Toyota Prius vs BMW 520d

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Stardec: S tvojimi debilnimi izjavami se ne bom ukvarjal, ker nisem uposobljen za to. Kdo pa je usposobljen za to pa sam veš.
Če bi bil ti za kaj usposobljen itak nebi vozil/zagovarjal BMWja in njegove zastarele dizel mašine.

Zastarele mogoče po tvojih zastarelih možganih. Dokler pa avto 3 range višje od nekega japanezarja pije manj ob boljših performancah, pa pričaš totalne gluposti. Letom primerno.
zmaga.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Folk preprosto ne dojame, da ni popolnoma vse v porabi.... Prius še vedno scat pele BMW-ja ko pride do izpuhov. Da ne omenjam, da se spet, tako kot je stardec rekel, testira likalnike za zabijanje žebljov.
 
Nazadnje urejeno:

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
BMW je 3 range višje od Toyote po ceni, ne pa po porabi ali celo napredni tehnologiji.
Ti pa govoriš gluposti BMWjašu primerno. Več neumnih bučmanov na kupu ne najdeš nikjer kot v BMWju.
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Folk preprosto ne dojame, da ni popolnoma vse v porabi.... Prius še vedno scat pele BMW-ja ko pride do izpuhov. Da ne omenjam, da se spet, tako kot je stardec rekel, testira likalnike za zabijanje žebljov.

Mene, odkrito povedano, boli falus kolko mi avto smrdi. Meni je vazno samo kak se jaz vozim, drugo me ne zanima.

Vsi govorijo nekaj narava itd. Kaj pa tovarne, kamijoni ? To smrdi 5000× bolj kot najbolj smrdlivi BMW, pa se kdo sekira ?

Polek tega pa malo si poglej 3/4 Hond dajo dol katalizator da jim tisti Bingeci bolj letijo. Kaj to pa ne onesnažuje al kako ?

Kaj pa razgradnja baterij v Prisusu iz ekološkega vidika ?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Napredek in nova tehnologija je za BMWjaše itak nepomembena. Ni čudno, da so BMWji zelo cenjeni na balkanu.
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Citat:
Uporabnik xXx pravi:
Citat:
Uporabnik ziggy pravi:
Tam je nek PR crap, nobenega tehničnega podatka ni.

Misliš da bodo dali še načrte zdraven da bodo drugi lazje skopirali ?

Mislim, da bi lahko napisali nekaj v smislu: v vsakem kolesu je xx kW generator, ima xx Ah akumulatorjev, yx kW elektromotor.
Ampak močno dvomim, da se je avto sposoben premaknit na elektomotor (če ga sploh ima), ker bi potem lahko na avto napisali hibrid.
Na koncu se bo izkazalo, da alternatorju ni treba toliko delati in da je vse skupaj le marketing, kot kaj naprednega.

Sicer pa regenrativno zaviranje ni nova tehnologija, še manj bmwjeva novost. Če kdo tu koga kopira je to BMW od Toyote
wink-1.gif
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Napredek in nova tehnologija je za BMWjaše itak nepomembena. Ni čudno, da so BMWji zelo cenjeni na balkanu.

Malo si poglej in boš hitro vidu da so BMW med najbolj naprednimi avti na svetu. Logično pa je, da razni V8 in V10 in V12 bolj smrdijo kot japonski mlinčki, ampak, za to mene boli falus. Meni je vazno da mi avto nudi neprimerno več kot nujijo pošenooki.

Upam da bodo kmalu razvili tehnologijo za stare in sicer da opozarja če voziš v napačno smer po AC. Ampak pri teh starih senilnih možganih niti to nebi pomagalo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.950
5.026
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:


Citat:
--------------------------------------------------------------------------------

Uporabnik MrDaco pravi:
Eno debato nižje Lexus vs X5 teče podobna debata. Ja še en dokaz temu kar trdim jaz. Hybridna tehnologija ni toliko ekonomičnejša kot bi si mislili. Marsikateri dizelaš jih nese.

Je pa verjetno aktualna v Ameriki, ker če ameru rečeš da ti bo avto pil 5l, potem bi ti verjetno poljubil stopala.


--------------------------------------------------------------------------------


Tudi jaz tako pravim!
Hibridna tehnologija je ekonomična v primerih, če se pretežno uporablja tam za kar je bila sploh narejena.
Če ti uporabljaš računalnik za ogrevanje stanovanja, to tud ne bo preveč ekonomično.

Ja saj se strrinjam. Ne trdim, da od 0 do 40km/h hybrid ne porabi več. Seveda porabi manj, in to je dejstvo.

