Kompas shop

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Alter vseznalci - pred časom sem se ustavil v Kompas shopu na Ljubelju.
Vem, da gre za drago trgovino, tudi z neprijaznostjo prodajalcev (v Ratečah) sem že imel izkušnje.
Tokrat dekleta sicer niso bili neprijazna, so pa bila zelo netaktna (postavanje v neposredni bližini ...). Ni v redu, ampak človek v mojih letih je doživel že marsikaj hujšega.
Šokiralo pa me je, da me je ena od njih vprašala, ali sem prišel po cigarete. Kaj za vraga me to sprašuje? In zakaj za vraga imajo cigarete skrite za zaveso?
Potem sem slišal še zgodbe, da škatel ne smeš videti, samo poveš, katere želiš, in ti jih prinesejo.

Skratka neobičajno. Počutil sem se nekako tako kot pred desetletji, ko so me na tromostovju spraševali, ali potrebujem nemške marke.
V čem je štos?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Dvomim. Sem suvereno brskal med čokoladami. Pa kamor sem stopil, je šel hudič babji za menoj.
Pa nisem bil edini, ki ga je vprašala. Še dva je vmes preverila, če potrebujeta cigarete. Za neko grdo zaveso imajo očitno vse skupaj.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
Dvomim. Sem suvereno brskal med čokoladami. Pa kamor sem stopil, je šel hudič babji za menoj.
Pa nisem bil edini, ki ga je vprašala. Še dva je vmes preverila, če potrebujeta cigarete. Za neko grdo zaveso imajo očitno vse skupaj.

ocitno jim veliko kradejo.

sprasevala te je zato,, da te cimprej postreze in da gres, ker ji je zoprno hodit za tabo...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Kaj za vraga me to sprašuje? In zakaj za vraga imajo cigarete skrite za zaveso?

Obvezno... Kdaj si pa nazadnje videl razstavljene? Pejd na prvi petrol, pa bos videl kje so... Za "zaveso". Danes moras tocno povedati, katere bos in ti jih potem da, pa vse skatlice so glih na prvi pogled. Ni vec, kot vcasih, ko si se lahko 5min, ko si na blagajni stal sprehajal s pogledom po njih in izbiral. To samo še sladkarije lahko.

Ostalih občutkov ne bom komentirala, za tisto trgovino sploh nisem vedela, da še dela. Njeni najboljši casi so definitivno mimo...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Že kar nekaj časa je zakonsko zahtevano, da cigarete niso vidne. Tudi v Šparu so za roleto. Tako da to nima veze s to trgovino, s krajami, itd. Bolj s tem, da izgleda ti povsod vidiš teorije zarote ;).
PS: kako kaj izgledaš? Morda si ji bil sumljiv, da si boš tiste čokoladke v žepe tlačil in te je hotela imeti na očeh. :valjamse: Ali pa si ji bil fajni in se te je hotela od blizu ogledati :).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Pepe

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.149
291
83
Kompas shop so cista misterija poslovanja. Izbor obup, enako cene. Pa po vecini stara roba pred iztekom. Kot brand imajo ceno samo njihove nepremicnine kot parcele zaradi pozicij.
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ok, ste mi malo pojasnili. Hodim bolj v Tuš in Spar, pa tam na blagajni lepo vidim cigarete, ko odpre tisti rolo. Tukaj pa je delovalo, kot bi nekaj skrivali. Da me vpraša, kot bi drogo prodajala in potem sem pri drugih videl, da gre zadaj za zaveso in prinese naročeno. Res smešno.

sad : nobenih teorij zarote ne vidim. Ampak mi je bilo skrajno neobičajno. Res še nikjer nisem videl, da bi zadevo tako skrivali. Kot bi v Mercatorju bila zavesa tam za mesarjem in bi trgovec šel tja, bil zakrit in se potem prikazal s tistim naročenim zavojčkom.
Kot pa sem napisal prej. Tri ženske so bile v trgovini, vse nekako mrke, namrgodene. In sem se spomnil, da je bilo podobno pred kakšnim letom v Ratečah. Tako slabo vzdušje je videti. Cene so itak visoke, ponujajo pa, kot bi imeli ne vem kakšne ugodnosti.
Kot pravi irwin - njihovi časi so očitno mimo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Nekateri so še vedno prepričani, da je Kompas Shop brezcarinska trgovina, kot je bila včasih.
 
