Toyota Avensis se poslavlja prihaja Camry

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Menjalnik je seveda podobne zasnove kot v vseh Toyotinih hibridih, ne vem od kje ideja da tak menjalnik ni za na AC? Vrtljaje v takem sistemu pogojuje moč (navor) motorja in programska oprema, ki ji spisana za najboljšo učinkovitost. Na ravnini pri 140 kmh ima tudi Prius ugodno nizke vrtljaje, v Vrhniški klanec pa pač s takim motorjem, ki ima nekaj več kot 100 Nm ne moreš pričakovati kaj manj kot 4.000 vrtljajev pri 140 kmh.

Pri 2.5 hibridu je to seveda bolje, ker je več navora, ampak v osnovi gre za enako obnašanje, na koncu je meni bolj pomembna zvočna izolacija, če se motorja ne sliši mi je čisto vseeno če ima obrate nekaj višje, za tistih nekaj sekund ko potrebuješ max pospeševanje.

Glede zmogljivosti, je tam nekje kot konkurenca, samo končna hitrost je elektronsko omejena in jo dosežeš dokaj hitro, recimo Insignia 175 KM ima
402m z mesta 16,9s ( 138km/h), Mercedes E 220d 194 KM ima 16,0s (140km/h), Passat GTE 218 KM ima15,8s (154km/h)...
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Meni so najbolj mimo limuzine s 4 vrati, ker je dostop do prtljažnika debilen do amena. 5 vratne so v redu.
 

miha123

Pripravnik
30. nov 2010
286
7
18
V razmislek: tast ima Mazdo CX-5 bencinarja, 160 AWD, same kratke razdalje, pa nič ga ne špara + hribi in doline konstantno, pa ima porabo pod 8,5 litra.
Res ne vidim smisla nakupa hibridnega vozila pri taki porabi.


Meni je tole full zanimivo. Moj brat imam Rav4 Hybrid AWD, pa ima porabo med 6 in 7. S tem da se večinoma vozi po avtocesti in hitrost okoli 130km/h. Je pa res, da hybrida moraš vsaj malo znati vozit.

Nazdanje smo šli v dolomite, pa je imela od Ljubljane do Corvare skupno 6.4, kar mislim da je odličen rezultat. Pa imel je 2 kolesa na strehi.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Že da nima smisla...je pa po drugi strani tako da če ga pa imaš si kul, si aktualen, si v koraku s časom, si ekološki, si pameten, si razgledan in izobražen skratka vzoren meščan. Direkt za požret si :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Tole označevanje voznika glede na to kaj vozi mi je pa še ena najbolj butastih, podobno kot tista ko nekateri kolesarji ne prenesejo, da se kdo mimo pelje z e-kolesom. Brigaj se zase.

Pred 7 leti sem šel na testno vožnjo raznih dizlov z ročnimi kvačkalicami in si o njih nisem mogel misliti drugega kot polizdelki, Prius mi (oz. ženi) 7 let lepo služi in nič ne kaže, da bi kaj kmalu moral iti od hiše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Tole označevanje voznika glede na to kaj vozi mi je pa še ena najbolj butastih, podobno kot tista ko nekateri kolesarji ne prenesejo, da se kdo mimo pelje z e-kolesom. Brigaj se zase.

Veš kaj, pravzaprav mi vozniki dizlov nimamo problemov z vami, bolj je težava v vas, ki imate toliko za povedat čez dizle in onesnaževanje in še kaj drugega. Torej kar se tiče "briganja zase", z veseljem ampak ravno vi "kvazi ekologi" ste najbolj glasni po raznih forumih odkar se je zgodila dieselgate afera. Torej mi se brigamo zase in čakamo da elektrika ne bo več polizdelek potem pa bomo radi presedlali ampak za zdaj se še naj učijo :) Kar se pa tiče dizelskih polizdelkov, hvala bogu da je Toyota naredila hibrida da se sedaj lahko voziš v konkretnem, tehnološko sodobnem oz. naprednem avtomobilu! Pač vsa fora je v vašem moraliziranju, včasih sicer ne direktnem ampak med vrsticami. Pač vsakemu svoje!
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.353
113
Pomurje
V razmislek: tast ima Mazdo CX-5 bencinarja, 160 AWD, same kratke razdalje, pa nič ga ne špara + hribi in doline konstantno, pa ima porabo pod 8,5 litra.
Res ne vidim smisla nakupa hibridnega vozila pri taki porabi.

Lexus NX300h mi je na samo kratkih relacijah pil pod 6, pa sem ga imel na testu.
To je razlika več kot 2 litra in še avtomatik napram verjetno ročnemu menjalniku.

Rav-a nisem imel prilike bolj potestirat.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
Menjalnik je seveda podobne zasnove kot v vseh Toyotinih hibridih, ne vem od kje ideja da tak menjalnik ni za na AC?

