Težave s Hrvaškimi policisti

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Dečko. Moral se boš naučit osnovnih manir.
Ko se z tujcem prvič pogovarjaš, se do njega obnašaj spoštlivo in kulturno. Šele potem, ko se boš z njim malo bolj podrobno spoznal, se bosta pa že zmenila al se bosta pogovarjala vsak v svojem jeziku, slovensko, hrvaško in kako se bosta pozdravljala.
Jaz s hrvaškimi domačini s katerim se poznam, govorim slovensko in tud pozdravlajmo se "po domače" katerga pa ne poznam pa se z njim pogovorjam tako kot sem ti na začetku razložil.
Ne moreš ti na meji polcaja pozdravljat z; hojla, čavči bavči itd....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hvala.
Tud zate bi se še našlo kaj prostora v moji hiški dol. Greš lahko zraven. Bi se žogala.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
a je kdo srečal normalnega polcaja?

in če ni normalnih polacajev, potem s eve kaki so hrvaški policaji.

stradec ga pa spet serje.
jaz se s policaji v tujini pogovarjam ali slovensko, ali angleško, ali nemško. če so prijazni, potem lahko hrvaško, srbsko. drgač pa čim dlje od modro bele golazni. vsi so isti.
 

timecop

Fizikalc
22. jul 2007
1.312
0
36
Vsi, ki imate težave s policaji v hrčkariji, ste v prekrških, torej vas popolnoma upravičeno obdelujejo. Vsi bi samo nekaj po balkansko mutili, pa zgleda da tudi dol to ne pali več. Slovenski policaji so tudi pošiljali tujce v menjalnico, ko smo imeli še tolarje, pa v Nemčiji najbrž tudi niso bili preveč veseli, če si jim dinarje pod nos tiščal, tako da je to popolnoma normalno.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Nikoli nisem imel problemov z hrvaškimi policisti, me še niso ustavili.
cheer.gif

Jih pa je bilo kar nekaj na moji relaciji ...
Turistični delavci kjer smo bivali pa so nas bi lahko rekel po uslugah, nosili po rokah, tako da ni vse tako strašno kot se govori.
Jaz sem zadovoljen z ponudbo, je pa res, da imajo cene zeeeeeelo visoke.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
672
31
28
Ni vse tako črno kot zgleda, vsi ki poznate hitro cesto Rijeka - Pula, me je zadnjič na radar dobu na onem mostu pri odcepu za Pazin omejitev je 80 pripičil sem ga pa tam nekje okoli 130. Policaj je skočil na sredo ceste da sem na mojem avtu skoraj bremze ven vrgu, se začel dret na mene,... Jaz sem ga vljudno pozdravil vprašal v čem je problem, se je potem umiril mi pokazal radar izročil meritev ter napisal kazen 300 kun.
Point: Le kolk bi dobo za takšno prekoračitev v SLO, enkrat višjo globo pa še kakšno pikico zraven.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
ksz
Ko je mene na zadnje hrvaški polcaj ustavu je takoj, ko sem ustavu in ko me je vidu, reku samo hvala, adijo. Nič druzga. Je vidu, da je za volanom en fleten stardec in ena fletna starbaba zraven sedela.
Ja, adijo je reku in z loparčkpm pomahal, jaz pa z roko njemu nazaj.
Eni pač hočete izstopat, bit nekaj posebnega, pametni, frajerji itd....potem sprejmite tud posebno policijsko obnašanje do vas....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hja, če hočeš bit nekaj posebnega, bod nekaj posebnega tud takrat, ko te polcaj ustavi.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
ko me je vidu, reku samo hvala, adijo. Nič druzga. Je vidu, da je za volanom en fleten stardec in ena fletna starbaba zraven sedela.
Ja, adijo je reku in z loparčkpm pomahal, jaz pa z roko njemu nazaj.

hysterical-1.gif

Zdajle pa si prekosil samega sebe.
Da ti ni še lubčka dal?
grims-1.gif
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Tudi jaz sem prejšni teden doživela neprijetno dobrodošlico na Hrvaško....

Ko sem zavijala s hitre ceste desno na regionalno proti Poreču, sem seveda upočasnila, ter gledala na levo stran če prihaja kak avto. Ker je seveda preglednost zelo dobra (vidi se vsaj 300m ceste in takoj opaziš če prihaja kak avto), sem zapeljala na cesto in se peljala proti Poreču. In po parih metrih seveda skoči pred mano policaj in da skrajšam zgodbo - skoraj mi je obrnu avto na glavo (pregledal zadnje sedeže, prtljažnik, ....), vse kar me je vprašal sem mu odgovorila po hrvaško, pa tudi ugovarjala nisem kazni.

Torej, prekršek je bil prevožen STOP znak, kazen 500 kun (zgleda je to neka klasična tarifa
grin1.gif
), ker nisem imela kun, me je poslal v Poreč jih zamenjat (18 km v eno smer), na koncu ko sem za spomin želela s telefonom slikat policijski avto, je pa skočil do mene in mi iz roke iztrgal telefon, češ to je kaznivo dejanje. Nič, na koncu mi vrne telefon, se vsedeta v avto in oddivjata proti Poreču, da se je kar kadilo, midve sva jima pa mahale.


Povzetek: arogantno obnašanje, neprijaznost, neflexibilnost (€), zmišljevanje nekih zakonov, brskanje po osebnih zadevah..... Vse to nanese neprijetno izkušnjo. Če bi bila vsaj prijazna ali korektna, bi bila vsa stvar drugačna in bi jim pustila celo kako lipo bakšiša, tako pa me je odnos popolnoma razočaral.


Naj imajo tistih 70 €, revežki
smirk-1.gif
LOL.

Sem že v SLO plačal prevožen stop znak. Da to delajo nam na Hrvaškem je pa itak na vseh forumih napisano tako da tam se pač na stop znakih ustavljam.

Slikaj našega policaja - za spomin. Boš videla kaj bo.

V celi temi nič novega, nič pretresljivega....
 

kripo

Fizikalc
19. avg 2007
1.941
1
38
46
Ljubljana
ksz...

Jaz ne maram Hrvaške že po defoultu
ne-ne-1.gif
Tudi na dopust (če je le možno - zdj grem npr. v ITA) tja ne hodim na dopust. Očitno ima enako mnenje vse več ljudi, zato je pa tudi rezultat njihove letošnje sezone takšen kot je

Mogoče bo pa le prišel dolgo čakani čas, ko se bodo zamislili, kaj delajo narobe in ne, kaj je narobe s turisti
17758-icon_confused.gif


Avtorju prispevka pa .. jah, bil si kriv, mal so te zagotovo iu iu, ampak tudi naši (beri: v katerikoli državi) so enaki, tko da si ga pač ti naj .. Naslendjič ga bo pa italijanski turist v Franciji
smirk-1.gif


Naj še dodam dobro izkušnjo. Me policaj ustavi (upravičeno) v Bolgariji in ko je pogledal v avto, videl mene, mojo in tamalega, je samo pomahal in nam zaželel prijetno počitnikovanje v Varni
zmaga.gif
lepo od njega ...