Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
uporabiš hi-lo adapter ali pa uporabiš ojačevalec z hi vhodom.
Pa tudi za dosti manjši dnar kot 1000€ lahko prideš skozi z 1000% bolšim zvokom kot JBL (vsaj tisti v priusu)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Nisem :D
Me zanima kaj mi bodo odgovorili... upam, da dajo vsaj moznost dokupa boljsiu zvocnikov zraven.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
tudi jaz imam JBL v priusu - Metallica ga žge perfectno, Val 202 guči super, zaradi tega sem srečen otrok.

glede na to, da nima wooferja, gre za zelo solidno ozvočenje, dejansko. sem tudi enkrat bral, da ima zelo dobro dodelano ...

še boljše je bilo ozvočenje v Civicu (kolikor sem uspel raziskat, je bila not neka rešitev od Pionerja, res je dobro špilalo, čeprav, spet ni bilo wooferja. ampak sem imel feeling, da so spredaj normalno zvočniki, zadaj v vratih, pa samo bass enote, včasih je grmelo, da je joj ...

btw - imaš rešitve z raznimi wooferji in ne vem koliko zvočniki, pa niso ok, imaš pa rešitve, ki so res vrhunske - ampak te ponavadi stanejo precej in so tudi v bolj prestižnih modelih ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Nevem primerjajte z ostalimi "top model" ozvočenji. Pa takoj slišiš. Jbl igra tako kot v ostalih navadna verzija.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Problem ponavadi ni samo v ozvočenju ampak tudi v samem avtu, prejšni Prius je sam pleh brez neke zvočne izolacije, tudi če v kopalnico daš vrhunsko ozvočenje bo to še vedno samo kopalnica :)
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ksz

Sem se malo gledal.. v nemciji npr lahko vzames kot opremo tudi elektricni pomik voznikovega sedeza v sklopu business paketa, imas tudi gretje zadnjih sedezev...

Ta nas uvoznik si je izgleda pac izbral nek seznam dodatne opreme, za katerega smatra da bo za nas dovolj...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Meni se pa jbl v priusu zdi zelo povprečen.

Nevem primerjajte z ostalimi "top model" ozvočenji. Pa takoj slišiš. Jbl igra tako kot v ostalih navadna verzija.

v zadnjem casu sem vozil precej vozil, recimo temu, srednjega razreda. meni osebno je prius s svojim ozvocenjem stopnico visje. govorim o tem, kako se slisi celota, ne samo basi ... base zaradi specifike vrat hitro vsi naredijo ekstra mocne. poanta je, da znas potem se ostal “range” pripeljat zraven, ne samo, da basira. prius to zmanagira zelo solidno ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
evoga.. uvoznik bo odprl nov "suffix" za JBL premium ozvočenje za corollo. Je pa 800eur doplačila, predpogoji pa so 2.0 hibrid in DAB radio - po domače, Executive nivo opreme.
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Ksz

Sem se malo gledal.. v nemciji npr lahko vzames kot opremo tudi elektricni pomik voznikovega sedeza v sklopu business paketa, imas tudi gretje zadnjih sedezev...

Ta nas uvoznik si je izgleda pac izbral nek seznam dodatne opreme, za katerega smatra da bo za nas dovolj...

Tako je žal skoraj pri vsem znamkah pri nas. Sploh značilno za JAP vozila, ki imajo samo pakete in zelo malo opreme, ki si jo lahko sam izbereš. Samo po navadi če hočeš pri drugih znamkah enako opremo prideš zelo hitro na ceno ali čez. Ko npr pri VW-ju izbereš vse kar dobiš pri Toyoti v določenem paketu si velikokrat s ceno že višje, čeprav so bili nekateri tu pametni in ugotavljali da dobiš za enako ceno kot Corollo že ne vem kakšnega Passata.

LP
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
evoga.. uvoznik bo odprl nov "suffix" za JBL premium ozvočenje za corollo. Je pa 800eur doplačila, predpogoji pa so 2.0 hibrid in DAB radio - po domače, Executive nivo opreme.
Spet neko nelogično omejevanje. Če mi zadostuje 1.8 motor torej ne morem imeti boljšega sound sistema in doplačati za dab+, če ne potrebujem najvišjega paketa opreme. Tu bodo morali japonci še malo naštudirati evropskega kupca...Z oblikami so že dojeli kaj nam je všeč :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Ker ima Toyota ceno za navigacijo nabito v nebo me zanima ali obstajajo kakšne "cenejše" rešitve?

LP
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Da
- Samostojen telefon na nosilcu + Siri ali Google assistant preko Bluetooth
- Telefon + MirrorLink (USB kabel)
- Telefon + Miracast (WiFi)