Transport živih živali v EU in proti kamelarjem.

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Porabo mesa bi mogli zmanjšat, to je dejstvo. Živali v masovni proizvodnji mesa trpijo, še eno dejstvo. Vem s čim jih futrajo, pa kaj? Morale so umreti zaradi tebe in mene ne zaradi domačih živali.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

vegani vegetarjanci (tisti ki so se to odločili zato ker živalce trpijo in je KUL zdej bit vegi) hranijo svoje pse in mačke s ne boš verjel MESOM. za to meso so pa pač morale umreti živali... ker jih ne futrajo s crkovino...

Ko postaneš vegan, dobiš zraven veganske izkaznice še mačko in psa?
smirk-1.gif
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Morale so umreti zaradi tebe in mene ne zaradi domačih živali.

Čaki sam mal, da pogledam neki..............................................že cca. 2.500.000 let umirajo. Pa ne zaradi nas, ampak ZA nas.
wink-1.gif
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Js bi reku, da zaradi naših prehranjevalnih navad. Torej zaradi nas in za nas.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
nič nisem nastrojen

ampak dejva takole

vegani vegetarjanci (tisti ki so se to odločili zato ker živalce trpijo in je KUL zdej bit vegi ) hranijo svoje pse in mačke s ne boš verjel MESOM. za to meso so pa pač morale umreti živali... ker jih ne futrajo s crkovino...

drugače pa meni je čist vseno, jej kar ti paše pij kar ti paše, samo ne men težit da je za tale zrezek mogla krav umret, da b mogl zmanjšat porabo mesa.. j

Ne poznam nikogar, da bi bil vegan zato ker je 'KUL' ampak zgolj zaradi sočutja do vseh živih bitij.
Biti vegan žal pomni, da te družba na nek način izključi, kar naenkrat se soočiš z dejstvom, da nisi več vabljen na piknike in podobne 'požrtije'.
Tudi sam sem prišel do tega spoznanja, ko se komu zareče in zveš da so bili kolegi na kakšnem pikniku, na katerega nisem bil povabljen, čeprav NIKOLI nisem težil, in sem bil povsem zadovoljen s popečenim krompičkom in zelenjavo na žaru. Včasih celo pojem kakšen čevap, če je na koncu ostalo, kar vedno je.

Sem pa žalosten, nad dejstvom, da se meso tako na veliko konzumira, kar se v preteklosti - zgodovini ni.
Prej bi obtožil mesojedce, da se preseravajo z mesom brez da bi pomislili oziroma se ozavestili kaj se dogaja v ozadju, da lahko v trgovini naročijo brez slabe vesti 10 dkg posebne, ali 3 kremnatelce ali karkoli že.
Veganski obrok je lahko zelo poceni, in spoh ni preseravanje ljudi s polno denarnico.
50 % hrane nakupim na skupinskih nakupih kot je stonoga, nakupujmo skupaj in podobno, direkt od osveščenih kmetovalcev.

http://vegan.si/ziveti-vegansko/kako-zaceti/

Prosim ne bit žaljiv do veganov, ker imajo zgolj dobre namene za lepši svet brez nasilja.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:

Prosim ne bit žaljiv do veganov, ker imajo zgolj dobre namene za lepši svet brez nasilja.

[cenzura] moj majo...povsod posiljujejo s temi forami. In obtožujejo nas, ki jemo meso. Na vsakem koraku stojnice s slikam, kako grozno se povsod dela z žvalmi...Nej to držijo zase...svet brez nasilja...protestirajo pa pizdijo naj proti nasilju med folkom. Nasilju na otroki. Ne pa zakolu žvali...ko jih jebe
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ljudje imajo polne riti vsega... pa se gredo razne vegi itd štose...

Vsak dan nekaj novega izvem. Sej je vseen k s čim hranijo svoje živali (katerih hrana je v večini odpadni material prehrane za ljudi).
Res mi je zanimiv ta fenomen nastrojenosti proti vegetarjancem ali veganom, kot bi sami meli slabo vest skoraj...
Dokler se zase brigaš, jej kar hočeš. V trenutku ko začneš meni težit se toleranca neha.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Porabo mesa bi mogli zmanjšat, to je dejstvo. Živali v masovni proizvodnji mesa trpijo, še eno dejstvo. Vem s čim jih futrajo, pa kaj? Morale so umreti zaradi tebe in mene ne zaradi domačih živali.
Mogoče pa sploh živele ne bi, si mogoče na to pomislil? Enkrat me je en Jadranko Juras zgroženo spraševal, če bom otroke na morijo peljal. Ne miki, na koline, da bojo vedl da šnicli ne zrastejo v trgovini, da so enkrat delal ojnk ojnk. Tošel v žepu pa usjen, pašček na uri tudi, pa zanimivo šolni tud. Tak hipster vegi je bil to.
uf-1.gif
Tapravmu vegiju, ki to dela zase in ne zarad višjih ciljev pa z veseljem posebej skuham.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
S prvim postom v tej temi si moraliziral, če tako delaš na piknikih ni čudno da te ne vabjo.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
Porabo mesa bi mogli zmanjšat, to je dejstvo. Živali v masovni proizvodnji mesa trpijo, še eno dejstvo. Vem s čim jih futrajo, pa kaj? Morale so umreti zaradi tebe in mene ne zaradi domačih živali.
Mogoče pa sploh živele ne bi, si mogoče na to pomislil? Enkrat me je en Jadranko Juras zgroženo spraševal, če bom otroke na morijo peljal. Ne miki, na koline, da bojo vedl da šnicli ne zrastejo v trgovini, da so enkrat delal ojnk ojnk. Tošel v žepu pa usjen, pašček na uri tudi, pa zanimivo šolni tud. Tak hipster vegi je bil to.
uf-1.gif
Tapravmu vegiju, ki to dela zase in ne zarad višjih ciljev pa z veseljem posebej skuham.

Ja ker je res tako fino biti vedno zaprt in trpeti... ampak hej, živijo. Ta je tipična neumna v vsaki temi o vegi tematiki. Govorimo seveda o masovni proizvodnji mesa.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Ja, ker je pa v naravi živalim vedno z rožicami postlano.....mater ste asi nekateri.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
A ja zdaj že naravo mešaš v to... prov po korakih greš na 10 najbolj neumnih argumentov proti vegetarjanstvu/veganstvu.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Nimam ne pozitivnih ne negativnih čustev glede tega. Btw domača divjačinska salama je top.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Citat:
Uporabnik wd40 pravi:
A ja zdaj že naravo mešaš v to... prov po korakih greš na 10 najbolj neumnih argumentov proti vegetarjanstvu/veganstvu.
Kje si pa ti prebral karkoli proti veganstvu z moje strani? Prosim citat.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Ne vem, verjetno sem samo dobil tak občutek pri tvojih komentarjih... al je pa možno, da nimaš nobenga druzga argumenta pa iščeš dlako v jajcu?

Pa btw, če si že tako pikolovski, nikjer nisem napisal, da si proti veganom... samo tvoji komentarji so šablona v takih temah.
 
Nazadnje urejeno: