Težave s Hrvaškimi policisti

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
zanimivo. jaz v 25-tih letih dopustovanj na hrvaškem nisem imel še nikakršnega problema ali slabe izkušnje s policaji ali domačini.
morda zato, ker vozim, tako kot v sloveniji, po predpisih. morda zato, ker ne iščem težav pri domačinih in ostajam na kulturnem komuniciranju.
imam pa prijatelje, ki imajo kar naprej težave s policaji in z domačini, tako na hrvaškem, kot doma. ne vem, če so hrvatje krivi za te njihove probleme, je pa priročen izgovor.
 

MiSkO

Pripravnik
21. jul 2007
85
0
6
No, nisem še imel nikoli nobenih težav s komer koli na dopustu na Hrvaškem...

Sem pa imel v Sloveniji, ko so me slovenski kifelci do zdaj kar 3x zaustavili zaradi prehitre vožnje...
Peezda, so teli slovenski kifeljci neumni, obanašjo se balkansko, nič se ne da zmeniti, nič se jim ne da dopovedati... Verjetno je to zato, ker je moj avto črne barve in ima LJ tablico, kifeljc je bil pa uvožen iz Prekmurja...

Ne nabijajte in ne obnašajte se, kot da ste kaj več od ostalih in nehajte vsako vsezono jokati, kako vas je nekdo grdo pogledal, samo zato, ker imate novo slovensko EU tablico na avtu...
uf-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Zj si pa neki bogataš izpadel.....
Zakaj bogataš?
Karkol ne pridelam doma, moram kupit. In zakaj bi kupil pri nas in potem peljal v avtu na Hrvaško? Saj majo vse dol...........razen cvička.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Ti maš dobre z MB , jaz pa iz KP in sicer prejnsji vikend. Na motorju je pač tablice pritrjena na tak način da se jo praktično nič ne vidi. No in pride slučajno mimo policist, se ustavi, omeni registrsko da ni ravno pravilno nameščena...skratka na koncu mi je malce manj kot zrisal načrt za nosilec...in ker je bil on korekten, sem lepo pred njim tablico pokrivil in je rekel da je to tudi Ok, saj je zadeva zdaj dosti bolj vidna.

Je pa vseeno povedal mi koliko kazni bi dobil in sicer cca 200€ za reg. , pa se cca 100€ ker ni osvetlitve tablice.
Na koncu smo si zaželeli srečno vožnjo in odšli vsak po svoje.

Lepa beseda lepo mesto najde.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:Je pa vseeno povedal mi koliko kazni bi dobil in sicer cca 200€ za reg. , pa se cca 100€ ker ni osvetlitve tablice.
Zgolj v info. Če boš naletel na težaka, boš kasiral izredni tehnični in odvzem prometne, ker je vozilo tehnično neizpravno, saj si nosilec odstranil in tablico pripopal na mesto, ki temu ni namenjeno. Razen seveda, če imaš to homologirano
grims-1.gif
.
Tablica naj bi bila tako nameščena, da je v pravem kotu s cesto in jo je lahko na daleč razbrati.
In brez zamere, jaz pravim, da je tako prav. Namreč zakaj imate vsi tako nameščene tablice? Da se je ne vidi
grims-1.gif
? Vem, da so tisti nosilci grdi za popizdit, ampak da namestiš tablico s pogledom v zrak, potem imaš le eno na vidiku. Pobeg pred policistom. Verjetno jo lahko namestiš brez tistega grdega nosilca tako, da se tablico tudi lepo vidi.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Pač tako jo imamo, jebiga
grin1.gif


Sicer pa sploh ni nameščena s pogledom v zrak...ravno nasprotno, tist gleda bolj proti tlem oz. gumi
grin1.gif

Ce bo kazen bo pa kazen, jebiga.
Nekak je treba dnar zapravt.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Mah, ni blema. Sicer je pa kazen 500 EUR (vsaj po starem je bilo tako) in pa 2x tehnični plačat, torej še nekje 60 EUR. Jaz bi tole raje za Akrapoviča vrgel.
wink-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Eh pa kje ti zivis? Malo poglej na koncu avtocest a vidis kdaj v sezoni SLO tablice ustavljene? Jaz sem veliko na cesti in 90% avtomobilov ki jih policaji ustavijo so tujci
smirk-1.gif


Evo tukaj na koncu avtoceste v radovljici vsak dan ustavljajo avtodomove in podobne. Tako da, na turistih je najlazje zasluziti ker ti morajo takoj placati
wink-1.gif


LP
90 % je tujcev zato, ker ne poznajo pasti, ki jih postavljajo policaji in se ulovijo, ti že veš, kje bodo stali. Takšne omejitve koncu AC so pretirane in celo nevarne, pred časom je bla pri podtaboru celo 40, pa so potem popravili na 60 ko je en naletel v kolono. +

Kolk se da z našimi policaji zmenit, in kolk izdajo račun pri takojšnjem plačilu bi bilo treba vprašat kakšnega tujca.
A ni bla pred leti cela afera v Kopru, ko so ugotovili, da imajo policaji kar svoje listke. Hehe je en Italijan hotel preverit svojo kazen, pa ni nihče imel pojma, da je bil kaznovan.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Zasegli slo potapljaško ladjo pri pulju, do ponedelka prepoved odhoda iz države, kazen 70.000 evrov.

