Težavno zapiranje okna in vprašanje glede olja?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Pred nekaj leti semi je pokvarilo zapiranje levega okna. Zadeva se je nekako snela iz vodila in je šla "mimo", kar je pomenilo da se ni dalo zapreti do konca. Vrama sem vzel narazen in vodilo malce zvil, tako da sem nekako popravil.

A zadnje čase se veliko vozim po AC in sem opazil, da se okno vseeno ne zapre popolnoma. V gornjem levem kotu je namreč par mm vstran od vodila, kar pa vseeno pomeni, da zrak lepo frfra skozi. Zadeva je še toliko moteča, ker je ravno v bližini mojega ušesa in pa zdaj, pozimi, lepo zarosi stekla. Kdo bi znal tole popraviti, mehanik ali ličar?

Opazil sem pa tudi, da mi mašina malce porablja olje. Flekov ni nikjer na tleh, tako da je verjetno to posledica visokih ibratov na AC. Kolikšna bi naj bila "normalna" poraba takšnega motorja pri 5 ali 6 tisoč obratih?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pri teh obratih vsak motor rabi olje, nekateri več nekateri manj. Koliko je pa normalno za take obrate pa ne bi vedel. Če boš spustil obrate za kakšnih tisoč ga med servisnimi intervali ne bi smel nič dolivati.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.948
1.260
113
Za golfa II ni problem delov dobit greš na odpad pa kupiš celotna nova vrata

mislim da je 5-6k rpm pri golfu že preko rdečega polja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Aja..čisto pozabljam, da na tem forumu nisem vpisal podatkov o mojem avtomobilu
smile-1.gif


Rover 214Si .. to je 1.4 mašina z 104 konji (ali 103?)
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Vozim podoben avto( glej "moj avto"). Kar se tiče rosenja, je pri meni enak problem. Avto pa ni bil nikoli razbit. Vključim klimo pa je. Na tvojem mestu bi preveril kabunski filter, ki se nahaja za sovoznikovem predalom.
Poraba olja pri tem avtomobilu, če upoštevam običajno vožnjo je skoraj nična. Pri 5,6k obratih pričakuj porabo nekje 0.5l na 10k kilomterov. Vsaj tako je pri meni. Je pa odvisno od ohranjenosti motorja.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Jaz tudi v poletnem času uspem z klimo razvlažiti zrak, ampak v tem času ga je preveč, še posebaj ko je megla v LJ
wink-1.gif


No..bolj kot rosa me moti šumenje, ki je posledica "uhajanja" zraka, in še to ravno pri mojem ušesu, potem pa se pelješ 180kmh in namesto mašine poslušaš kako vse šumi
frown-1.gif
..tega bi se rad prej znebil, kot pa rosenja.

Bom preveril olje ob prvi priliki, upam da je vse ok.
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Sestra ima isti avto, z realnimi 120kkm in popije nekje 1l na menjavo, notri pa je polsintetika.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Če ti klima ne pomaga pri razrosevanju, potem imaš verjetno res zapacan/prestar kabinski filter. Zamenjaj ga.
p.s. 180 km/h....
rolleyes-1.gif


evil.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
fotrov 1.6 ni spil niti kaplje olja na menjavo (res pa je da tudi obratov ni videl baš mnogo).

Je pa vedno delal na sintetiki 5W-40.

logično pa je da z obrati naraste poraba olja...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.347
6.540
113
Pogledal sem na palčko in se pomanjkanje olja ne opazi..hm?

Kako sem sploh pomislil na olje...recimo ob zelo hitrih desnih ovinkih ali zelo nenadnem zaviranju se mi namreč za zelo kratek čas vklopi lučka za olje. Pomoje to nakazuje premalo olja, ampak zakaj ga na palčki ni videt premalo pa tudi ne vem.

Bi lahko lučka pomenila še kaj drugega?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
rolleyes-1.gif


Pomanjkanje olja v ovinkih absolutno kaže na orenk pomanjkanje olja!

Olje se preveri tako, da avto za nekaj minut uagasnjen parkiraš na RAVNO površino, potegneš ven palčko, jo obrišeš s krpo nato pa spet vtakneš do konca noter, nato izvlečeš in ŠELE NATO prebereš rezultat.

Za kakšne specifičnosti glede tvojega avta glej še navodila za uporabo.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Pameten odgovor
wink-1.gif


To je še bolj nevarno, avto je zrel za pregled pri mehaniku
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Meni se je prižigala lučka za bremz olje (mislim da v levih ovinkih). Pa ga je bilo "dovolj" notri, vendar ko sem ga dolil je stvar nehala svetit. Prej pa vse sorte študiral....
Za foro dolij pol litra olja pa boš videl kaj se bo zgodilo. POnavadi je razmak med spodnjo in zgornjo mejo liter, tako da pol litra ne more ravno velike škode narest
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ja verjetno so ploščice na koncu se na našem dogaja isto, je pa to tako hitro da ne zaslediš katera lučka je vidiš samo rdečo
evil.gif