavali tesnilo glave. Je pa ta problem bil že pred omenjenim popravilom, tako da težava skelepam ni povezana s tem. Pred letom dni so bili zamenjani tudi vsi 4 injektorji. Kaj lahko pričakujem tokrat..? :oops1:
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Predvidevam, da imas nek obd tool in ni napak.
A ta avto ima crpalko v tanku za gorivo?

Poskusi parkirat na klancu z nosom dol in opazuj ali se stanje izboljsa.
Morda so sla tesnila na cevkah za gorivo in ti vlece zrak-gorivo odtece v rezervoar.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Žal za PSA nimam nič za diagnostiko.
Ne vem :)

Točno tako sem mel prakiran avto ko se mi je letos poleti to prvič zgodilo - v Makarski sem imel parkiran avto na hribu z nosom navzgor. Takrat je prišel tip iz asistence in rešil problem tako, da je ročno napumpal nafto. Od takrat dalje se mi je potem še ene 2x zgodilo da ni hotel vžgat in sem rešil na enak način. Ampak kot rečeno, že po verglanju se čuje, da ga nekaj matra, čeprav načeloma vsakič vžge (enkrat takoj, drugič rabi kake 2-3 sekunde).

Aja se mi je pa ravno včeraj zgodilo, da je avto vžgal a se mi je ugasnil po 20m ko sem se spustil po hribu navzdol. Potem sem obstal in ni hotel vžgat, dokler ga nisem napumpal..Avto imam vedno parkiran na ravnem.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Ne rešuje tvojega problema, ampak tudi meni je po menjavi injektorjev na enem avtu začela padati nafta.
 
  • Žalosti me
Reactions: Janch

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.475
113
Predvidevam, da imas nek obd tool in ni napak.
A ta avto ima crpalko v tanku za gorivo?

Poskusi parkirat na klancu z nosom dol in opazuj ali se stanje izboljsa.
Morda so sla tesnila na cevkah za gorivo in ti vlece zrak-gorivo odtece v rezervoar.
če pravi, da ima knof za pumpat nafto....
torej obstaja možnost, da ima črpalko za gorivo v tanku?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
Bi rekel, da je potem nima.
Ce das samo kontakt, a kaj brni zadaj pri kolesu?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.706
139
63
No, jaz mislim, da imas nekje slabo tesnenje in ti gorivo stece iz visokotlacne crpalke proti rezervarju. Glede na to, da so ti pred kratkim brkljali okrog injektorjev je tam za pogledat. Pa tudi filter goriva in prikljucki tam okrog so za pogledat.
Pazi na visok tlak okrog injektorjev, da ne dobis kak spric v oko.
Glede na to, da nimas diagnostike sklepam, da nisi domac pod motornim pokrovom zato daj to raje majstrom za zrihtat.

lp
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.321
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
thx, seveda ne mislim sam ničesar diagnosticirat ali razkopavat po mašini, bo šel avto spet na servis pa naj pogledajo. Zanimalo me je čisto tko, če je mogoče res kakšen očiten razlog, ki bi ga alter mehaniki takoj prepoznali :evil:

hvala za menenja. Javim razplet..