Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
1587574317759489518203185472622.jpg
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne morem verjet! Pa nam so ponujali original zimska platišča s senzorji in rekli, da ni problema z dvema kompletoma. :bonk:

Očitno smo se k sreči odločili drugače.

Problem je z original senzorji, ker ima vsak svojo enolično kodo, ki se jo ne da spreminjat, avto pa sprejme le 5 kod.
Imaš pa na svetu tudi anti-original senzorje, v katere se lahko vpiše kode starih senzorjev. Take potem lahko daš na drugi komplet in jih bo avto imel kot za svoje brez re-programiranja avtomobila.

Ta bolj opremljeni vulkanizerji pa itak nimajo s tem problema, ker imajo tudi univerzalno opremo, da ti iz avta pobriše stare in vnese nove senzorje ob vsaki menjavi. Ni to več nek high tech. Če boš pnevmatike s platiči menjaval na Toyota servisu pa sploh ne.

Problem seveda nastane pri domačih vulkanizerjih in kozolčarjih. Tukaj je pa še moment ključ lahko high tech.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Če s ene motim v navodilih piše, da avto lahko sprejme dva kompleta senzorjev. In tudi na servisu so mi to potrdili in jih vnesli (kasneje na servisu ko sem omenil, da mi en komplet ne dela, so pogledali in znova potrdili da sta vnešena dva kompleta senzorjev..so pa vsi senzorji original, ker neoriginalni (preverjeno) ne delajo).

Dejstvo pa ostaja pri meni da sparit jih ne morem :p.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Ne vem, morda so kaj v novejših modelih Toyote spremenili. Toyotina klasika je ponavadi 5 senzorjev in to je to.
Obrni se na prodajalca in reklamiraj. :)
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83

Jaz si še kar nisem izbil iz glave take vgradnje, ker vedno bolj razmišljam o nadgradnji sprednjih zvočnikov (zadnje bi itak kr odklopil, ker so crap) in ker nekako ne verjamem, da jim bo uspelo do konca leta spacati ta jebeni carplay :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Pojdi v akcijo. Zvocnike vzames dva kompleta in mas problem resen (ker prvi so enaki kot zadnji 'kao zvocniki' le da imajo se srednjetonec).
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
tisti medij ki imaš vkloplen za tistega nastavljaš zvok.
Če maš DAB na 43 recimo potem preklopiš na BT in maš na 25 in preklopiš nazaj na DAB bo spet na 43.
Vsaj na priusu je tak.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
1589485696801.png


Imam občutek, da bodo na koncu rekli, da tega update-a ne morejo narediti in bomo ostali praznih rok... Madona no, sej ne razvijajo space shuttla.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Včasih so res konji teli japonci. Kdo bi to razumel... Pri tesli v tem času naredijo cel avto. :)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Je treba šparat. Toyota je za tale retrofit projekt dodelila točno 0,017 inženirja.
Oz. po domače, they do not give a fuck. :)

No resnica je, da so dodelili 0 inženirjev. Nek ekonomist je morda poslal email zunanjemu dobavitelju, če se jim da s tem jebat. Toyota se z infotainmentom ne ukvarja že dolga leta. Vse jim delajo zunanji, seveda pod cenovnim pritiskom. 2 EUR ceneje na avto znese milijone za Toyoto.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Je treba šparat. Toyota je za tale retrofit projekt dodelila točno 0,017 inženirja.
Oz. po domače, they do not give a fuck. :)

No resnica je, da so dodelili 0 inženirjev. Nek ekonomist je morda poslal email zunanjemu dobavitelju, če se jim da s tem jebat. Toyota se z infotainmentom ne ukvarja že dolga leta. Vse jim delajo zunanji, seveda pod cenovnim pritiskom. 2 EUR ceneje na avto znese milijone za Toyoto.

Mene kot končnega kupca ne zanima če delajo to sami ali imajo za to najeto zunanjo firmo. Mene zanima, da zadeva dela pa ko mi rečejo nek datum, da se tega datuma držijo.
V resnici jaz android auto sploh ne potrebujem, ga imam v drugem avtu pa tudi če ga ne bi imel... Kar je moteče pa je toyotina komunikacija navzven, da nekaj bo do nekega datuma, potem pa tega ni. In spet zamikanje in novi datumi.. pa kdo jim bo še verjel?

Drugače pa tudi druge firme imajo zunanje najete, da jim delajo zadeve. A ni pri VW panasonic delal infotainmenta nekaj časa nazaj? Pač en primer.. pa je zadeva dobro narejena, ker vsi vedno hvalijo kako "nemci" znajo. V resnici so pa pač to delali japonci.