Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Precej banalni minusi za moje pojme. :)
Če bi jaz kupoval rabljen avto, takega predelanega kot bo naredil BigPoppa niti pogledal ne bi. Ali pa bi bil pripravljen odšteti bistveno manj za avto.
Razlog je pa predvsem v tem, da ne maram, da nekdo šari pa spreminja nekaj kar je bilo prvotno zloženo skupaj kot je treba, med predelavo pa po možnosti nastane še 100 in 1 čriček pa kaj polomi vmes...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Super, spet odpiranje in ponovna možnost za dodatno lomljenje armaturke.
5 let pozneje pa jok, kako je vse za en jebeštrga narejeno, vse rožlja pa ropota.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
No, ne pretiravajmo.Za odstranitev radia iz armature je potrebno odstraniti zadnji pokrov in odviti dva vijaka.

Kdo in za koliko bo pa kupil moj avto čez x let mi pa čisto dol visi...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Hej, to sem samo jaz pa moje muhe. Kot ena oseba nisem lih reprezentativen vzorec populacije. :)
Morda bo pa nekdo dal raje še jurja ali dva več, ker bo not tak sistem. Tak da no worries.
To, da ti pa dol visi za koliko bo nekdo kupil tvoj avto čez x let pa dvomim. Potem ga lahko meni prodaš za 1 eur. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dualis

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
To, da ti pa dol visi za koliko bo nekdo kupil tvoj avto čez x let pa dvomim.
Res je. Še nikoli nisem ob nakupu avta razmišljal kako ga bom prodal. Če bi, bi kupoval samo vw tdi-je (drugega itak ne prodaš za normalen denar :) ).
Lahko naslednji teden naredim totalko, lahko sam od sebe zgori, lahko mene ne bo več čez pet let... Življenje je tako nepredvidljivo, da se nima smisla s tem obremenjevat. :)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Komplicirate v 100 mater.
95% folka so osnovna vgrajena jetra OK. Za preostale 4% je JBL, zadnjih 1% je pa folk, ki mu itak ustreza samo neka predelava z ojačevalci, subwooferji in ostalimi jajci.
Jebe se Toyoti za kompliciranje. Če greš poslušat koncert, kot se šika, se s Corollo z osnovnimi audio jetri odpelješ v Cankarjev dom ... :cool:

Zadnjih 20 let imam avte z osnovnimi vgrajenimi tovarniškimi audio jetri, in mi niti pod razno ne pride razmišljat, da bi avto obračal na glavo. Že 10 let imam jajca, ki podpirajo Bluetooth audio streaming in pametni telefon je moja zakladnica muzike, noben USB, noben CD ali DVD. To sem imel 15 let nazaj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in Dualis

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Komplicirate v 100 mater.
95% folka so osnovna vgrajena jetra OK. Za preostale 4% je JBL, zadnjih 1% je pa folk, ki mu itak ustreza samo neka predelava z ojačevalci, subwooferji in ostalimi jajci.
Jebe se Toyoti za kompliciranje. Če greš poslušat koncert, kot se šika, se s Corollo z osnovnimi audio jetri odpelješ v Cankarjev dom ... :cool:

Zadnjih 20 let imam avte z osnovnimi vgrajenimi tovarniškimi audio jetri, in mi niti pod razno ne pride razmišljat, da bi avto obračal na glavo. Že 10 let imam jajca, ki podpirajo Bluetooth audio streaming in pametni telefon je moja zakladnica muzike, noben USB, noben CD ali DVD. To sem imel 15 let nazaj.
Nihče ne komplicira, ti si pač nezahteven fanboy, jaz pa sem realen in kljub temu, da si lastim ta avto znam izpostavit pluse in minuse (na srečo prvi prevladajo, zato sem ga tudi kupil).