Alter vseznalci - pred časom sem se ustavil v Kompas shopu na Ljubelju.
Vem, da gre za drago trgovino, tudi z neprijaznostjo prodajalcev (v Ratečah) sem že imel izkušnje.
Tokrat dekleta sicer niso bili neprijazna, so pa bila zelo netaktna (postavanje v neposredni bližini ...). Ni v redu, ampak človek v mojih letih je doživel že marsikaj hujšega.
Šokiralo pa me je, da me je ena od njih vprašala, ali sem prišel po cigarete. Kaj za vraga me to sprašuje? In zakaj za vraga imajo cigarete skrite za zaveso?
Potem sem slišal še zgodbe, da škatel ne smeš videti, samo poveš, katere želiš, in ti jih prinesejo.

Skratka neobičajno. Počutil sem se nekako tako kot pred desetletji, ko so me na tromostovju spraševali, ali potrebujem nemške marke.
V čem je štos?
tudi v Rožni dolilni mislim da so cigareti bolj kot ne skriti, so pa te trgovine namenjene tistim onkraj meje saj so zaenkrat pri nas čiki pa žgane pijače za odtenek ceneješe kot pri sosedih. Pa promet teh trgovin je v veliki meri tudi grajen na takihle produktih
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja, saj mi je to vse jasno. Od tega, da je zadeva daleč od kakšne ugodne trgovine, do tega, da se nakupi cigaret splačajo tujcem (ker je pač ta zadeva gor dražja).
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.552
2.410
113
Kar vidim po firmi na avstrijskem štajerskem, jih ima ziher 50% slovenske cigarete.

Zgleda, da bulk kupujejo.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Ja, saj mi je to vse jasno. Od tega, da je zadeva daleč od kakšne ugodne trgovine, do tega, da se nakupi cigaret splačajo tujcem (ker je pač ta zadeva gor dražja).
Samo eni pa res ne premislite popolnoma nič preden začnete pisat neumnosti.
Ne, tebi popolnoma nič ni jasno. Če ne, ne bi pisal takih neumnosti. Če bi vsaj malo premislil bi ti bilo marsikaj bolj jasno.
Te trgovine so namenjene dnevnim migrantom in tujcem, ki prehajajo mejo, več ali manj tistim, ki zapuščajo državo.
Glede na to, kdo večinoma kupuje po teh trgovinah verjemi, da so prodajalke še premalo kot ti praviš "netaktna (postavanje v neposredni bližini ...)". Ja veliko jim kradejo.
Kar pa se zaslužka tiče pa nč bat, imajo ga več kot pa tisti tvoj Tuš. Tudi predstavljaš si ne koliko cigaret in še nekaterih drugih izdelkov znosijo nekateri iz države. Zato niso za brezveze za tako zaveso. Slišal je zgodbe :valjamse: kaj ti rad gledaš tiste slikce na cigaretnih škatlicah :bonk:so ti všeč?
Tudi o Tušu bi lahko marsikaj lahko napisali, niso ravno neki biseri. Nisem bil v Tušu že desetletje tako da, če mene vprašaš ga lahko zaprejo prej kot te kompas šope.
Če bi malo poznali ozadje bi lahko rekli, da so te trgovine misterij poslovanja, kaj pa veš, glede na brend kot pravi irwin imajo mogoče te trgovine samo za pranje denarja :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: delter333

