Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Mirrorlink je pri Toyoti generalno gledano dokaj fucked up, torej neuporaben.
Kak nivo uporabnosti bo pri novi Karjoli bo pa treba zbezat iz kakih forumov. Pri starih modelih dela samo z 5 let starimi telefoni, ker je zaklenjen na 5 let nazaj ukinjeno verzijo Mirrorlinka.
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Mirrorlink je pri Toyoti generalno gledano dokaj fucked up, torej neuporaben.
Kak nivo uporabnosti bo pri novi Karjoli bo pa treba zbezat iz kakih forumov. Pri starih modelih dela samo z 5 let starimi telefoni, ker je zaklenjen na 5 let nazaj ukinjeno verzijo Mirrorlinka.
Se pravi, če želiš imeti vsaj koikor toliko urejeno navigacijo in da ni potrebno doktorirati zraven vendarle ostane zgolj plačati 1000€ ?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.828
113
glasuješ z denarnico in kupiš tam, kjer obvladajo infotainment, ali pa se ne zmeniš za krike denarnice in odkartaš jurja za tovarniško navigacijo in potem redno še za vsak update
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Kot če bi avto kupoval samo na podlagi odločitve infotaimenta, ostale karakteristike vozila pa kar zanemariš...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

hermann

Guru
19. mar 2014
9.258
5.828
113
rekel bi, da odvisno od prioritet. jaz recimo za navigacijo sploh vprašal ne bi :)

najbolje seveda je, da je avto kompleten izdelek. ker so taki kompletni izdelki ponavadi dragi se potem logično dela kompromise in infotainment je verjetno prvi, ki se ga eliminira.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.682
1.600
113
Kupiš Garmina in je ceneje...
Al pa daš na telefon navigacijo, pa je tudi ceneje...
Če pa hočeš met original, pa pač jurja...

Ja seveda, to je zapis ki bi veljal za leto 2012 in še prej. Vmes pa je prišel android auto in carplay, katerega imajo vsi. Razen toyote. In imaš navigacijo za ca. 200€
 
  • Všeč mi je
Reactions: 2CV

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Najbolj mi gre na k*rac, da niso sposobni povedat enostavno. Ja, naš infotainment je kompatibilen, vendar je softversko zaklenjeno. Odklenili bomo takrat in takrat. Ali pa, da jasno rečejo, da ne bo delalo in fertik. Ali pa kot mazda pri prejšnji generaciji, prodajali bomo modul, ki bo omogočil to in to. Zagotovo so na ta račun izgubili kakega kupca.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Mater vam gre to enim v nos ta infotainment. Kot če bi te to vozilo okoli. Avto je za vozit, ne pa prčkat po displayju :p
Se pa strinjam, da so tu pri toyoti zajebali, kot še kje. Ampak resno.. toliko drame okrog ene take zadeve? Ne štekam. Pa sem takoj ZA take reči, bolj napredne... ni mi pa to ključno merilo zaradi česar bom jokal ali pa se obrnil od avta vstran, če mi je OK.
Skratka, zavozili so, verjetno se že tolčejo po glavi zadnje pol leta, ker jim to vedno in povsod vsi mečejo naprej (v mislih imam predvsem novinarje) :D ...upam samo, da jim je to šola za naprej.
So pa vsaj pri obliki pa avtu kot celoti naredili kvantni skok naprej. To se vsaj normalno pelje, končno so dali zadaj multilink, avto dobro izgleda in pa motorizacija ni podhranjena. Pa spodobno ga lahko opremiš. Čeprav je tukaj svoje prste spet dodal naš uvoznik, ki vmes rad malo zabluzi s temi paketi opreme...
 
  • Všeč mi je
Reactions: samojan

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Multilink ni neka novost. Ga je imel že Auris Hybrid.

Glede infotaimenta, pa je pač Toyota nekje v letu 2006.
Jaz tudi domnevam, da infotainment osnovnega modela brez navigacije tudi še vedno ni mogoče softversko nadgraditi. Torej tudi če povržejo Android Auto, ga obstoječi lastniki osnovnega modela infotainmenta ne bodo dobili. Je sicer nelogično, ampak to je Toyota. :D
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Glede infotainmenta itak najbolj jokajo tisti, ki si nove corrole ne morejo privoščiti. Taki bi še pri bentleyu za 300k eur našli nekaj, zaradi česar ga ne bi kupili. :evil:
 

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
Po informacijah iz Toyotinih salonov naj bi bil novi infotaiment z androidauto na voljo do konca leta. Nadgradnja naj bi bila brezplačna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

kajote

Fizikalc
11. dec 2007
369
162
43
Po informacijah iz Toyotinih salonov naj bi bil novi infotaiment z androidauto na voljo do konca leta. Nadgradnja naj bi bila brezplačna.

a vidiš, jaz sem tudi eden od tistih, ki jim je tole moteče... če bi bil Android avto več ne bi imel izgovora, da ne grem v nakup.. zdaj pa ker nimam sile me tole kar odbija.. ampak.. če bi tole bilo nekje uradno objavljeno, da bo brezplačna nadgradnja v vseh Toyotah... (ne le upper 10%).. bi pa izgovori bili passe...
 
  • Všeč mi je
Reactions: samojan

samojan

Pripravnik
25. mar 2019
52
8
8
a vidiš, jaz sem tudi eden od tistih, ki jim je tole moteče... če bi bil Android avto več ne bi imel izgovora, da ne grem v nakup.. zdaj pa ker nimam sile me tole kar odbija.. ampak.. če bi tole bilo nekje uradno objavljeno, da bo brezplačna nadgradnja v vseh Toyotah... (ne le upper 10%).. bi pa izgovori bili passe...
Pri meni enako.
Da bi si upali uradno zapisati ne verjamem. Obljubljajo pa tako non stop.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Nisem sicer ravno pred nakupom, ampak če bi bil, bi zelo verjetno gledal po Toyotinih hibridih. Ampak tale njihov infotainment je zame "deal breaker" - dokler vsaj ne dobi Androida. K sreči imajo novejši vsaj vrteče gumbe, pri C-HR so dali tako smotano tablo na sredino, da to ni res.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
187
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Nisem sicer ravno pred nakupom, ampak če bi bil, bi zelo verjetno gledal po Toyotinih hibridih. Ampak tale njihov infotainment je zame "deal breaker" - dokler vsaj ne dobi Androida. K sreči imajo novejši vsaj vrteče gumbe, pri C-HR so dali tako smotano tablo na sredino, da to ni res.

kakega androida? operacijski sistem? bohnedej, velika večina infotainmentov, ki so na androidu, so tako šlampasti in nezanesljiv, da je res žalostno ... ali pa jaz nimam feelinga ...