Utripanje xenon luči

Untouchable

Zelenc'
16. sep 2007
26
0
1
No, ob vklopu luči mi začne utripat žarnica in se po kaksnih 4-5 utripih končno vklopi. Ponavadi samo desna, ampak se zgodi (enkrat na 2 tedna ) da se tudi levi malo zmeša. Zanima me, če je imel kdo podobne težave. Namreč nebi rad takoj menjal dušilk, v primeru, da so krive žarnice. Xenon je dodatno vgrajen v Golf 4 in pri prvem vklopu zjutraj se to ne zgodi. Ampak pri vsakem naslednjem. Večkrat čez dan vklopim luči, toliko pogosteje utripajo. Saj vem, da bo po vsej verjetnosti potrebno menjati dušilke, ampak preveriti ni greh.

Lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.167
2.260
113
Dodatno že vgrajen ampak kaj imaš original xenon luči ter žarnice ali si montiral kitajski xenon kit?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Če bi se to dogajalo samo na eni strani, bi bila diagnoza enostavna: žarnico iz tiste strani, ki dela b.p. zamenjaš s problematično in če se utripanje neha, veš, da je bila žarnica fuč, sicer pa balast...

Ker gre verjetno za neoriginalen xenon kit, priporočam tole stran, kjer te bo nov balast prišel kakšnih 20 eur: www.xenon-kit.si
zmaga.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.362
3.447
113
Glej na moji Hondi so začele tako otripat luči , najprej kdaj si močno zavil ali pa zapeljal v udarno jamo. No iz dneva v dan je postajolo slabše. No na Bolhi sem kupil nove žarnice od Philipsa in sedaj zadeva deluje. No to so moje izkušnje.
 

RS8

Zelenc'
18. okt 2007
13
0
1
Pri meni je bilo isto. Ko sem jih vklopil, je ena utripala, potem pa normalno delala. Vse dokler ni zadeva dokoncno mrknila.
Izkazalo se je da je bil zanic balast. Po menjavi le-tega, vse deluje normalno. So pa tudi original Xenon!

Balast je pa kar konkretno drazji od zarnice! Najprej zarnice med sabo zamenjaj, pa bos videk kje je tezava. Ali je to balast ali pa zarnica!

LP
 

Untouchable

Zelenc'
16. sep 2007
26
0
1
No, sem zamenjal žarnice in tista, ki je prej utripala je sedaj samo dvakrat utripnila in ugasnila. Zato sem jih dal nazaj in žarnica se je čudežno popravila. Sedaj dela že tri dni brez kakšnega utripanja. Kaj je bil vzrok nimam pojma. Mogoče so se zrahljali konektorji, druge razlage nimam. Zaenkrat dela brezhibno, upam da bo tako ostalo. :D

Lp