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
V času Jugoslavije je bilo to 26 brezcarinskih trgovin in menjalnic denarja, obračale so se devize. Mnoge tuje znamke se je dobilo samo pri njih. Danes se stvari seveda dobijo tudi drugje. Imajo pa na spletni strani pogosto ugodne razprodaje parfumov, igrač in alkohola.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Samo eni pa res ne premislite popolnoma nič preden začnete pisat neumnosti.
Ne, tebi popolnoma nič ni jasno. Če ne, ne bi pisal takih neumnosti. Če bi vsaj malo premislil bi ti bilo marsikaj bolj jasno.
Te trgovine so namenjene dnevnim migrantom in tujcem, ki prehajajo mejo, več ali manj tistim, ki zapuščajo državo.
Glede na to, kdo večinoma kupuje po teh trgovinah verjemi, da so prodajalke še premalo kot ti praviš "netaktna (postavanje v neposredni bližini ...)". Ja veliko jim kradejo.
Kar pa se zaslužka tiče pa nč bat, imajo ga več kot pa tisti tvoj Tuš. Tudi predstavljaš si ne koliko cigaret in še nekaterih drugih izdelkov znosijo nekateri iz države. Zato niso za brezveze za tako zaveso. Slišal je zgodbe :valjamse: kaj ti rad gledaš tiste slikce na cigaretnih škatlicah :bonk:so ti všeč?
Tudi o Tušu bi lahko marsikaj lahko napisali, niso ravno neki biseri. Nisem bil v Tušu že desetletje tako da, če mene vprašaš ga lahko zaprejo prej kot te kompas šope.
Če bi malo poznali ozadje bi lahko rekli, da so te trgovine misterij poslovanja, kaj pa veš, glede na brend kot pravi irwin imajo mogoče te trgovine samo za pranje denarja :fredi:
Oprosti, če sem te razburil. Ni bil moj namen.

Še sedaj mi pa ni jasno, zakaj takšno skrivanje, spraševanje na tiho, namrgodenost vseh ...
In pa seveda netaktno sledenje ... sem komunikativen in rad poklepetam, ampak vdiranje v človekov osebni prostor in premikanje z njim v praktično prazni trgovini res ne vem, komu je všeč. Meni je bilo vsaj neobičajno, pa s tem načeloma nimam težav.
Kakor koli jih boš zagovarjal, meni pač to ni všeč in me bodo bolj stežka videli.
O ozadju teh trgovin pa ne vem nič, zato pa sem spraševal in sem vesel, da človek takole kaj prebere. Ampak - še enkrat - s tem nisem imel namena kogar koli jeziti.
 

ViLiam

Fizikalc
11. jan 2022
211
-104
28
Oprosti, če sem te razburil. Ni bil moj namen.

Še sedaj mi pa ni jasno, zakaj takšno skrivanje, spraševanje na tiho, namrgodenost vseh ...
In pa seveda netaktno sledenje ... sem komunikativen in rad poklepetam, ampak vdiranje v človekov osebni prostor in premikanje z njim v praktično prazni trgovini res ne vem, komu je všeč. Meni je bilo vsaj neobičajno, pa s tem načeloma nimam težav.
Kakor koli jih boš zagovarjal, meni pač to ni všeč in me bodo bolj stežka videli.
O ozadju teh trgovin pa ne vem nič, zato pa sem spraševal in sem vesel, da človek takole kaj prebere. Ampak - še enkrat - s tem nisem imel namena kogar koli jeziti.
Če se je kdo tukaj razburil si se to ti, glede na odprtje te teme in tvoje komentarje tu not. Meni prav malo dol pade a ti ali kdo drug še kdaj pride v te trgovine. Nobenega ne zagovarjam, na splošno pa ne odobravam takega nastopa, kjer je očitno, da moraš najprej počistit pri sebi.
Zakaj tak odnos do tebe se vprašaj sam ali izgledaš oziroma deluješ tako ali pa so bili s tabo v trgovini še kakšni taki bolj "čudni" obiskovalci kot si ti, ker jaz nikoli nisem dobil takega občutka. Kot pa rečeno se po teh obmejnih trgovinah potika svega i svašta, tako da si jim že bil sumljiv.
Je pa tako "vdiranje" v človekov osebni prostor in premikanje z njim praksa v veliki trgovinah, ne samo v kompas šopih, tako da ne vem ali ne hodiš veliko po trgovinah ali pa imaš kakšen drug problem.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Obvezno... Kdaj si pa nazadnje videl razstavljene? Pejd na prvi petrol, pa bos videl kje so... Za "zaveso".
Petrol in Mercator sta nekaj let lepo plačevala kazni, ker sta imela cigarete na vidnem mestu. So izračunali, da se jim izplača.


Tržni inšpektorat je slovenskim družbam in podjetjem lani zaradi kršitev »protitobačne« zakonodaje naložil za 936.500 evrov glob. Daleč največ, za 282.000 evrov, so jih izrekli Petrolu, drugi na lestvici kršiteljev je Mercator s 186.000 evri glob. Pri veliki večini lanskih kršitev je šlo za nedovoljeno oglaševanje cigaret, ki hkrati postaja vse agresivnejše, opozarjajo inšpektorji.