Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

hermann

Guru
19. mar 2014
9.250
5.818
113
pojdi za primerjavo bocno (ali pa samo normalno) parkirati s kaksnim Renaultom z EDC avtomatskim menjalnikom, potem pa se z navadnim avtomatikom oz. taksnim, kot ga imajo Toyotini hibridi. bos kmalu vesel in cenil, da je tako ... ;)

Se kar strinjam. Ko sem prvic peljal vwjevega dsgja in takrat tudi bočno parkiral je bilo zame kar peklensko. Samo menda se navadiš pa tistega cukanja več ne opaziš ali pa se ga naučiš kompenzirat.

"Renaultov" edc je sicer getragov proizvod in ga najdeš v nebroju vozil od fordov do mercedesov. Imajo pa nekateri renaulti seveda tudi cvt-je. Osebno imam pa najraje klasiko. Dandanes pri njej ni več bojazni, da je počasna.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Se kar strinjam. Ko sem prvic peljal vwjevega dsgja in takrat tudi bočno parkiral je bilo zame kar peklensko. Samo menda se navadiš pa tistega cukanja več ne opaziš ali pa se ga naučiš kompenzirat.

"Renaultov" edc je sicer getragov proizvod in ga najdeš v nebroju vozil od fordov do mercedesov. Imajo pa nekateri renaulti seveda tudi cvt-je. Osebno imam pa najraje klasiko. Dandanes pri njej ni več bojazni, da je počasna.

Kater edc? V scenicu 3 prav nič ne cuka pri počasnem manevriranju. Dsg pa je druga zgodba.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
Tu se vidi, da je splet en kup dezinformacij . Enim dsg cuka drugim edc cuka, vernikom v glavi cuka... V bistvu ene pametne informacije ne dobiš tu, pa še tema je o Corolli. :bonk:Enemu je celo čudno, da se avto premika v Drive položaju menjalnika. Kot da se pri ročnem v prvi pri spuščeni sklopki ne premika :bonk:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
ksz

Mene je zmotilo še to, da je v tujini na voljo za doplačilo boljši audio sistem od JBL, kar pa v SLO v konfiguratorju in tudi sicer ni opcija. Zato sem dal poizvedbo pa da vidimo kaj bo sledilo. Imam namreč resen namen kupiti avto, samo ima da je naložen do konca.

https://toyotanews.pressroom.toyota...highlight+the+all+new+2020+toyota+corolla.htm
JBL Audio system highlights include:
  • JBL is available in the Corolla for the first time in over 10 years
  • Next-Generation HID8 amplifier creates 800-watts of total power
  • Free-standing horn tweeters located in the A-pillar at ear level for optimal high-frequency performance
  • 10-in. dual coil subwoofer in rear deck provides powerful deep-bass response
  • Sealed inner door panels promote cleaner, more powerful sound
  • Midrange speakers in all four doors provide full-range sound for all passengers
  • Clari-Fi software analyzes and rebuilds all audio to restore audio quality lost during digital compression
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
ksz

Mene je zmotilo še to, da je v tujini na voljo za doplačilo boljši audio sistem od JBL, kar pa v SLO v konfiguratorju in tudi sicer ni opcija. Zato sem dal poizvedbo pa da vidimo kaj bo sledilo. Imam namreč resen namen kupiti avto, samo ima da je naložen do konca.

https://toyotanews.pressroom.toyota...highlight+the+all+new+2020+toyota+corolla.htm
JBL Audio system highlights include:
  • JBL is available in the Corolla for the first time in over 10 years
  • Next-Generation HID8 amplifier creates 800-watts of total power
  • Free-standing horn tweeters located in the A-pillar at ear level for optimal high-frequency performance
  • 10-in. dual coil subwoofer in rear deck provides powerful deep-bass response
  • Sealed inner door panels promote cleaner, more powerful sound
  • Midrange speakers in all four doors provide full-range sound for all passengers
  • Clari-Fi software analyzes and rebuilds all audio to restore audio quality lost during digital compression
Pozdrav.

