Rabim nasvet o xenon kitu

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
ja sej vem da se ga ne da, ampak blo bi fajn da proizvajalc nardi A-teste in si s tem kupci lahko pri nakupu pridobijo certifikat. Res je, da bi se s tem cena kitov povečala sam jbg.
Glede nepravilne vgradnje sem mislil pač, da če daš kit v luči s parabolo in sveti v tri krasne hmolomo ne morš narest ipd....

Upam, da se sedaj bolje razumeva
wink-1.gif
 

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Eno tehnično vprašanje, zanima me kam ste škatla oz. balaste pritrdili. Verjetno se škatle grejejo in ni vsak prostor primeren za njih.
Zaželjena kakšna slika.
cheer.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mac77, moj kit ima certifikat ISO9001 Je pa škatla rumene barve in gor je slika BMW-ja roadsterja.
Balast sem pritrdil na karoserijo s silikonskim kitom.
 
Nazadnje urejeno:

kloko

Pripravnik
22. avg 2007
176
0
16
Verjemi mi, da ISO9001 nima nobene veze s tvojim xenon kitom. To ni nikakršen tehnični certifikat. To na škatle pišejo, ker tako bolj "resno" izgledajo.

L.p., Kloko
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če je temu tako, potem se opravičujem. Napisal si, da nima veze z mjim xenon kitom. No, naj povem, da je ISO9001 certifikat kakovosti in ima vezo z kitom, saj mora ustrezati standardom, da se lahko prodaja. Poleg standarda so napisani tudi testi, katere je kit prestal, katere pa bom napisal zvečer, ko pridem domov.
 
Nazadnje urejeno:

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Če je temu tako, potem se opravičujem. Napisal si, da nima veze z mjim xenon kitom. No, naj povem, da je ISO9001 certifikat kakovosti in ima vezo z kitom, saj mora ustrezati standardom, da se lahko prodaja. Poleg standarda so napisani tudi testi, katere je kit prestal, katere pa bom napisal zvečer, ko pridem domov.

hysterical-1.gif


Pa ti dejansko veš, kaj certificira ISO? Skor bi reku, da ne
ne-ne-1.gif
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik tic pravi:
Prosim če mi lahko svetujete kateri xenon kit naj kupim, saj poznam kar nekaj ljudi ki imajo xenon kite in skoraj vsi imajo probleme z njimi, no moram povedat da so ti kiti različni, vsaj po škatli, nekateri pa pravijo da so delani vsi v isti tovarni na kitajskem. No težave ki jih imajo so da luči rahlo utripajo, pa enkrat se ne prižge kakšna žarnica, sploh kadar je mrzlo, skratka skoz imajo neke težave. Res pa je da so ti kiti poceni in sicer pod 100€. Zelo hvalijo kaixen kite ki so precej dražji(200€) drugi pa pravijo da so isto sranje kot ceneni kiti. A morda kdo ve kakšno firmo xenona trži Elmark iz Celja? Njihov serviser mi je omenil da kitajske robe nočejo imet saj so z njo sami problemi in da oni imajo neke korejske kite, ni mi pa hotel povedat kakšne in tudi škatle nisem mogel videt. Povedal pa mi je da jih ne uvažajo sami, ampak jih nabavljajo pri enem grosistu v Sloveniji, ki jih dobavlja samo njim.
No zdaj pa ne vem kaj bi nabavil da nebi bilo problemov in bi ne bilo predrago. Če mal pogledaš po bolhi so isti kiti od 60€ pa tam do 150€, tak da cena sploh ni merilo in lahko drago plačaš pa dobiš isto sranje kot za 60€, vsi prodajalci ki pa kite tržijo na bolhi pa imajo skoraj vsake 14 dni drugo firmo vsaj sodeč po škatli dvakrat ne dobiš istega kompleta, res pa je da je vsebina zelo podobna le kakšna nalepka je na balastu različna. Prosim za nasvet kaj bi vi svetovali od teh kitov in kakšne so vaše izkušnje

To je stran vržen denar. Če nimaš za original xenon, raje pusti tako kot je...
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
ima TÜV ?
ima CE ?
ima Evropsko homologacijo za uporabo v cestnem prometu ?


3 osnovne stvari, me zanima če ima katero od njih ?
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Mac77, moj kit ima certifikat ISO9001 Je pa škatla rumene barve in gor je slika BMW-ja roadsterja.
joj ti si pa heroj . ISO 9001
bonk.gif

ISO 9001 lahko dobiš tudi za kidanje gnoja, polivanje gnojnice, ali pa sranje sosedu
evil.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Pa kaj je z vami folk, da se tolk pizdite?
bonk.gif
Zdej pa, ne težit, da to kar pišejo gor, da ni res, sej tega preprosto ne veste, ne vi in ne jaz? Men je vseeno a ma ISO al ne, deluje mi že 2 leti brez problema, ja in to pomeni, da je skozi neke teste moral iti, ne??
 
Nazadnje urejeno:

mp_63

Pripravnik
30. jul 2007
480
0
16
Z duhom povsod...
Ni to tema za tukaj, pa vendar zelo na kratko, hitra učna urica
evil.gif

ISO (International Organization for Standardization) je mednarodna organizacija za standardizacijo. ISO prostovoljno razvija tehnične standarde za vse tipe poslovnih operacij. Kar pomeni standard postopka, ne pa izdelka
wink-1.gif

Toliko o temu, veliko sreče z nakupom
zmaga.gif
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Ne pizdimo ,samo smejemo se tvojim certifikatom. Ko bi imel opravka z 9001 bi vedel kakšen blef je to.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ok, mate prav
redface-1.gif
Še dobro, da sem se pizdil in vi nazaj, da zdej vem, kaj pomeni.
Sm pa res en
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

KURKOFF

Pripravnik
8. avg 2007
401
0
16
Moje izkušnje: Kupil, zmontiral in preiskusil. Sveti isti qurac kot halogenska žarnica, le da je svetloba bela. Zaradi uvidevnosti sem vzel najšibkejšo temperaturo barve (4300K).
Zakjuček: škoda denarja za morebitno kazen, če že kršim pol bi mogu vzet močnejšo varianto.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Isto pri meni. Kupil Osram NightBreaker(H4) in sem super zadovoljen. Sveti bolj jasno kot xenon, razen barva svetlobe je bolj rumenkasta.
 

Slovenet

Majstr
21. jul 2007
4.396
485
83
43
Še vedno Rdeči revirji
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
No, pa ti povej, gospod
bonk.gif

ISO je mednarodna organizacija za standardizacijo, kot ti je že nekdo napisal.

ISO9001 je standard za sistem vodenja kakovosti, po tem standardu se podeljuje certifikat vodenja kakovosti ISO9001. Ta certifikat se nanaša izključno na podjetje in ne na izdelek in nima s tehniko nikakršne zveze. Kot notranji presojevalec za ISO9001, ti lahko zatrdim, da gre v principu za papirologijo kako so urejeni procesi znotraj podjetja. Dobiš ga lahko tudi za odvažanje smeti.