O tem ali je toyotin CVT primeren za na AC se mi niti ne ljubi debatirat, ker ne bom spremenil mnenja. Moje pisanje je bolj ciljalo na to, da je v Ameriki zadeva na voljo tudi z navadnim avtomatom, ampak očitno nisem bil pozoren, da je takšen uparjen samo s klasičnim v6 bencinarjem...
 

map

Guru
6. jul 2008
7.793
1.930
113
najrajš na babi
Sej dizel z ročno kvačkalico na ac tudi tuli, ko imaš gas pritisnjen do konca. Ko pa v šesti kruzaš po tempomatu in se obrati umirijo pa ne tuli več.V mestu je isto. brunda tist dizel pri pospeševanjih in speljevanjih kot nor. Na eCVT isto, ko rabiš pohodiš in tuli ko ne rabiš se obrat umirijo in ne tuli. Jaz sem iz maxiscooterja na CVT navajen in me sploh ne moti. Pa še eno veliko prednost ima ta e CVT. Enostavnost, vzdržljivost in nezhtevno vzdrževanje. Ko sosednje teme o avt. menjalnikih odprem mi gredo kocine pokonci kaj vse lahko gre narobe. In pri marsikaterem je šlo, eCVT pa še kr laufa.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Veš kaj, pravzaprav mi vozniki dizlov nimamo problemov z vami, bolj je težava v vas, ki imate toliko za povedat čez dizle in onesnaževanje in še kaj drugega. Torej kar se tiče "briganja zase", z veseljem ampak ravno vi "kvazi ekologi" ste najbolj glasni po raznih forumih odkar se je zgodila dieselgate afera. Torej mi se brigamo zase in čakamo da elektrika ne bo več polizdelek potem pa bomo radi presedlali ampak za zdaj se še naj učijo :) Kar se pa tiče dizelskih polizdelkov, hvala bogu da je Toyota naredila hibrida da se sedaj lahko voziš v konkretnem, tehnološko sodobnem oz. naprednem avtomobilu! Pač vsa fora je v vašem moraliziranju, včasih sicer ne direktnem ampak med vrsticami. Pač vsakemu svoje!

Pokaži mi en moj citat kjer sem stereotipno označeval voznike dizlov, konec koncev sem sam isti ker vozim 3.0 EURO 4 dizla, z veseljem bi kaj drugega ampak ni na voljo ne denarja ne pametnega izdelka. V segmentu vozil kjer je na voljo cenovno sprejemljiva alternativa pa z veseljem sežem po njej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Pokaži mi en moj citat kjer sem stereotipno označeval voznike dizlov, konec koncev sem sam isti ker vozim 3.0 EURO 4 dizla, z veseljem bi kaj drugega ampak ni na voljo ne denarja ne pametnega izdelka. V segmentu vozil kjer je na voljo cenovno sprejemljiva alternativa pa z veseljem sežem po njej.
Kaj kaj ti si otrok da ne znaš nehat? :) Pa saj nisem tebe nikjer repliciral, govoril sem nasplosno o vas "ekologih" in ti si me napadel. V kolikor se nisi prepoznal bi bil tiho. Moj odgovor je bil namenjen uporabniku VAG ne tebi tako da nevem kam se zaganjaš? ;)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.695
3.576
113
Dobr no, ne se kregat, statistika bo povedala svoje, Toyota v SLO z vsakim novim modelom prepolovi prodajne številke, to pomeni da če so avensisov prodali 8, bodo camryje zdaj 4. 3 bodo kupili zaposleni na toyoti, četrtega pa gašpernulanulaosem (iz principa da bo lahko sral po dizlih).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Veš kaj, pravzaprav mi vozniki dizlov nimamo problemov z vami, bolj je težava v vas, ki imate toliko za povedat čez dizle in onesnaževanje in še kaj drugega. Torej kar se tiče "briganja zase", z veseljem ampak ravno vi "kvazi ekologi" ste najbolj glasni po raznih forumih odkar se je zgodila dieselgate afera. Torej mi se brigamo zase in čakamo da elektrika ne bo več polizdelek potem pa bomo radi presedlali ampak za zdaj se še naj učijo :) Kar se pa tiče dizelskih polizdelkov, hvala bogu da je Toyota naredila hibrida da se sedaj lahko voziš v konkretnem, tehnološko sodobnem oz. naprednem avtomobilu! Pač vsa fora je v vašem moraliziranju, včasih sicer ne direktnem ampak med vrsticami. Pač vsakemu svoje!

Jaz nisem čakal na dirdelgate, sem proti dizlom od nekdaj. Bi jih ukinil že pred leti, ker so z njimi že leta problemi.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.111
307
83
KO vozim za dizlom moram pogosto dat na notranje kroženje zraka. Moj naslednji avto bo skor zaogotovo hibrid ali elektro. Trenutno vozim dizla.