Toyota Corolla Verso amortizerji

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Menjati moram amortizerjie na Toyota Corolla Verso 2008 letnik. Katere znamke priporočate poznavalci? Avto ima 200.000 km tako da super duper znamke ne bi. Je priporočljivo menjati vse štiri ali le po dva? Thx
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Karkoli, najceneje. Ko bo ta komplet popustil bo itak avto za v preso. Edino nabavi tocno take kot so za tvoj model. Bi se cudil koliko razlicnih lahko kao paše gor, pa samo par jih ima vse lastnosti kot predvideno. Jaz sem se enkrat zajebal, ni se mi dalo cakat 2 dni, pa sem na francoza dal sachs namesto kayaba. In tako je francoz postal golf....
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Tole sem dal v košarico, bo ok?
autodoc.png
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Ne poznam Ridex, vem da imajo vse dele in da so nakcenejsi vedno. Naj pove kdo ki ima izkusnje
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Tu bo kvaliteta ok. Nisi pa napisal kako se bos lotil menjave. Zadeva je na papirju enostavna, v praksi pa gre hitro kaj narobe. Poleg dvigala rabis se kup namenskega orodja. Vcasih zna cenovno presenetiti kak specializiran serviser (ala na Parmovi v Lj), kjer zadevo obvladajo. Na pamet kupovat mansete in lezaj amortizerja je tako-tako. Vcasih nov lezaj zaruzi v enem letu, tovarniski pa je lahko vecen..... Pa optiko zlahka podres pri menjavi.... Zgolj v razmislek.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
jezek hvala za pomoč. menjal bo lokalni mehanik, ki ima vse potrebno. manšete in ležaj pa sem dal notri le za vsak slučaj, bom videl ob podiranju. thx in :nazdravje:
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Kake strela ta ježek.. tole demontiraš z osnovnim orodjem če nimaš dveh levih rok. edino kar rabiš namenskega je orodje za stiskanje vzmeti. pa še brez tega se da naredit, če si vsaj malo iznajdljiv.

in ja, tole lahko narediš na parkirišču je pa na dvigalu lažje.

optike tukaj ne moreš podret saj neboš menjal končnikov ter zgornjih/spodnjih rok in spreminjal geometrije.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Ajde, ko ti fedra prvič mimo glave poleti nisi več iznajdljiv s stiksnjem fedre in uporabiš najbolj ziher orodje al pa nisi niti blizu.

Meni je 1x vtrgalo takega (res da je bil star ko svet).
1706471871510.png

Predn sem pogruntal kaj se je sploh zgodilo je bla že tudi luč na tleh in nek senzor na steni zlaman.

Ni šanse, da sem še kdaj v vidnem polju fedre pri menjavi :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.155
113
Kake strela ta ježek.. tole demontiraš z osnovnim orodjem če nimaš dveh levih rok. edino kar rabiš namenskega je orodje za stiskanje vzmeti. pa še brez tega se da naredit, če si vsaj malo iznajdljiv.

in ja, tole lahko narediš na parkirišču je pa na dvigalu lažje.

optike tukaj ne moreš podret saj neboš menjal končnikov ter zgornjih/spodnjih rok in spreminjal geometrije.
spredaj podereš optiko, nežno vsaj, poglej vpetje. McPherson...amortizer je del vpetja in geometrijo. Camber mislim
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.241
113
Nimas sans da sestavis v nulo (da masina ne bi pokazala) - ce je bilo pred podiranjem v nulo seveda. Je pa seveda odvisno o kakem avtu govorimo. Na Nivi sem si tudi jaz optiko z lesenim šolskim teikotnikom štelal....
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
spredaj podereš optiko, nežno vsaj, poglej vpetje. McPherson...amortizer je del vpetja in geometrijo. Camber mislim

vem kako je narejeno in kako gre skupaj.. samo na en način, če ne sestaviš prav pol nebo štimalo.. vpetje je točno tak kakor si ga želiš, obrnjen je lahko samo v eno smer. camber se tukaj ne štima, to se dela z kotom previsa zgornje ali spodnje roke katere se v primeru menjave vzmeti ne dotikaš..
Nimas sans da sestavis v nulo (da masina ne bi pokazala) - ce je bilo pred podiranjem v nulo seveda. Je pa seveda odvisno o kakem avtu govorimo. Na Nivi sem si tudi jaz optiko z lesenim šolskim teikotnikom štelal....

kdaj si nazadnje menjal vzmeti? pri nivi res ni nobenga problema, ker ni coilover, tam je lahko optika čist narobe pa nebo gum pobiralo, ker so verjetno gor še iz yugoslavije .. trde kot kamen :)
 
  • Wow
Reactions: sajkek

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
verjetno sta bla oba v prešnjem življenju avtomehanika in ker sta trola nista razumela poante napisanega.

sajkek če bi razumel sliko katero si prilepil bi ti bilo jasno da tukej ne moreš spreminjat ničesar. zgornji del amortizerja je 3x vpet v koš, spodnji enkrat v objemko z končno lego.. če si retardiran ga nemoreš zmontirat narobe.. ampak tebi in jezku bi verjetno z skupnimi močmi uspelo zajebat stvar katere v osnovi ne gre zajebat :)

jezek koničast mam samo jezik ;)
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Ajde, ko ti fedra prvič mimo glave poleti nisi več iznajdljiv s stiksnjem fedre in uporabiš najbolj ziher orodje al pa nisi niti blizu.

Meni je 1x vtrgalo takega (res da je bil star ko svet).
Poglej priponko 79761
Predn sem pogruntal kaj se je sploh zgodilo je bla že tudi luč na tleh in nek senzor na steni zlaman.

Ni šanse, da sem še kdaj v vidnem polju fedre pri menjavi :)
ne verjamem v srečo.. verjamem samo v neumnost.. tega je tukej dovolj ;)