passat (2017) b8 vs audi a4 (2017) b9

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
oglasa sta samo za primer, za kaksen tip avtomobila gre ...



vs



motorja naj bi bila v obeh enaka. enaki servisni intervali, enaka poraba, isto motorno olje ...

kako pa je s podvozjem? ker baje se audi veliko lepse pelje ...

se kaksna druga prednost?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Ne zajebavaj se s takšnimi vprašanji, sploh če gledaš točno ta dva avta.

gledam passata. ne tocno tega.

(oglas sem dal od slaka samo zato, ker vem da bo oglas se dolgo gor ... )

samo takoj ko dodam led luci, pa malo boljse sedeze sem ze na ceni A4, ki ima te luci povecini ze serijsko ...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
ko enkrat resujes probleme z avtomatskim menjalnikom, ugotovis da je to vgrajena napaka, ki samo caka kdaj ti bo zacela goltat denar in zivce ...
zdaj ce to ZARES potrebujes, potem je to to ...
Vgrajena napaka? Multitronic je to res imel, ja. Seveda je možnost, da kaj gre narobe. Kot povsod. Ni pa nekega pravila.

V glavnem, imel avtomatika, sedaj ga nimam. S prejšnjim imel neke okvare elektronike, toda če vzamem v ozir, da je vožnja avta z avtomatskim menjalnikom neprimerno boljša od vožnje z avtom, ki ima ročni menjalnik (pa ne mešat sem kakih rally vozil, prosim, izjeme so in bodo), sem naredil napako.

Aja, se opravičujem, to ni tema tvojega vprašanja, zato ne bom več dajal takih komentarjev.

Imam A4 2016, kolega ima Passata 2017. Ne vem, ni neke strašne razlike v podvozju, vsaj ne v normalnem načinu vožnje. Je pa tako, in to je spet samo osebno mnenje: ko se usedem v svoj avto, se počitim precej bolje, kot v kolegovem. Zdaj, je to dejansko zaradi kakih razlik ali pa gre zgolj za "stanje duha", nekega prepričanja, da je Audi A4 nad Passatom, tega pa ne vem ...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če je zadeva za podoben denar zagotovo vzameš A4. Sicer ne poznam cen, niti ne bom šel preverjati, verjamem pa da enaka generacija Passata in A4 ne more podobno ali enako stati, rabljen A4 je bil vedno dražji. Ni pomembno če se bolje počutiš zaradi prepričanja, važno da se.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
ko enkrat resujes probleme z avtomatskim menjalnikom, ugotovis da je to vgrajena napaka, ki samo caka kdaj ti bo zacela goltat denar in zivce ...
zdaj ce to ZARES potrebujes, potem je to to ...

Če se bojiš popravil in če bi te to "dotolklo" in če ga ne rabiš, potem ti dam prav. Kolega ima takšnega A4, kar lep, nima pretirano kilometrov, mu ga potresava, menda je fuč vztrajnik. Seveda, ne znam pa mu noben mojster garantirati da je kriv vztrajnik. Najbrž je kriv :)

Sicer pa malo druga filozofija, jaz gledam tako, kupuješ star avto za 20.000EUR in ti se obremenjuješ kaj bo če ti rikne menjalnik in bo popravila 1500EUR? Kaj je teh 1500, 2000EUR proti temu koliko boš dal in koliko boš šele vsako leto izgubil na tem avtu? Nič. Udobje ob vožnji odtehta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
A ni 4 manjsi od passata?
Nisem.zagovornik (rabljenih) avtomatikov izven garancije, vendar ce vzames radarski tempomat, potem se mi zdi pa neumnost ce ga nimas.
Ti dejansko ta dva avta primerjas?
Daj drugic vsaj primerljiva avta za vzorec..
Tako pa
150:190ps
Analogni stevci: digitalnim
Blago: usnju
Led: biksenon
Audi ima radar?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Saj ti je povedal da ne gleda točno teh dveh, zato sem ga tudi jaz piknil v štartu. In ja, verjetno je Passat res malenkost večji? 10-15cm? Pa kaj če je večji?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Bigger is better :p

vzemi kar ti je vsec.. kar ti je dosegljivo.. in v primeru rabljenega - kaj boljse zgleda oz. je boljsi deal. Ko bos primerjal - primerjaj enako (kot ti je zgoraj napisal - iste konje, isto opremo,..)

izkusenj z audijem nimam, obcasno vozim passat b8 (2016), navdusen nad porabo, adaptive hi led, radarskim tempomatom, izdelavo in “logiko” avta.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Jaz imam nekaj deset km z alltrackom 17, ampak to spet ne mores primerjat s 150 konjskim.
4 das ob golfa ;)
Najbrz je med 4 in passatom toliko razlike kot med passatom in 6. ;)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Tukaj pa si ga malo mimo pihnil, no kar fejst. A4 je za moje pojme pravi lojtratni voz proti A6, pa sem vozil in prevozil dost kar oba in A4 je bil generacijsko še novejši.
kregal smo se okoli velikosti. Vsaj včasih je bila 4 narejena na podvozju "golfa" in ne passata ;)
Verjamem da je lojtrnik...
Enkrat sva imela debato glede VAg znamk in je rekel da ni zastonj audi pol dražji od škode, VW pa nekje vmes.
Seveda moraš ti tisto polovico opazit, najti, uporabljat......
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
kregal smo se okoli velikosti. Vsaj včasih je bila 4 narejena na podvozju "golfa" in ne passata ;)
Verjamem da je lojtrnik...
Enkrat sva imela debato glede VAg znamk in je rekel da ni zastonj audi pol dražji od škode, VW pa nekje vmes.
Seveda moraš ti tisto polovico opazit, najti, uporabljat......

A4 je bila na podvozju golfa? Prvič slišim za to tezo.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Pa res ne najdem tega podatka. a3 ja, 4 je pa nekaj "svojega"
MQB ima B8, MK7, a3, TT
Golf, A3 in Octavia so bil na isti platformi, A4 ne...


Pasat je daljši za 5cm in ima večji prtljažnik
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi