Težave s Hrvaškimi policisti

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Pozdravljeni.

Vrnil sem se iz dopusta iz Hrvaške.....z slabimi izkušnjami in skoraj brez denarja
bonk.gif
.
Pač se vem da sem si sam kriv ka rinem dol, ampak zanima me naslednja situacija. Kot sem opazil pomanjkanje turistov na morju je bila pika na I, da so na vse proste brezplačne parkirne prostore naštimali čez noč parkormate....še na lastne oči sem videl kako je človek ob 22.00 ponoči s krapom razbijal asfalt in beton.....GROZA.

Popoldne smo se peljali na obalo da se namočmo in zagledam škife, TAKOJ ko je vidu EU tablico z napisom SLO, je skočil na cesto kot otrok z liziko miselč: zj ga bom zjebu ker je Slovenc. In res se žačne pogovor, jst govoru po slovensko on svoje klatu, mene sploh ni hotu razumet sam govoru je MOLIM, MOLIM, ti bom jst dal molim,(kak se pa z nemci pa italjani sporazumevaš,) sm jst vztrajal pri svojo slovenščini. Nakar mi vzame papirje in zahteva od nas osebne. Povedal sem mu, da je nimam, ker na plaži kradejo torbe in se bojim tudi za papirje, da jih kdo ne ukrade zraven. Zahteva od vsakega po 500 kun in blo nas je 5 komadu to znese 2500 kun (okol 344€), ki pa mu jih nisem hotu dat, saj ne mislim zarad tega dat skor ves dnar ki sem ga sabo vzel. Dobr da je bil eden bolj pameten policaj in mu je prevaju vsake tuk cajta in pa ker se mu je dopadla punca, ki je bla v avtu zraven mene potem popustil ter nas upozoril ter nagnal domov po osebne. Zanimalo ga je kje tut stanujemo, v katerem apartmaju( mislim da je to moja stvar kje jst spim al pod drevesom al pa v hotelu in da ga to nebi smelo nič zanimat, važno da nisem ilegalno prebežal na HR.) Bila sta 2 polcaja, sam drugi je kričal neki name pa mi grozil pa hotu kazen dat un prvi pa me je pol spustu komaj da. Ni me hotu poslušat zakaj nimamo sabo osebne, ampak trdil svoje pa se deru na mene še naprej.

Naslednji dan sem hotel pogledat mesto in iskal parkirno mesto. V mestu sem parkiral bočno med ostale avtomobile, ki jih je bilo skoraj 30 komadov ter sem se nevedoč kaj me čaka tudi jaz vrinil vmes, ker je skoraj nemogoče v tek ozkih ulicah kje parkirat. Ko smo se vrnili po 2-o urnem potepanju, so me opazili hrvatski škifi, ki so me čakali v gostilni in tekli za mano ter se postavili pred avto in mi začel neki grozit ter da moram plačat 500 kun. SPET ISTI POLICAJ kot prejšni dan. Povedu mi je da sem narobe parkiral ter mi pokazal znak, ki je bil skrit v grmovju med borovcami, skoraj da ga ne videš. Ko me je poklical iz avta mi je vzel vse papirje ter poklical še okrepitev 6 policajev ter mi grozil z sodiščem in da mi bo vse papirje vzel, če TAKOJ ne plačam kazni. Matr kje na konc tedna, ko sem mislu it domov in sem že skor ves dnar zagonu najdet še 500 kun. Na srečo smo še nekaj skup zbral ter ko sem mu ponudil EVRE je reku naj mu jih grem na banko razmejat v manjše evre, ko sem pršu nazaj so mi rekel da naj jih grem razmejat pa še v KUNE.... čisto jebanje v mozak. Takrat sem skor znoru in tut sam zakričal, ker sem pač tak človek, ki ne zdržim dolgo mirnih živcev, če me nekdo zajbava. Takoj so me obkolili ter mi zabičali če gremo z grda ali z lepa. Odgovoru sem mu, da ne vidim potebe po kreganju in da sem tu samo pršu na oddih in da hočem odnest lepe spomine s sabo. Takrat bi jih zihr dubu batine, če nebi imel priče okol sebe kak so se iživljal ne mene.Pač če bi padalo po meni jim nebi ostal dolžen pa tut moja kompanija v avtu je bla pripravljena na najhujše. Še preden sem jim hotu plačat, sem reku da me zajbavete ker smo slovenci in zakaj se je samo na mene spravu ko pa so ljudje mirno mimo mene speljavali z svojimi avti (bili so domačini) in mi je hladno v visokem tonu odgovoril, da sem samo TURIST in da se z nami drugače ravna, da domačini pa ne dobijo kazni. Nazaj sem mu reku, da smo vsi zaenkrat enaki pred zakonom, on pa se je samo nasmejal.
13.gif
. Končno sem se pobral ter nezmagoslavno zapustil bojišče, saj so bili v premoči ter na svojem terenu, kjer so se igrali boga. Naj povem še, da mi je bil tist listek kazenski sumljiv ter nekam šlampasto narejen in nebi se čudu, če ni kje tist v knjigarni kupu pa piše kazni zato, da ga oni žrejo pol celo noč zuni.