Kolega že ve zakaj se hodi zadnjih nekaj let potpljat v francijo
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:

Je pa vseeno povedal mi koliko kazni bi dobil in sicer cca 200€ za reg. , pa se cca 100€ ker ni osvetlitve tablice.
Na koncu smo si zaželeli srečno vožnjo in odšli vsak po svoje.

Lepa beseda lepo mesto najde.

Si pa zadnji od katerega bi to pricakoval
tongue-1.gif


LP
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Imaš izrazito negativen odnos do njih, ni čudno da si naletel na probleme, taki jih vedno imate, seveda ste severno od meje zelo prijazni in ne sikate policistu četudi vam reče da skoči v Donavo. Kaj se bom jaz buno na policaja ker mi je dal kazen za napačno parkiranje recimo, če vem da sem jo dobil upravičeno ker sem parkiral na pločnik? Jaz vem da če bi meni siknil, bi ti šel štet rezervne žarnice, na prvi pomoči na povoje datume gledat pa še kaj.... da bi si zapomnil kdaj si bil pameten.

Evo, meni so par let nazaj na avtu gumo pustili, misliš da sem zameril? Res ni bila prijetna izkušnja, ampak nisem zameril ker sem pač enemu ko oddaja apartmaje za pol ure parkiral na njegovo parkirišče ki ga je imel za njegove stranke.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Podoben primer iz Kranja :
V Četrtek popoldan sva šla z ženo v INTERSPORT v Kranju v SUPERNOVI. Prav v tistem času je bil na blagajni mlajši hrvaški par (stara nekako 25-30 let). Kupovala sta neke stvari in ker je bila prodajalka skrajno nevljudna sem postal pozoren na dogajanje.
Imela sta namreč namen kupiti nek artikl kateri je bil znižan za 30% in ker nista imela Merkatorjeve kartice jima prodajalka ni hotela poračunati popusta, nevljudno ju je vprapšala ali imata kartico in punci porinila v roke pristopnico za Piko,brez razlage kaj to pomeni, čemu je namenjena....... Dekle je tisti papir nekaj časa zbegano gledala in nato sta se odločila da ARTIKLA NE BOSTA VZELA,vzela sta samo neke druge stvari.Takoj po tem dogodku mi je postalo žal da nisem posredoval in dal svojo piko.
Zakaj to pišem ? Ker razlog za takšne in drugačne incidente samo pri Hrvatih ,ampak je vsaj polovica krivde tudi pri nas.Sam imam nepremičnino na Hrvaškem in nisem še imel problemov ne s policijo ne z davkarijo ,ne državno upravo.Prejšnjo nedeljo mi je kot vrh vsega še avto odpovedal na Reki in v treh urah sem imel avto doma.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
povsod imaš dobre in slabe.

Moje izkušnje na Hrvaškem:
- 14 dni nazaj: lisice (nisem plačal parkirnine) : Upravičeno,
- predlani, ob cca 03.00 uri magistralka okoli Makarske: kao prehitra vožnja, en policaj, sam je zglihal iz 500 kun na 200 (vmes sem ga samo gledal in nič rekel), jasno pa je rekel, da mi ne more izdati potrdila,
- pred 12 leti, Poreč: v centru najdemo parkirno mesto, ni bilo sicer dovoljeno, je pa bilo tam parkiranih okoli 30 avtomobilov. Vprašam policista čez cesto, če lahko parkiramo za pol ure. Rekel je da lahko, saj vsi tam parkirajo in nikogar ne oviramo. Čez pol ure se vrnemo in avta ni bilo več. Policist v bližini nam je povedal, da ga je odpeljal pajek. Ni nam hotel povedati, kam. Rekel je, naj vzamemo taksi. Na policijski postaji je bil odgovor enak, z dodatkom (prijatelj je malo mešal hrvaščino in srbščino): "milicajce tražite u krajini, ne kaže se hiladu nego tisuču i šta vam je to kola". V glavnem smo ga našli po treh urah v najbolj zabačeni neosvetljeni ulici v Poreču: Nekorektno,
- 1991, Umag: okoli 18.00 ure, po večerji me ustavijo po 50 metrih od gostilne. Spil 3-4 dcl vina, zadnjega pred odhodom. Hočejo, da piham. Razložim, da sem ravno spil 1 dl vina, katerega hlapi so še v ustih in da počakajmo 15 min. Pravi, da to ne vpiliva. Piham:1,1. Rečem, če lahko še enkrat: 0,8. Povem, da bi bilo po 15 minutah v zakonsem okviru. Odgovori, da vidi in naj pridem naslednji dan na policijo in se bomo zmenili. Rezultat: tistega policaja ni bilo, čakala me je visoka kazen (za 1,1) in vozniška, kjer je pod opombami pisalo:"zabranjeno upravljanje teritorijem RH 3 za tri mjeseca" zato 5 let nisem šel dol
 

him

Pripravnik
5. maj 2008
130
0
16
Citat:
Uporabnik zomirp pravi:
povsod imaš dobre in slabe.

