Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Tole je pa "izdelek" pooblaščenca Toyota center Ljubljana. Jaz sem jim pripeljal avto s 13.000 km, nikoli razstavljan, z blagimi kozmetičnimi poškodbami (vseeno pa je bilo potrebno menjati voznikova vrata, žaromet, odbijač in pokrov motorja) in počenim vetrobranskim steklom. Naredili so pa to kar je na slikah.

- obloga a stebrička na obeh straneh je zmontirana na adijo pamet, luft pri mrežicah zvočnikov je viden na slikah
notranjost obloge a stebricka 2 (Large).jpg

zvocnik na sovoznikovi strani (Large).jpg

zvocnik na voznikovi strani (Large).jpg

odprtina - zvocnik na voznikovi strani (Large).jpg


- manjka napis hybrid na voznikovi strani
hybrid (Large).jpg


- lufti na voznikovi strani pod lučjo ne štimajo
luc voznik 1 (Large).jpg


- iz sprednjega stekla se sliši piš vetra (če je ostalo tako šalabajzrsko sestavljeno se sprašujem kako je vgrajeno steklo)
- polomljen in popraskan pokrov notranjega ročaja vrat
rocaj (Large).jpg


Dobesedno razjebali so avto. Odgovora od njih še nimam, sem pa pričakoval mnogo več, glede na to, da so v lasti uvoznika. Nasvet ostalim, raje razmislite kam peljete avto na popravilo. Jaz sem naivno nasedel obljubam na spletni strani:
"Dela izvajamo v skladu s strogimi kakovostnimi in ekološkimi standardi ter navodili proizvajalca, vse v cilju, da bo vaše vozilo ponovno takšno, kot si ga je zamislil proizvajalec. Naši strokovnjaki so usposobljeni, da vozilo vrnejo v stanje, kot je bilo pred poškodbo."

Sem daleč od picajzla ali komplikatorja, ampak tole kar so mi dali nazaj je pa zmazek, nevreden vaškega kozolčarskega vajenca, ne pa pooblaščenega servisa.

Če bi šlo za neke malenkosti sploh nebi objavljal, tule so pa zajebali karkoli so prijeli v roke. Torej ne gre za eno spregledano zadevo ampak straight up šlamparijo ali neznanje. Advokat Ogo in 3,2,1... :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
res je, tole je katastrofa... verjetno bo potrebno vse še enkrat razdret druge ne bo. Zgleda kot da je bil avto skotan.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Dela izvajamo v skladu s strogimi kakovostnimi in ekološkimi standardi ter navodili proizvajalca, vse v cilju, da bo vaše vozilo ponovno takšno, kot si ga je zamislil proizvajalec. Naši strokovnjaki so usposobljeni, da vozilo vrnejo v stanje, kot je bilo pred poškodbo."
Sej pise da delajo v skladu z ekoloskimi standardi, so avto mal olajsal, pa se vec lufta not spusti tko da bo manj treba prezracevanje vklaplat.

Drgac pa resno, totalna katastrofa, da si to dovol glavni uradni servis je nedopustljivo.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
A to je servis v BTC al na Viču, al ker tretji pooblaščen v LJ? Me je zdaj strah še na običn servis peljat avto :sprasujemse:
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Meni so pred leti v BTC LJ na toyoti pumpali rezervno gumo, ki je nisem imel (bil je not kit za krpanje). Delovni nalog pa lepo napisan, kako so preverili tlak.. tudi v rezervi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Mrežico odstrani, je na prednji strani samo nezateknjena (ta del obvladam, sem jo velikokrat dol vzel...in ima rahlo problemaičen jeziček za zataknit, ker je tik pred luknjo šravfek, ki preprečuje enostavno zatikanje na mesto).
Na vratih se preko ročaja (kjer ti zdaj visi stran) dostopa do vijakov. Tule bi bilo vsaj za odstranit, pa pritisnit nazaj (je pa žal narejeno že po defoltu kot buh pomagej)...ta del boš itak sam odstranjeval zelo kmalu.
Za oboje rabiš orodje za snemanje oblog v avtomobilih (..pri toyoti mus orodje).
Jaz mam tole:

Zunaj za zdaj še nisem nič rastavljal, tako da tam žal ne znam komentirat če bi se dalo kaj (pre)nastavit.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
zakaj bi kar koli sam razstavljal ce je dal avto na popravilo skode v uradn servis? na servisu je da avto vrne v originalnem stanju.
Z Vincentom debatirava po zs okoli montaže akustike v corollo, zato ve, da bom razdiral. :)

Ampak ta pokrov se ne vsede, torej je nekdo nekaj polomil. Če bi/bom zlomil jaz bom kupil nov kos pa fertik.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Lahko samo rečem, da jih je lahko globoko sram, da sploh kaj takega izročijo stranki.

Sramota !!
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
ali neznanje. Advokat Ogo in 3,2,1... :)

Tukaj bom advokat zate.
Reklamiraj stari, reklamiraj.