UFFFF....mogu sem se spovedat, pač povedu sem jim še, da na tak način nebojo imel več turistov, ker jih že tako zaradi predragih cen ter vseh plačljivih parkirnih mestih po novem nimajo. Slovenci jim gremo pa še posebej v nos, ker smo v EU, pa tut z Jorasom majo skus borbe, pa še sedaj so zaradi vinjet skoraj znorel, ker smo jih uvedli mi.

Zanima me ali ste Vi dragi uporabniki in uporabnice imeli slabe izkušnje ali sem sam jst tisti, ki zmeraj jebem ježa. Dobro, če sem parkiru tam, kjer se ne sme in sem upravičeno plačal kazen, samo ZNAK BI MOGU BIT BOLJ VIDEN, ne pa skrit, pa še lepši pristop policajev bi mogu biti, ne pa da mi grozi, kriči, kliče okrepitve ter si zmišljuje višino kazni kar v tri dni.

Zanima me ali res na hrvaškem ne obstaja tega, da če plačaš takoj PLAČAŠ SAM POL KAZNI kot pri nas ali moraš celo kazen.

LP
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Kje je bil sploh problem???

- Brez osebne še v Slo ne smeš okol hodit, kaj šele v tujini.
- Tabla je tudi bila
- Ko pa mi najdeš v Slo policaja z nasmehom, mi pa sporoč.


Kako je s pol. kaznijo pa nevem.
 

pediater

UDBA
18. jul 2007
11.892
0
36
42
Aja, to je že 7 tema o hrvatih v par tednih.
bonk.gif


Očitno so res tako veliki kot se hvalijo, če imajo tak vpliv na našo malo Slovenijo.

japajade.
 

cbb

Chef
6. avg 2007
3.337
2
38
50
Nč več u Jesenicama... Zdej Horjul
Sploh ne vem kaj jokaš. Zakaj?
1. če si brez dokumenta s sliko te v VSEH državah po svetu kaznujejo, tudi pri nas.
2. če ne znaš parkirat, te tudi kaznujejo vsepovsod.
3. če bi bil v Turčiji bi tudi nabijal po slovesko in jokal?
4. Glede na to, da si bil brez papirjev, ima policaj vso pravico zahtevat podatke o tvojem prebivališču. Tudi povsod, ne samo na HR.
5. Na hrvaškem je uradna valuta kuna in nič drugega. Prav tako policisti v sloveniji ne bi sprejeli kun od hrvata

in čisto na koncu - kaj misliš, da se zgodi hrvatu v SLO, če ga npr. dobijo, da prehitro vozi, narobe parkira ali pa nima vinjete na avtocesti? Misliš, da bo samo opozorjen, ali bo plačal kazen?
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Po 2. ustavljenju sem kazen mogu plačat ker bi mi izpit, prometno in osebno vzel, če nebi plačal, pa še na SUD dali, je reku. Velikorat so me v Slo ustavel, pa je lepo prstopu do mene in me VIKAL ter povedal kulturno kar je hotu vedet. Tut če je blo kej narobe mi je reku kej naj popravem al pa zamenjam. Prisežem nikol kazni plačal (moram potrkat), dol pa sam Slovence lovijo, ker jim gre vse v nos ker smo v EU, pa tut z Jorasom majo skus borbe, pa še sedaj so zaradi vinjet skoraj znorel, ker smo jih uvedli mi.

