Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Za tak denar se da pa dobit tudi že kaj iz višjega razreda, resda praviloma ne avtomatika in še manj hibrida.

Za ceno executive corolle imaš lepo založenega highline passata avtomatika, za ceno bolj plebejskih različic pa kakega talismana. Res, da je renault, pa je še vedno 1- 2x več avta kot je corolla. Pa corolla ni nič posebna, v take višave grejo zdaj avti tega razreda. Focus, corolla, mazda3, pri vseh so zgubili stik z realnostjo. Focus je edini že nekaj časa na trgu in pri temu gre s prodajo vse narobe, ne bi me čudilo, če bo tudi z mazdo in toyoto podobno.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Nism fan toyote, sam dej mi prosm na konfiguratorju vw pokaz benz pasata karavan za primerljivo ceno. Ga grem jutr iskat.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Za ceno executive corolle imaš lepo založenega highline passata avtomatika, za ceno bolj plebejskih različic pa kakega talismana. Res, da je renault, pa je še vedno 1- 2x več avta kot je corolla. Pa corolla ni nič posebna, v take višave grejo zdaj avti tega razreda. Focus, corolla, mazda3, pri vseh so zgubili stik z realnostjo. Focus je edini že nekaj časa na trgu in pri temu gre s prodajo vse narobe, ne bi me čudilo, če bo tudi z mazdo in toyoto podobno.

Kaj zdaj ti filozofiraš. Sem pravkar v konfiguratorju naložil golfa variant 2.0 tdi 150hp z opremo (pa je ima manj kot corolla) in je avto 36,2k eur po konfiguratorju...
Pa da če ti dajo recimo 4k eur popusta si tam-tam s corollo, ki pa ima več opreme.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Probat ni greh. Saj lahko potem talaš popuste, kot Renold. Saj slednji je tudi po ceniku osnovni 60 k EUR, pa ti potem dajo 80% popusta, pa folk skače s stolpnic od popustne sreče. :p
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
nehajte ga srat s konfiguratorjem, kjer je vsak normalen passat 50 jurjev, in hop na avto.net, kjer so cene bolj podobe tistim, ki jih plačaš v salonu

evo, čisto prvi, ki mi ga vrne. aja ne, ni NA bencinar. my bad. v smeti z njim.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.084
854
113
Ne vem, mene bo avto prisel dobrih 35K pa mi je zaenkrat vse ok. Pac kupite drugo, ce vam ne znese. Simpl.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Bomo ob koncu leta videli, če bo uvoznik uspel prodati predvidenih 750 Coroll, če jih ne bo, dobre novice zate, ker bodo popusti sigurno prišli prej.

Prodaja za 2018 je bila taka:
- Golf - 2.184
- Megane - 1.819
- Ceed - 1.062
- Focus - 752

Sicer pa passatov so 2017 prodali 1356, lani pa 901, morda od tu ti izredni popusti.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Gre za osamljeno blebetanja bebčka, ki podcenjuje inteligenco kupcev. Najbrž kak hišnik pri uradnem zastopniku ali pa pralec šip na nekem servisu. Dvomim, da gre za uradno toyotino razlago. Pri googlu pa se verjetno valjajo po tleh od smeha.
Sej drugace je vse na netu, ni potrebno nekih teorij razvijat:
https://www.xda-developers.com/toyota-android-auto-privacy-concerns/

https://9to5google.com/2018/04/18/toyota-android-auto-privacy-concerns/
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Gre za osamljeno blebetanja bebčka, ki podcenjuje inteligenco kupcev. Najbrž kak hišnik pri uradnem zastopniku ali pa pralec šip na nekem servisu. Dvomim, da gre za uradno toyotino razlago. Pri googlu pa se verjetno valjajo po tleh od smeha.
Lahko se valjajo, ampak:
- v bistvu je to res
- nimajo kaj piskat, dokler AndroidAuta ne ponudijo v SLO ...
- itak je pa smešno,d a ni vgrajen v sam sistem in je to treba posebej app nalagat. Da o tem kako zanič dela, ne govorim (že samo pri prvi uprabi je treb 7 miljonkrat nekaj kliknit) ...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Karavan (po besedah prodajalca) nima nastavljive višine prtljažnega podna, v praksi to pomeni, da je osnoven prtljažnik po višini zelo ozek in tudi v dolžino ni noben presežek. Recimo nekega kolesa za odrasle po moje ni variante peljat, da daš ležat s podrtimi sedeži v avto..
če gre v hatch bo šlo tudi v karavana. in tudi dvojno dno je v karavanu.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
če gre v hatch bo šlo tudi v karavana. in tudi dvojno dno je v karavanu.
Na videu je specialka z ozko balanco, jaz pa sem imel v mislih normalen treking / MTB kolo in še vedno ne verjamem, da gre taka balanca brez šraufanja v prtljažnik Corolle. Jaz svojega komaj spravim v razred višji avto, ki ima že po občutku precej večjo odprtino.
Ni problem dolžina kolesa, problem je širina balance.
 
Nazadnje urejeno:

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
No dej, a mi lahko prosim pokazes kje je primerljiv bencinar pasat karavan 32k? Pa da ma ful led, acc, lane assist pa avtomatik.
Pri Passatu je bencinar taka exotika kot pri Toyoti dizel .
Se pa da dobit smrdljivca R-Line s tako opremo brez problema za tak denar. In dalo se ga je dobit tudi že lani tak čas in za tak znesek, ko facelift še ni bil pred vrati tako kot letos.