Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.061
122
63
Vincent, omenjal si sub pod sedežem pri radiovili. Mogoče veš kateri model so dali not oziroma koliko je prostora?
Ga napaja iz 12v vtičnice v naslonu za roko ali je vlekel posebej kabel iz akumulatorja? Jaz tudi razmišljam, da bi nekaj storil na audio delu...

To bi tudi mene zanimalo.

Luka51: Upam/ocenjujem, da gre za manjše sube z švohnejšimi ampi. Morda bi pa šlo...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Vincent, omenjal si sub pod sedežem pri radiovili. Mogoče veš kateri model so dali not oziroma koliko je prostora?
Ga napaja iz 12v vtičnice v naslonu za roko ali je vlekel posebej kabel iz akumulatorja? Jaz tudi razmišljam, da bi nekaj storil na audio delu...

Sem pa gledal načrte in je očitno pri jbl opremi headunit popolnoma isti, ker peljejo zvočniške signale v amp pod voznikovim sedežem (sem upal, da ima vsaj jbl verzija line out). Tako da se da pomoje z nekim spodobnim ojačevalcem, menjavo enot v vratih in armaturi in primerno izolacijo doseči podoben oziroma boljši efekt za enak denar.


Ne znam ti ničesar povedat glede napeljave. Zgolj v času, ko sem bil jaz tam, je imel voznikov sedež podrt, in notri (mislim da tegale: https://www.radiovili.si/subwooferji/aktivni/q201-a-esx-aktivni-subwoofer) postavljen bas, ki je lepo sedel - prostor ni bil problem. Menda je lastnik zahteval pod njegov sedež...drugače mu ga bi raje dali pod sovoznikov.
Moja želja je DLS a se bojim, da zna bit prevelik...to bom videl in vedel, ko ga bo delal.
(Po mojem mora vleč iz accuja posebej napeljavo za ojačevalec torej za bas verjetno tudi).


.....

NekdoK...v povprečju tudi jaz ne rabim dosti od zvoka v avtu in mi je do sedaj (zadnjih 25 let) zadoščalo vse kar je bilo vgrajenega. Tule pa žal ...
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Če bo šlo vse kot planirano bom imel jaz narejen avto 10.12. pol se pa lahko enkrat dobimo pa naredimo primerjavo med 'original', 'JBL opcija' (generik?) in 'menjano v kompletu'.
Se bo videlo ..se splača, in koliko se splača.
(čeprav bi bila najbolj zanimiva primerjava med JBL opcijo in osnovno izvedenko 4x zvočniki + ojačevalec, ki jo je meni ponudil za 500 EUR...ker sta obe varianti cenovno tam tam).
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in BigPoppa

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
Jaz sem gledal tega:

Ampak mi tudi deluje malo velik, se bom moral poglobit koliko je kaj prostora pod sedežem. Bi ga pa jaz tudi dal pod sovoznikov, ker svojega imam vedno v najnižni poziciji in dvomim, da ima 8 cm prostora.

Tule si 20 EUR stran od DLS.ja, pa ima slednji 10 inčev bas, dimenzijsko sta pa mučos tam tam.
+
Alpine: 340 x 230 x 70 mm (20 cm bas, 25-152 Hz)
DLS: 345 x 245 x 65 (25 cm bas, 30-150Hz)
ČangŠlang: 290 x 210 x 73 mm (20 cm bas, 50-150 Hz).

(Višina kot kaže ni nikjer problem ker sta prva dva nižja).
Mi je pa zanimivo da ima Alpine (tudi mene drgač mika kot druga opcija) razpon od 25 Hz dalje (kar mi je sumljivo, ker ima manjšo membrano).
...

Generik..velja ;) nardimo en meeting Karjol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Generik

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Mi je proizvajalec potrdil, da v ta mounting kit paše tudi evropska verzija Pioneer radija:


Torej imamo za 650 eur zadevo, ki nam da lineout izhode in vse mogoče načine povezovanja. Počakam še, da objavijo detajle o priloženem kablovju, potem pa gas :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Clancy

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Izgubiš podatke o vozilu, ki jih sedaj lahko gledaš na srednjem displayu (poraba, delovanje hibridnega sistema...) in izgubiš podatke o radiju na displayu za volanom.

Dost majhna cena, pri veliko drugih konkurentih to ni mogoče, ker osrednji zaslon bolj mešajo z raznimi drugimi nastavitvami avta (npr. klima). Pri novem Golfu to sigurno ne moreš več narediti, pri kakšnem PSA izdelku tudi ne, BMW... v bistvu je verjetno več znamk, ki ti radia ne omogoča menjat kot pa ga.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
617
113
EU
A pa ima Toyota kakšnega uradnega predelovalca? Ker pri nekaterih znamkah ti dobro sodelujejo z originalnim proizvajalcem in potem vse deluje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
A pa ima Toyota kakšnega uradnega predelovalca? Ker pri nekaterih znamkah ti dobro sodelujejo z originalnim proizvajalcem in potem vse deluje.

Itak da ga nima ;). Ker bi tako priznala fail, ki so si ga privoščili.

Big popa..a ti bi zamenjal komplet infot. (razlog me zanima..OK..itak da ni nič kot bi moglo bit, pa vseeno točno kaj te tolk moti)?

Drugače...Flac datoteke zadeva predvaja..sprobano 1eno uro nazaj.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Izgubiš podatke o vozilu, ki jih sedaj lahko gledaš na srednjem displayu (poraba, delovanje hibridnega sistema...) in izgubiš podatke o radiju na displayu za volanom.
Glede na to kaj vse se dobi preko obd porta in kaj prikazuje originalen display mi je čisto vseeno, če nič ni prikazano. Te informacije, ki so trenutno na voljo so bolj joke kot karkol drugega. Podatki o radiu na displayu števcev so pa tudi bolj ko ne neuporabni, ker prikaže premalo znakov. Na voljo ful prostora, ti bebci pa skrčijo prikaz na 6 cm širine.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Big popa..a ti bi zamenjal komplet infot. (razlog me zanima..OK..itak da ni nič kot bi moglo bit, pa vseeno točno kaj te tolk moti)?
1. Izgled gumbov okoli ekrana
2. počasno delovanje
3. brskanje po imeniku, počasen prikaz zgodovine klicev
4. v primeru vgradnje ojačevalca originalen headunit nima lineout izhodov
5. odsotnost apple carplay
6. resolucija obstoječega ekrana

Skratka, niti enega plusa ne najdem. :)
Ampak kot je napisal Gašper, na srečo imamo tu vsaj možnost menjave. Kako bi to izvedel recimo v camry-u si pa ne predstavljam.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.195
1.811
113
:fredi: saj plusov res ni...le kater minus je tako močan, da boš menjal mi je interesanten.
Torej ti bo na koncu sledila tudi mnejava ozvočenja.

Zgleda spet prihajamo v čase izpred 30 let, ko si moral v avto poskrbeti še za ozvočenje..ker ali ni bilo nič noter ali je bilo obstoječe tako, da bolje, da sploh ne bi bilo.

Če greš v menjavo...upam da se boš pošteno razpisal kako bo stanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad