Transport živih živali v EU in proti kamelarjem.

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Bodite enkrat prisotni pri nakladanju goveje zivine......tisto tudi ni "prijetno" (baterije in podobno)./eni baje sedaj kar elegantno na vitel.navezejo....

Sicer pa klavnice baje sedaj prasice omamljajo s plinom, po vaseh pa je naibrz se vedno kje noz. Pri nas ze kaksni dve desetletji pistola udari "med oci".
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Seveda, ali tako, ali si pa lačen. Po staroindijansko "vegetarianec".

Tu se lahko na glavo in na zobe postavljate, pa ne bi nič drugače. Tu humanosti ni
rolleyes-1.gif
.

Kar spomnite se tistega humanega pripravka "Ubij me nežno", ko se je insekt še dve uri zvijal in po kapljicah crkoval
rolleyes-1.gif


Vzameš nož in urediš zadevo! Ali pa ne vzameš noža in si nadeneš naziv slabega lovca, ter se sprijazneš, da te vsi postrani gledajo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.007
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Halal klanje pomeni da ubijejo brez omamljanja. Tega v Sloveniji vsaj desetletje večina ne dela več, vsaj na drobnicah, svinjah in govedih. Mujoti pa še vedno koljejo z nožem čez vrat.

No dej... Povej katere domace koline se izvajajo z omamljanjem?
Vse v zadnjih 15 letih, pa sem na kolinah vsaj enkrat letno. Je za ostale tudi precej lažje, da o pujsih, ki padejo za naše šnicle ne govorim. Buc buc ojnk ojnk pok v sredo čela in pade.

Ja ocitno to pri nas pocnejo se vedno po old style fashion... Noz v grlo in ko iztece vsa kri je konc... Za pujsa.... Mi se mamo se vedno ok.

Preberi še enkrat. S pištolo se ga omami nato spusti kri.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
al pa uporabos pistolo z iglo... skratka da se bolj "humano"... sicer ubijanje ne more biti humano, ampak lahko se pa naredi cimmanj bolece in stresno za zivali. kar pa domace koline sigurno niso...

in iz spostovanja bi se moral vsak domaci klavec potrudit da pujsa spravi na oni svet cimlepse...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Halal klanje pomeni da ubijejo brez omamljanja. Tega v Sloveniji vsaj desetletje večina ne dela več, vsaj na drobnicah, svinjah in govedih. Mujoti pa še vedno koljejo z nožem čez vrat.

No dej... Povej katere domace koline se izvajajo z omamljanjem?
Vse v zadnjih 15 letih, pa sem na kolinah vsaj enkrat letno. Je za ostale tudi precej lažje, da o pujsih, ki padejo za naše šnicle ne govorim. Buc buc ojnk ojnk pok v sredo čela in pade.

Ja ocitno to pri nas pocnejo se vedno po old style fashion... Noz v grlo in ko iztece vsa kri je konc... Za pujsa.... Mi se mamo se vedno ok.

Preberi še enkrat. S pištolo se ga omami nato spusti kri.

ja sem nerodno napisal. hotel sem napisat da kmeti okoli mene se vedno to pocnejo z nozem...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
al pa uporabos pistolo z iglo... skratka da se bolj "humano"... sicer ubijanje ne more biti humano, ampak lahko se pa naredi cimmanj bolece in stresno za zivali. kar pa domace koline sigurno niso...

in iz spostovanja bi se moral vsak domaci klavec potrudit da pujsa spravi na oni svet cimlepse...

Ja, sej
smile-1.gif
. Je že Kalbo zgoraj opisal, kako se to dela "humano".

Citat:
Buc buc ojnk ojnk pok v sredo čela in pade.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Industrijske
confused-1.gif
?

Kwa pa vem, ponavadi so krave tisto na štirih nogah, pa dobro moraš pogledat kje je spredaj in kje zadaj, ker so običajno vsepovsod špičaste. Stalno nekaj meljejo v mavlu in vsake toliko rečejo spredaj "muu", zadaj pa (
crazy1.gif
).

Industrijske pa ne vem kake so, morda plastične?
17758-icon_confused.gif
Morda vijoličaste?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
al pa uporabos pistolo z iglo... skratka da se bolj "humano"... sicer ubijanje ne more biti humano, ampak lahko se pa naredi cimmanj bolece in stresno za zivali. kar pa domace koline sigurno niso...

in iz spostovanja bi se moral vsak domaci klavec potrudit da pujsa spravi na oni svet cimlepse...

Ja, sej
smile-1.gif
. Je že Kalbo zgoraj opisal, kako se to dela "humano".