Kar se tiče Cankarjevega doma, sklepam, da imaš doma 55 cm katodno televizijo in hodiš vse filme gledat v kino? Podobno butasta primerjava je bila to... Niti ne vem zakaj te tako boli, če nekdo izpostavi pomanjkljivost tvojega božanstva (ker ni prvič, da tako čustveno odreagiraš na kakšno kritiko).

In ja, če smo že pri vw (ki ga btw ne prebavljam, če je to Generikovo pisanje letelo name) bi se Toyota lahko marsičesa naučila od njih glede infotainmenta, lcd zaslonov...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Glej, avto, ki vozi po cesti in ropota, sploh pa pri avtocestnih brzinah, ni nekaj, kar bi bilo top audiofilska izkušnja. In to je v moji glavi popolnoma razčiščeno.

Za uživanje v zvoku imam pa doma Yamaho in kake top slušalke, ker si ne morem privoščit, da bi razbijal škatle, da bi še sosede budil.
Za na potovanjih in na plažo pa moj tip shit kitajski Huawei telefon in JBL BT slušalke. Za vse ostalo je stric Google in kreditna kartica. :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Zadnjih 20 let imam avte z osnovnimi vgrajenimi tovarniškimi audio jetri, in mi niti pod razno ne pride razmišljat, da bi avto obračal na glavo. Že 10 let imam jajca, ki podpirajo Bluetooth audio streaming in pametni telefon je moja zakladnica muzike, noben USB, noben CD ali DVD. To sem imel 15 let nazaj.

Si dejansko poslušal kaj so dali v Karjolo?

Tu ni govora o ceneni zadevi, ki tako tudi špila..če bi bilo (vsaj) to, potem 99% lastnikov ne bi ničesar spreminjalo. Tule žal tudi 'cenenega' ranga ne dosega.

Meni že dooolga leto ni na kraj pameti padlo, da bi kaj menjal v original izvedenki ...Passat 2002, Polo 2008, Sporstvan 2014, Touran 2016, službeni Clio 2008, Clio 2006, Megane 2010, matkin MB A 2008 plus kjerkoli sem se uspel peljat in je igral radio...je bil tak in drugačen sprejemljiv zvok.

Tule...
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Econobox varianta je kar je. Za čim manj denarja, teže in volumna.
Pri Bentleyu pa verjamem, da se bolj potrudijo. :)
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.287
351
83
Sem jih vprašal za prikaz ev načina v myt appu in ac/aa:

tempsnip.png
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.251
113
Prvi odgovor zelo uporabna info - hvala ker si pisal za vse nas :)
Drugi odgovor tudi. Le-ta sovpada s tem kar so mi povedali dober mesec nazaj na live chat na toyotini strani.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.828
616
113
EU
Si dejansko poslušal kaj so dali v Karjolo?

Tu ni govora o ceneni zadevi, ki tako tudi špila..če bi bilo (vsaj) to, potem 99% lastnikov ne bi ničesar spreminjalo. Tule žal tudi 'cenenega' ranga ne dosega.

Meni že dooolga leto ni na kraj pameti padlo, da bi kaj menjal v original izvedenki ...Passat 2002, Polo 2008, Sporstvan 2014, Touran 2016, službeni Clio 2008, Clio 2006, Megane 2010, matkin MB A 2008 plus kjerkoli sem se uspel peljat in je igral radio...je bil tak in drugačen sprejemljiv zvok.

Tule...
Zdaj ne vem za ostale, ampak vsaj jst ko sem kupoval Toyoto, sem jo kupil zato ker sem rabil pocen avto s kvalitetnim in v praksi dodobra preverjenim hibridnim pogonom, to je vse. Kakšen Passat bi me zih stal vsaj 10k evrov več pri nekje podobni opremi (čeprav bi ta morala biti pri VW boljše kvalitete, skratka bi se nekje moralo tudi fizično videti, občutiti, zakaj je toliko dražji). Če si bom želel boljše vozilo z bolj kvalitetno opremo, potem se itak že v štartu pogovarjamo čisto o drugem rangu in drugih cenah.