Moje izkušnje na Hrvaškem:
- 14 dni nazaj: lisice (nisem plačal parkirnine) : Upravičeno,
- predlani, ob cca 03.00 uri magistralka okoli Makarske: kao prehitra vožnja, en policaj, sam je zglihal iz 500 kun na 200 (vmes sem ga samo gledal in nič rekel), jasno pa je rekel, da mi ne more izdati potrdila,
- pred 12 leti, Poreč: v centru najdemo parkirno mesto, ni bilo sicer dovoljeno, je pa bilo tam parkiranih okoli 30 avtomobilov. Vprašam policista čez cesto, če lahko parkiramo za pol ure. Rekel je da lahko, saj vsi tam parkirajo in nikogar ne oviramo. Čez pol ure se vrnemo in avta ni bilo več. Policist v bližini nam je povedal, da ga je odpeljal pajek. Ni nam hotel povedati, kam. Rekel je, naj vzamemo taksi. Na policijski postaji je bil odgovor enak, z dodatkom (prijatelj je malo mešal hrvaščino in srbščino): "milicajce tražite u krajini, ne kaže se hiladu nego tisuču i šta vam je to kola". V glavnem smo ga našli po treh urah v najbolj zabačeni neosvetljeni ulici v Poreču: Nekorektno,
- 1991, Umag: okoli 18.00 ure, po večerji me ustavijo po 50 metrih od gostilne. Spil 3-4 dcl vina, zadnjega pred odhodom. Hočejo, da piham. Razložim, da sem ravno spil 1 dl vina, katerega hlapi so še v ustih in da počakajmo 15 min. Pravi, da to ne vpiliva. Piham:1,1. Rečem, če lahko še enkrat: 0,8. Povem, da bi bilo po 15 minutah v zakonsem okviru. Odgovori, da vidi in naj pridem naslednji dan na policijo in se bomo zmenili. Rezultat: tistega policaja ni bilo, čakala me je visoka kazen (za 1,1) in vozniška, kjer je pod opombami pisalo:"zabranjeno upravljanje teritorijem RH 3 za tri mjeseca" zato 5 let nisem šel dol


Zato pa raje jst drugo letim pičim v Egipt al pa Grčijo, pa upam, da me v Egiptu ne ugrabjo z kamelo in prodajo za sužnja. Maš pa velik drgač slabih izkušenj na HR.
Se sem tut sam napisu da so hrvaški smrkači grozil v Sloveniji mojmu fotru, ker jim je lepo povedu naj ne norojo okoli avtomobilov, ki so bli prkirani pred trgovino v Sloveniji, da se nebi zaletel, ker so se komaj ognili njegovmu avtu. Pa so začel grozit mu....pa to ne morš vrjet. Kje sm bil takrat jst...joj joj
10.gif
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
V Egiptu pazi na denarnico da ti je otročaji ne pljunejo, vsepovsod jih je polno pa samo fehtajo. Če jim ne daš nič so še bolj nadležni tak da kakih 100 € je že fajn met za cel teden da tu pa tam kakemu vržeš kak €
smile-1.gif


Pri nas sem jih pa tudi sam skoraj fasal če sem stegoval jezik pa bil v številčenm deficitu, povrh vsega pa so nasprotniki bili alkoholizirani. Ali poskušaš trditi da se to zgodi le če imaš opravka s Hrvati?

Kje si bil? skrival si se v enem kotu pa nabiral sovraštvo da ga streseš tu gor.
 

Dante

Pripravnik
3. sep 2007
544
0
16
ksz...

kolega ki se je prejšni vikend vrnil iz Istre je na mejnem prehodu hrvaški policist vprašal, kje je bil in naj mu pokaže račun. K sreči ga je še imel, nakar policist izjavi:"Pa vidiš nije tako skupo kod nas, zar ne?"
bonk.gif


ne vem kaj bi se zgodilo če računa ne bi imel.
sprasujem se.gif
A bi lahko sledile kakšne sankcije?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik Dante pravi:
ksz...

kolega ki se je prejšni vikend vrnil iz Istre je na mejnem prehodu hrvaški policist vprašal, kje je bil in naj mu pokaže račun. K sreči ga je še imel, nakar policist izjavi:"Pa vidiš nije tako skupo kod nas, zar ne?"
bonk.gif


ne vem kaj bi se zgodilo če računa ne bi imel.
sprasujem se.gif
A bi lahko sledile kakšne sankcije?
Ja , če ne bi mogel dokazati plačano pristojbino( bi spal v hotelu pod bori in ne bi plačal TT)