Potem pa obstaja drugo dejstvo; pomisli (procentualno) koliko realne poti ti opraviš v tem razponu hitrosti. Praktično zelo malo. Dvakrat pritisneš na stopalko in že imaš preko 40. In tedaj nastopi tisti 90 procentni režim vožnje, ki jo dejansko vsakodnevno opravljaš. Če pogledam na moj board computer mi kaže povprečno hitrost 60km/h, pa se večinoma sploh ne vozim po avtocestah, ker sem praktično en povprečen voznik z povprečnimi relacijami/potmi.

To da pa 520d motor porabi malo manj kot 5 litrov pa tudi ni nič smešnega. Če pogledaš test, se ta dva "konkurenta" nista priganjala in sta se konstantno vozila pri hitrosti 70km/h. Pri tej hitrosti in v 5i prestavi pa res ni problem dosečt to porabo.
 

ltd

Pripravnik
5. sep 2007
100
2
18
Še bolj ekološko bi bilo, če se ljudje po mestu od semaforja do semaforja ne bi jajcali z avti ampak z avtobusi (ker pogoji za to so). To bi bila potem naslednja, višja stopnja ekološke ozaveščenosti.
 

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Folk preprosto ne dojame, da ni popolnoma vse v porabi.... Prius še vedno scat pele BMW-ja ko pride do izpuhov. Da ne omenjam, da se spet, tako kot je stardec rekel, testira likalnike za zabijanje žebljov.

Tule si pa mimo pihnil. Če je govora o CO2 potem je samo stvar porabe in če nek avtomobil manj porabi, potem izdihne tudi manj CO2ja, pa nima veze ali je diesel ali bencin. Torej, v tem testu je BMW izdihnil manj CO2ja kot Prius.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Brezveze se kle jebat. Hibridni avtomobili z bencinskimi motorji so prvenstveno namenjeni trgom v ZDA in na Japonskem. Japonci imajo dizle prepovedane za osebna vozila, ameri imajo pa za dizelsko gorivo vodo in bi vsak spodoben moderen common rail motor tam zaribal. Pač dizel je tam za tovornjake, bagerje, pa kakšen tank.
smile-1.gif

Bi pa postalo pošteno zanimivo, če bi Toyota v Priusa ruknila recimo 1.4 D4D motor in ne 1.5 bencinarja.
wink-1.gif

Prius v Sloveniji je kul za se jajcat po velikih mestnih središčih. Po mojem carsko za kako taxi službo.

Ogo
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Tule si pa mimo pihnil. Če je govora o CO2 potem je samo stvar porabe in če nek avtomobil manj porabi, potem izdihne tudi manj CO2ja, pa nima veze ali je diesel ali bencin. Torej, v tem testu je BMW izdihnil manj CO2ja kot Prius.

Ni res!
smirk-1.gif
(toliko o "mimosunkih")
 
Nazadnje urejeno:

YuGec

Fizikalc
18. avg 2007
2.801
0
36
Citat:
Uporabnik wacko pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Tule si pa mimo pihnil. Če je govora o CO2 potem je samo stvar porabe in če nek avtomobil manj porabi, potem izdihne tudi manj CO2ja, pa nima veze ali je diesel ali bencin. Torej, v tem testu je BMW izdihnil manj CO2ja kot Prius.

Ni res!
smirk-1.gif
(toliko o "mimosunkih")

Je res! Pa dokaži kako je, če ni ta teorija resnična!
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Naša domača 21 let stara mercedesova ropotulja z 2.0 atmosferskim dizlom ter prevoženimi cca pol milijona km porabi 5,9 litra na sto km ob umirjeni vožnji do nekje 120 km/h. Dizla, ne cvička, da se razumemo.

Ni vrag, da nebi sodoben dizel enake kubature pri bemflu zlahka zmogel liter nižjo porabo ob enakem tempu vožnje.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Liter pokurjenega benza izloči manj CO2, kot liter pokurjenega dizla.
smile-1.gif


Ogo

hysterical-1.gif


Vir?

Da se ne boš zadušu.
evil.gif


Liter dizelskega goriva sproducira 2,62 kilograma CO2.
Liter bencinskega goriva sproducira 2,39 kilograma CO2.

Ostalo si naračunaj sam, vir (oz. več njih) pa najdeš pri stricu Guglu.
grims-1.gif


Ogo
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik ltd pravi:
Še bolj ekološko bi bilo, če se ljudje po mestu od semaforja do semaforja ne bi jajcali z avti ampak z avtobusi (ker pogoji za to so). To bi bila potem naslednja, višja stopnja ekološke ozaveščenosti.
Ko se bo dalo z busom enake opravke opravit enako hitro in praktično kot z avtom (ne pa, da rabiš še 1x več časa in napora), se bomo pa pogovarjali. Do takrat ostajam v avtu.