TV preko interneta - kako najbolj komfortno

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Pozdravljeni,

Kamor smo se preselili imamo možnost za priklop TV in neta samo preko satelitskega krožnika (kar nam ne diši) ter mobilnega interneta - hitrost cca 2mb. Nagibamo se k slednji varianti, hitrost za spremljanje TVja je načeloma zadovoljiva.

Zanima me edino kako najbolj elegantno narediti priklop - namreč naročnino in dostop na enega izmed ponudnikov pri nas imamo. Zdaj pa postopek kako lahko sliko spravim na TV je sledeči - prižgem računalnik, grem na portal ter se prijavim in nato izberem kanal ter z miško potem med njimi prestavljam (seveda priklopljen PC na TV preko kabla) - ta postopek mi ni najbolj Ok in je zamuden, poleg tega imaš potem "mrtvi" računalnik (ker se koristi samo za TV v času gledanja le te).

Je kakšna opcija, da se to spelje kako drugače? Preko kakšnega modula, sprejemnika, TV Boxa? Da bi slika bila takoj vidna ob vklopu TVja ali vsaj kako skrajšan postopek?

hvala.

lp
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.810
1.316
113
123
Opcija android box priklopljen na tv->hdmi, potem rabiš recimo program tvin od telekoma in donatorja gesla.
wink-1.gif

Kvaliteta ravno ne bo FHD, ampak bolj 480p, pa tudi 2MB hitrost prenosa podatkov ne vliva ravno optimizem v hitro in brez zatikajoče delovanje.
sprasujem se.gif
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
2Mbit je premalo, če mene vprašaš.
Omisli si raje krožnik, ker drugače boš zgubil živce s tem.
Preveri če ti lovi lastovka tv (telemach). Mi smo jo imeli kar nekaj let in je dobro delovala. (tudi internet imaš lahko preko nje, tam okoli 6Mbit vleče)
 

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Imam 2Mbps od Simobila, in preverjeno deluje tekoče 720HD streaming youtube ali (bivši) popcorn.

Po drugi strani pa Siolov tvin ali Telemachov D3 imam slabo sliko, ampak tu ni razlog tista dva mega.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Malo zmedeno si to napisal.
Najprej pojasni katerega ISP-ja si si zamislil. Pa tudi pasovna širina je kar pomembna. Če imaš možnost preko bakrene parice, je za internet in IPTV potrebna sinhronizacija vsaj 10Mb. Če želiš na bakru imeti samo TV, ne bošlo, ker moraš imeti tudi internet. Na optiki pa je izbira lahko drugačna.
Priklaplja se pa tako : Modem -> Komunikator (SB) -> TV; za internet : modem -> PC.
Če pa misliš uporabljati Kodi-ja, rabiš kar optiko. TV2go, D3go ali kaj podobnega, je pa druga zgodba, če se boš lahko ''šlepal'' preko drugega. Mobilno bo to zelo slabo in nezanesljivo.
Moraš imeti dobrega prijatelja, ki ima dobro linijo, pa da ti to omogoči.
 

Mobisux

Pripravnik
18. avg 2007
456
0
16
Citat:
Uporabnik markopo pravi:
Pozdravljeni,

Kamor smo se preselili imamo možnost za priklop TV in neta samo preko satelitskega krožnika (kar nam ne diši) ter mobilnega interneta - hitrost cca 2mb. Nagibamo se k slednji varianti, hitrost za spremljanje TVja je načeloma zadovoljiva.

Zanima me edino kako najbolj elegantno narediti priklop - namreč naročnino in dostop na enega izmed ponudnikov pri nas imamo. Zdaj pa postopek kako lahko sliko spravim na TV je sledeči - prižgem računalnik, grem na portal ter se prijavim in nato izberem kanal ter z miško potem med njimi prestavljam (seveda priklopljen PC na TV preko kabla) - ta postopek mi ni najbolj Ok in je zamuden, poleg tega imaš potem "mrtvi" računalnik (ker se koristi samo za TV v času gledanja le te).

Je kakšna opcija, da se to spelje kako drugače? Preko kakšnega modula, sprejemnika, TV Boxa? Da bi slika bila takoj vidna ob vklopu TVja ali vsaj kako skrajšan postopek?

hvala.

lp

Smart TV kupi.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Kaj z Androidom. Ker Samsung tega ne omogoča. Razen Smart IPTV samo ne vem kako se lista spravi gor
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.439
113
Samo nekaj mi ne da miru, Kateri mobilni internet ima neomejen prenos podatkov.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik nik88 pravi:
Po drugi strani pa Siolov tvin ali Telemachov D3 imam slabo sliko, ampak tu ni razlog tista dva mega.

Točno to je razlog. Kvalitetni streami so preko 2 mega, zato ti preklopi na slabši stream in slabšo kvaliteto.
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
neomejeni mobilni internet ponujajo tako na telekomu kot simobilu.

te slovenske kanale mi tako lovi na majhno računalniško antenico (velika je cca 5cm)...včasih bi pa še pasalo kak kanal več.

se pravi s tem smart tv boxom se zadeva reši - predvidevam, da se prednaložijo programi oz. npr. od telemacha D3? Da ni nobenega postopka nastavitev po vklopu boxa in Tvja?

Hvala vsem
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
To ne vem, če drži. Telekom sicer res ponuja, vendar le če nimaš možnosti fiksnega priključka, pri Simobilu pa imaš vseeno cap na 100GB, tako da ni ravno neomejen. No teoretično je neomejen prenos, ker se zgolj zmanjša hitrost, vendar če je govora TV preko interneta, je zadeva po prenešenih 100GB neuporabna.
 

markopo

Pripravnik
3. feb 2010
91
1
6
Eno vprašanje - box za gledanje TV ki ga dobiš s strani operaterja...v kolikor si nabaviš svoj box bo zadeva funkcionirala na drugem tvju ali deluje zgolj v kolikor gre zgolj za originalen box operaterja?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
za net poglej tudi pri debitelu. sem zanč gledal, in imajo najcenejše pakete...

Glede tv - zakaj ne satelit? Sicer interneta ne boš dobil, obstaja samo tv...

Internet imaš pa potem preko mobilnega interneta. Pač ne moreš glih full filmov downloadat, za surfat je pa čist ok...

glede boxov za TV - valda ne bo delalo. Ker dodatni TV se plača pri vseh ponudnikih... in ko sem jest spraševal za internetno tv, so na siol govorili, da je tud min. hitrost dovolj za TV, in tudi je... doma imamo sedaj najnižji paket, pa tv čist ok dela... ne vem pa kako je, če sta dva TV-ja...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.880
5.158
113
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
To ne vem, če drži. Telekom sicer res ponuja, vendar le če nimaš možnosti fiksnega priključka, pri Simobilu pa imaš vseeno cap na 100GB, tako da ni ravno neomejen. No teoretično je neomejen prenos, ker se zgolj zmanjša hitrost, vendar če je govora TV preko interneta, je zadeva po prenešenih 100GB neuporabna.

simobil po 100giga zmanjša na 2/1