Citat:
Buc buc ojnk ojnk pok v sredo čela in pade.
Ja humano. Lev gazelo ubije počasi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Citat:
Uporabnik capl pravi:
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Ja samo hudič je v tem , ko musloti sami ne vedo kaj pravi Halal in mučijo živali z pretepanjem in iztakanjem očes, pri vsem tem pa jih gledajo bodoči klavci (otroci ki se učijo od starih kretenov).

Ne kvasi bedarij.
stupid-1.gif
Želim ti, da boš v naslednjem življenju krava, tam pri svojih lubekih
https://www.youtube.com/watch?v=hJYIEda6vnQ

Ravnanje nekega idiota še ni splošna praksa.
evil.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Kot sem trobil že par strani nazaj....
Ni važna religija itd...važno je zavedanje vsakega posameznika do odgovornosti do živali, ki se jo "žrtvuje" za hrano. Tvoja odgovornost pa je da za njo v času njenega življenja skrbiš maksimalno. Ubiješ jo pa na tak način da se le tega ne zaveda. Seveda se tega držiš tudi med samim transportom, če je ta sploh potreben.
Ker pa vemo da smo ljudje p**de, je potrebno uvesti strogo zakonodajo in kršitelje brutalno kaznovati. Vem kaj se je dogajalo in se žal še na dolčenih vaških kolinah, samo ko so pri nas enga inšpektorji oglobili, se je nehalo...
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
jap... tega zavedanja manjka in zmanjka, ko je denar v igri... transport cez pol evrope je res nedopusten! ampak... ocitno je ok, da zival trpi en teden na vetru/soncu/mrazu/dezju brez vode in normalne hrane za nekaj tisoc evrov razlike pri ceni...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.007
5.720
113
blizu močvirne prestolnice
Samo če opazuješ promet Madžarska - Italija, se je transport živih živali močno zmanjšal. Včasih je bil skoraj vsak tretji tovornjak lahovski kateri je prevažal predvsem konje.
 
Nazadnje urejeno:

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Samo če opazuješ promet Madžarska - Italija, se je transport živih živali močno zmanjšal. Včasih je bil skoraj vsak tretji tovornjak lahovski kateri je prevažal predvsem konje.

Mislm, da se je preusmeril bolj na nočni termin. Da se ne 'vznemirja' preveč potrošnikov.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Samo če opazuješ promet Madžarska - Italija, se je transport živih živali močno zmanjšal. Včasih je bil skoraj vsak tretji tovornjak lahovski kateri je prevažal predvsem konje.

Jap, to mas prav... Ampak mogoce ima tud ozze prav...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.333
113
v lokalni ostariji
ljudje imajo polne riti vsega... pa se gredo razne vegi itd štose...

me zanima, s čim vegeterianci futrajo svoje kužke in mucke... ker za to hrano se tudi kar nekaj živali ubije...
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
al pa uporabos pistolo z iglo... skratka da se bolj "humano"... sicer ubijanje ne more biti humano, ampak lahko se pa naredi cimmanj bolece in stresno za zivali. kar pa domace koline sigurno niso...

in iz spostovanja bi se moral vsak domaci klavec potrudit da pujsa spravi na oni svet cimlepse...

Sem bil milijonkrat na domačih kolinah, pa niti enkrat ni šlo brez pištole z iglo bum v sredo možganov. Kot je zgoraj nekdo napisal, bucbuc za ušesi pa iglo v možgane.
 

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.163
3.089
113
Ne in NE! Noben vege... ne bi imel mesojede živali in hkrati prezirajio prostoživeče mesojede živali.
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ljudje imajo polne riti vsega... pa se gredo razne vegi itd štose...

Vsak dan nekaj novega izvem. Sej je vseen k s čim hranijo svoje živali (katerih hrana je v večini odpadni material prehrane za ljudi).
Res mi je zanimiv ta fenomen nastrojenosti proti vegetarjancem ali veganom, kot bi sami meli slabo vest skoraj...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.333
113
v lokalni ostariji
nič nisem nastrojen

ampak dejva takole

vegani vegetarjanci (tisti ki so se to odločili zato ker živalce trpijo in je KUL zdej bit vegi) hranijo svoje pse in mačke s ne boš verjel MESOM. za to meso so pa pač morale umreti živali... ker jih ne futrajo s crkovino...

drugače pa meni je čist vseno, jej kar ti paše pij kar ti paše, samo ne men težit da je za tale zrezek mogla krav umret, da b mogl zmanjšat porabo mesa.. j