Dobro si tole opazil. Po moje smo mi žal drugorazredni trg.
Tudi sam sem resen kandidat za nakup, ker me je avto več kot prjetno presenetil. Res da ima tudi pomanjkljivosti (kot vsak) pa vendar zelo zelo prijetno presenečen.
Najprej sem gledal novo Mazdo 3 pa sem po preizkusu obeh zaenkrat bolj na strani Corolle.
LP
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Pozdrav.

Dobro si tole opazil. Po moje smo mi žal drugorazredni trg.
Tudi sam sem resen kandidat za nakup, ker me je avto več kot prjetno presenetil. Res da ima tudi pomanjkljivosti (kot vsak) pa vendar zelo zelo prijetno presenečen.
Najprej sem gledal novo Mazdo 3 pa sem po preizkusu obeh zaenkrat bolj na strani Corolle.
LP

Ja, se strinjam. Noben avto ni popoln, tudi corolla ni. Ima pač svoje slabosti in hibe, ki sem jih pa pripravljen kompenzirati, saj so ostale zadeve res dobre in toyota je začuda naredila celovito dober avto - dejansko je celostno gledano super "allrounder".
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Ja, se strinjam. Noben avto ni popoln, tudi corolla ni. Ima pač svoje slabosti in hibe, ki sem jih pa pripravljen kompenzirati, saj so ostale zadeve res dobre in toyota je začuda naredila celovito dober avto - dejansko je celostno gledano super "allrounder".

Ja se popolnoma strinjam. ima kar nekaj pomankljivosti, ki pa jih človek vzame v zakup gled na to da je super "allrounder"

LP
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
ksz

Mene je zmotilo še to, da je v tujini na voljo za doplačilo boljši audio sistem od JBL, kar pa v SLO v konfiguratorju in tudi sicer ni opcija. Zato sem dal poizvedbo pa da vidimo kaj bo sledilo. Imam namreč resen namen kupiti avto, samo ima da je naložen do konca.

https://toyotanews.pressroom.toyota...highlight+the+all+new+2020+toyota+corolla.htm
JBL Audio system highlights include:
  • JBL is available in the Corolla for the first time in over 10 years
  • Next-Generation HID8 amplifier creates 800-watts of total power
  • Free-standing horn tweeters located in the A-pillar at ear level for optimal high-frequency performance
  • 10-in. dual coil subwoofer in rear deck provides powerful deep-bass response
  • Sealed inner door panels promote cleaner, more powerful sound
  • Midrange speakers in all four doors provide full-range sound for all passengers
  • Clari-Fi software analyzes and rebuilds all audio to restore audio quality lost during digital compression
A pa si ti avdiofil in dejansko želiš imeti super zvok ali te enostavno moti, da ne bo polno naložen?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.345
113
Pomurje
JBL imam v priusu+ in ja, avto z navadnim radiom je hec. Vsega vrhunskega se težko odvadiš. Na FM tudi več ne poslušam radija, ampak samo na DAB+.
Če avto nima DAB+, ne bo moj.
 
Nazadnje urejeno:

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
A pa si ti avdiofil in dejansko želiš imeti super zvok ali te enostavno moti, da ne bo polno naložen?

Audiofil? Se ti hecaš...
Avto je nižji srednji razred, ne moreš za nekaj 100eur dodatka pričakovati vrhunskega ozvočenja. Kar pa lahko pričakuješ pa je boljše ozvočenje kot standardno. In ja, tega si želim. Pa 500-1000eur gor ali dol. Če bom že kupil avto z vso opremo potem naj je še to zraven :)
Recimo konkretno - pri Aurisu so me zvočniki zelo motili. Kakšen krš je to.. fak. Isto v kakšnem golfu, octavii...
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Moje mnenje:
kupis aftermarket ozvocenje za 1000 evrov in bo 1000% boljsi zvok kot pri JBL za 1000€ . Ja, ne bos mel DAB, samo kdo pa se poslusa radijske postaje zarad muzke?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
JBL imam v priusu+ in ja, avto z navadnim radiom je hec. Vsega vrhunskega se težko odvadiš. Na FM tudi več ne poslušam radija, ampak samo na DAB+.
Če avto nima DAB+, ne bo moj.

a ta JBL v prius+ je kao dober sistem al kaj?
Kaj se mene tiči ni nič posebnega. Oziroma mu celo še kaj manjka da sploh lahko rečeš nič posebnega.