SE SM POVEDU, DA SEM PLAČAL IN DA SE ZAVEDAM, DA SEM PARKIRAL NAROBE, ampak:

* Če ne druga vsaj pozdravil bi me pa lepo vprašal ne pa najprej kazen pol pa kričanje pa grožnje.
* Znak bi mogu bit na bolj vidnem mestu, pa tut ponoč kar postavjo nove znake (vidu na lastne oči, marsikater pa je spregledu, ko kar čez noč zamnjajo znak pa druzga dajo)

P.S. Zanima me ali res na hrvaškem ne obstaja tega, da če plačaš takoj PLAČAŠ SAM POL KAZNI kot pri nas ali moraš celo kazen.

LP
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Lej, ne da bi te hotu jebat, ampak, za svoje težave si si čisto sam kriv.
Pa pojdimo po vrsti:
- osebno (ali kakršenkoli drug identifikacijski dokument) moraš imeti vedno pri sebi, kjerkoli na svetu.
- znanja hrvaške policije obsegajo poznavanje zakonov in predpisov njihove države in nikakor poleg tega še tujih jezikov (probaj se v Italiji, Avstirji, Franciji, Nrmčiji... karkoli zmenit v sloveščini...
rolleyes-1.gif
)
- parkiraj tam, kjer je dovoljeno (ni9kjer ne piše, da je dovoljeno parkirati, če tam že stojijo avti - preveri znake. Tudi pri nas domačine tretirajo drugače, kot tujce)
- spet isti policaj?
grin1.gif
)
- na Hrvaškem je edino plačilno sredstvo kuna in če te pošlje zmenjat dnar, to pomeni, da zmenjaš evre v kune in ne v manjši denar
hysterical-1.gif

- sploh se mi pa zgodbica zdi močno za lase privlečena, ker vse pa tut ne more biti res
hysterical-1.gif

Edin cepc v tej zgodbi si izpadel ti in vesel bodi, da te niso še namahali.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.688
6.252
113
No moji sodelavci so bili prica postopku slovenske policije s hrvati na Cigaletovi ulici v ljubljani (pred sedezem SCT). Tam so skoz avti malo po svoje parkirani itd... No en hrvat je parkiral tako, da je desna polovica avta bila na cestiscu, levapa na parkirplacu. Mimo se je pripeljala kibla, se ustavila, policista sta zahtevala dokumente (voznik je bil v avtu) in zacela postopek. Nato sta zmerila razdaljo, koliko avta je parkiranega na cesti in hladnokrvno napisala kazen. In ne, tam se nikoli prej nikogar niso kaznovali. Tko ce je avtorju v zadoscenje =)

Oni so te zafrkavali ker so te lahko, ker si naredil prekrske. Ce jih ne bi te pac ne bi mogli. Ampak razumem tvojo jezo...
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Lej, ne da bi te hotu jebat, ampak, za svoje težave si si čisto sam kriv.
Pa pojdimo po vrsti:
- osebno (ali kakršenkoli drug identifikacijski dokument) moraš imeti vedno pri sebi, kjerkoli na svetu.
- znanja hrvaške policije obsegajo poznavanje zakonov in predpisov njihove države in nikakor poleg tega še tujih jezikov (probaj se v Italiji, Avstirji, Franciji, Nrmčiji... karkoli zmenit v sloveščini...
rolleyes-1.gif
)
- parkiraj tam, kjer je dovoljeno (ni9kjer ne piše, da je dovoljeno parkirati, če tam že stojijo avti - preveri znake. Tudi pri nas domačine tretirajo drugače, kot tujce)
- spet isti policaj?
grin1.gif
)
- na Hrvaškem je edino plačilno sredstvo kuna in če te pošlje zmenjat dnar, to pomeni, da zmenjaš evre v kune in ne v manjši denar
hysterical-1.gif

- sploh se mi pa zgodbica zdi močno za lase privlečena, ker vse pa tut ne more biti res
hysterical-1.gif

Edin cepc v tej zgodbi si izpadel ti in vesel bodi, da te niso še namahali.

1. problem se je zgodil v razliki 1 dneva in ne na isti dan. Pa denar je reku da naj mu razmenjam naprej v manjši evre, šele ko sm pršu nazaj je hotu kune al podlasce al karkol že majo imet.