Saj boš v roku parih dni od prevzema dobil tudi klic s strani Toyote, kjer bodo preverjali kakovost in zadovoljstvo za opravljeno delo, pa še tam povej svoje
nezadovoljstvo.

Naj rešijo kak spada. Čeprav avta takega kot iz fabrike ne boš dobil nikoli več pri nobenem servisu.
Kljub temu, so pa neke reči definitivno slabo narejene in brez debate za reklamirati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Absolutno reklamiraj.

Morda celo v prvi vrsti šum vetra, ker bodo morali za to vzeti ven šalabajzersko montirano šipo, jo vreči stran, in zmontirati novo (tokrat ne vajenci ampak nekdo, ki je to kdaj že delal)...
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Če je bilo popravljanje na zavarovanje (domnevam da ja) se zna zgodit dodaten krog pekla ko se boš ukvarjal na dveh frontah s tem da dobiš nazaj funkcionalen avto! ;)
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Tukaj bom advokat zate.
Reklamiraj stari, reklamiraj.

Saj boš v roku parih dni od prevzema dobil tudi klic s strani Toyote, kjer bodo preverjali kakovost in zadovoljstvo za opravljeno delo, pa še tam povej svoje
nezadovoljstvo.

Naj rešijo kak spada. Čeprav avta takega kot iz fabrike ne boš dobil nikoli več pri nobenem servisu.
Kljub temu, so pa neke reči definitivno slabo narejene in brez debate za reklamirati.
No pri nekaterih drugih znamkah dobis avto tak kot nov, ce so praske za popravlat in sipa za menjat.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Čeprav avta takega kot iz fabrike ne boš dobil nikoli več pri nobenem servisu.
Kot ponavadi spet opravičuješ njihovo nesposobnost. Lahko utemeljiš to tvojo izjavo? Jasno mi je, da ne bodo ulovili "pomarančastega" vzorca barve, ki ga ima večina novih avtomobilov (tega niti ne zahtevam), spregledam tudi rahlo odstopanje v strukturi barve (čeprav je to spet nedopustno, ker pri skoraj novem avtu barva ni postarana, prav tako pa fabrika predpiše natančne recepture za mešanje barve). Imaš pa spodaj sliko zatekanja laka (na obeh straneh havbe je isto) in madeže v laku (barvi). Če bi sam pred bajto doma lakiral in sestavljal bi najverjetneje naredil lepše.
20200616_154220113_iOS (Large).jpg

20200616_154441322_iOS (Large).jpg


Neke reči so definitivno slabo narejene? VSE je slabo narejeno.

Še strokovna nastavitev voznikovih vrat (verjetno tudi delni vzrok za slišnost vetra):
20200616_154157017_iOS (Large).jpg


In pravilno nastavljeno na voznikovi strani:
20200616_151555763_iOS (Large).jpg


Če bi želel nesposoben aftersales in škripajoč polizdelek bi kupil megana. Ampak očitno lahko še tako dober produkt totalno zaserjejo nesposobni šalabajzerji. So že dobili dopis, prav tako uvoznik in zavarovalnica. Jaz jim peljem avto tja in naj rešijo kakor vedo in znajo. A ni malce žalostno, da moram jaz iskati napake za njimi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
V Srbiji se mi je na cestninski rampa zaprla na vetrobransko steklo in dvakrat udarila še po stebričku:
IMG_3689 (Large).JPG


Zaradi covida in zaprtja servisov tega nisem mogel takrat popraviti, potem pa sem čez kak mesec zadel še srno (zgleda nikakršna poškodba, je pa vsak kos avta dobil rahel udarec - vrata, polomljen nosilec luči, havba, blatnik je malo "cviknilo", luknja na odbijaču...
IMG_6284 (Large).JPG

IMG_6311 (Large).JPG
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.088
113
www.adriamedia.si
Toyotin servis v BTC je polom od poloma od poloma. Od nekdaj (in nikoli niso znali rešiti, pa čeprav je simpl, samo ni bilo jajc). Po moje če se mimo s Toyoto pelješ, kaj crkne na njej. Kolegu razbili šipo (med menjavo polgredi), nič povedali, slabo zamenjali (so odletavali kosi plastike med vožnjo) in pustili razbito steklo v špranjah sedežev, recimo. Meni so sicer dokaj OK, porihtali, (ne pa čisto, jim je bilo trsb s prstom kazat, kje plastike niso sedle), ampak verjetno samo zato, ker sem bil takrat še na AM. Da ne govorimo o tem, da je bil nadomestni avto 3 razrede nižje, umazan, smrdljiv in zarjavel - in s tako praznim tankom, da je do najbližje črpalke cukal.
Sam vozim na Vič, kjer je drugače, je pa jeba, ker tam ni ličarije in vozijo v BTC. Če bi moral dat barvat avto, ne vem, verjetno bi peljal kam daleč od Lj, da ne pristane avto v BTC.