Se ni druzga, pač hotu sem sem vedet al se plača cela kazen al lahk samo pol kazni, ko je plačilo takojšne.
pa mogoč, če je kateri imel podobno prigodo na Hr
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Za pol kazni, če plačaš takoj, ne vem, vem pa, da se da marsikaj zdilat. Jaz sem, naprimer, enkrat plačal 10€ na roko in komplet imbus ključev, ker so me ujeli na radar na koncu AC pri Splitu (jebat ga, tam je omejitev 70, jaz sem peljal 117...
grims-1.gif
... čeprav mi je isto grozil s sudom, sva se vse lepo zmenila - samo preveč pameten ne smeš bit).
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
V nobeni državi v evropi v turističnih krajih ne bojo policaji takole jebali turista u glavo. Dam glavo stran, da ne bojo hrvatov tkole jebali naši policaji v kranjski gor, ko pridejo na smučanje. Pol se pa še čudijo zakaj ni turistov. In če ga je isti policaj drugi dan čakal pol je blo to delč od korektnosti. Verjetno ni mogu zaspat, ker se mu nis uklonu in se je še drug dan mal na tebe spravu. Očitno majo še preveč turistov, če se njihovi možje postave tako obnašajo.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Oni so te zafrkavali ker so te lahko, ker si naredil prekrske. Ce jih ne bi te pac ne bi mogli. Ampak razumem tvojo jezo...

To je žalostno, da je dogaja v turističnih krajih, da te policisti še dodatno zajebavajo. Kokr sm reku. Še preveč turistov majo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.688
6.252
113
Jah to se strinjam s teboj, zato pa ne hodim tja na dopust (zaenkrat- bomo vidli naslednje leto ko gre pes z mano na dopust) =)
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Tudi jaz sem prejšni teden doživela neprijetno dobrodošlico na Hrvaško....

Ko sem zavijala s hitre ceste desno na regionalno proti Poreču, sem seveda upočasnila, ter gledala na levo stran če prihaja kak avto. Ker je seveda preglednost zelo dobra (vidi se vsaj 300m ceste in takoj opaziš če prihaja kak avto), sem zapeljala na cesto in se peljala proti Poreču. In po parih metrih seveda skoči pred mano policaj in da skrajšam zgodbo - skoraj mi je obrnu avto na glavo (pregledal zadnje sedeže, prtljažnik, ....), vse kar me je vprašal sem mu odgovorila po hrvaško, pa tudi ugovarjala nisem kazni.

Torej, prekršek je bil prevožen STOP znak, kazen 500 kun (zgleda je to neka klasična tarifa
grin1.gif
), ker nisem imela kun, me je poslal v Poreč jih zamenjat (18 km v eno smer), na koncu ko sem za spomin želela s telefonom slikat policijski avto, je pa skočil do mene in mi iz roke iztrgal telefon, češ to je kaznivo dejanje. Nič, na koncu mi vrne telefon, se vsedeta v avto in oddivjata proti Poreču, da se je kar kadilo, midve sva jima pa mahale.


Povzetek: arogantno obnašanje, neprijaznost, neflexibilnost (€), zmišljevanje nekih zakonov, brskanje po osebnih zadevah..... Vse to nanese neprijetno izkušnjo. Če bi bila vsaj prijazna ali korektna, bi bila vsa stvar drugačna in bi jim pustila celo kako lipo bakšiša, tako pa me je odnos popolnoma razočaral.


Naj imajo tistih 70 €, revežki
smirk-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Kaj češ, tud na hrvaškem majo cestne predpise.
Citat:
Naj imajo tistih 70 €, revežki Itak imajo turistično sezono v pi***
Tisti, ki kaj denarja prinesemo dol in si kaj privoščimo, šele prihajamo. Od vas študentkov pa turizem res ne more cvetet.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sam ste glupi vsi po vrst. Že pri moji temi je blo isto. Njgea boli [censored] če je mogu plačat in vse. Fora je v tem da se obnašajo kot da so carji, najboljši, največji najbolj pametni in te jebejo sam zato ker te lahko. Komaj čakam da se na kakšnega od vas sprav kkšn policaj čist tko iz lepga mira.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Denarja ne bom nesel z rampo ampak v tošeljnu.
Vso fasengo kupim dol. Razen cvička. Tega pa res težko dobiš dol.