Telemach!!!

lithium

Pripravnik
18. avg 2007
578
5
18
Imam EON light. Tam ni od nekdaj .

Edit: danes ne dela več, očitno je bilo včeraj nekaj preveč vklopljeno... ;)
 
Nazadnje urejeno:

zepar

Zelenc'
8. dec 2019
2
0
1
Pozdravljeni

Sem uporabnik EON BOXa, inštaliran imam VLC in me zanima če z VLC predvajalnikom lahko gledam filme, katere imam shranjene na računalniku, kateri je povezan s TV prek lan povezave.

Oziroma katero aplikacijo mi priporočate, da bi lahko gledal filme, kateri so shranjeni na računalniku.

lp
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Gledam SK3 HD in je slika ter zvok zanič.
Lahko kdo preveri ce ima isto

Preko Eon Smartbox je OK (kabelska)

Pa tudi na tablici v aplikaciji Eon je OK...
3D56F68F-3197-40ED-B470-E27416785C83.jpeg
 
Nazadnje urejeno:

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Moj problem: imam telemah modem/router (wifi je na off), nanj je priklopljen asus wifi router skonfiguriran kot AP. Naprave so prilkopljene na obe enoti žično in brezžično. Problem je v tem, da naprave dobivajo neke zunanje ip-je in ne notranjih 192.168... Zato se naprave nočejo povezati, razen če ne nastavim vse ročno.
Telemach pravi, da je verjetno kriv dodatni router. Rešitve ne ponudijo. Vezava modem (bridge) + router + wifi točka mi v moji situaciji ne odgovarja, oz. ni mi do dodatne naprave (jih je že preveč).
Morda sta napravi napačno povezani?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Moj problem: imam telemah modem/router (wifi je na off), nanj je priklopljen asus wifi router skonfiguriran kot AP. Naprave so prilkopljene na obe enoti žično in brezžično. Problem je v tem, da naprave dobivajo neke zunanje ip-je in ne notranjih 192.168... Zato se naprave nočejo povezati, razen če ne nastavim vse ročno.
Telemach pravi, da je verjetno kriv dodatni router. Rešitve ne ponudijo. Vezava modem (bridge) + router + wifi točka mi v moji situaciji ne odgovarja, oz. ni mi do dodatne naprave (jih je že preveč).
Morda sta napravi napačno povezani?
Katere naprave (priklopljene kam) in kakšne zunanje IPje (public IPjev skoraj sigurno ne, ker običajno dobiš samo enega)? Kako imaš zvezano in kaj pomeni skofiguriran kot AP (ima dejansko AP mode ali si ročno izklopit DHCP in ostale servise, ki jih ne rabiš, pa ali si siguren, da je res izklopljeno)? Boš moral kaj več povedat...
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Računalniki so priklopljeni na modem/router, na dodatni router eon box, blueray, tv in vse mobilne naprave na njegov wifi.
Dodatni router je nastavljen po defoltu na ac mode, dhcp možnosti ni. Predvidevam, da bi modem/router moral dodeljevati ip-je, ni mi jasno zakaj spušča zunanje ip-je. Podomrežja ni, dodatni router dobi lokalni ip. Ko na phonu preklopim na iz mobilnih na wifi, pridobiva ip celo večnost in ga po navadi ne dobi. Problem je pri eon boxu, ker ne moreš ročno nastaviti mreže in ne gre drugače, kot da vse skupaj resetiraš in upaš da bo šlo.
 
Nazadnje urejeno:

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Torej se ti to dogaja povsod, tudi na napravah, ki so priklopljene direktno na modem/router? In če odklopiš svoj "AP" oziroma Asusa je vse ok? Si ziher, da ti na tvojem routerju na laufa DHCP strežnik? Na pamet je težko govorit, definitivno je nekaj narobe nastavljeno/zvezano, če dobivaš napačne naslove. Še vedno ne vemo, kakšni so tu "zunanji ip-ji" (napiši en primer) in kako sta modem in tvoj "AP" (priklopljeno na WAN ali LAN) povezana ter kaj imaš nastavljeno na Asusu (magari screenshot nastavitev). Prej si govoril o AP modu, zdaj o ac, nevem a gre za typo, ali imaš dejansko samo nastavljen 802.11ac mode, ki je nekaj popolnoma drugega kot AP vloga naprave.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
On sploh nima routinga narejenega. Vse verjetno na switch porte ruterja priklopljeno.
Lucijan, pokliči si kakega ITjevca, lahko tudi hoby mojstra. Ti bo priklopil in nastavil kot treba.
Aja..ffk.. v karanteni smo.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Drugače mene spet Telesmeh na polno zajebava. Dnevno parkrat moram modem na off in on..Pa ravno zdaj ko mi je služba odvisna od tega kabla... Jutri jih spet kličem...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
On sploh nima routinga narejenega. Vse verjetno na switch porte ruterja priklopljeno.
Sej s tem ni nič narobe, če ga ne misli uporabljat kot router, samo pravilno more bit nastavljen.

Drugače mene spet Telesmeh na polno zajebava. Dnevno parkrat moram modem na off in on..Pa ravno zdaj ko mi je služba odvisna od tega kabla... Jutri jih spet kličem...
Pri nas na fibru se na srečo nič ne pozna, pri tastarih na coaxu ravno tako zaenkrat vse ok. Vrjamem pa, da je jeba, če ima probleme v teh časih.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
No no... čim bo imel več kot eno napravo, rabi ruting...
Razen če ima modem že ruter in wifi. Tisti modemi imajo tudi 5 portni switch in so nastavljeni kot routerji. Naprave priklopljene nante porte zato nimajo zunanjih IPjev. Lahko pa ti tudi tak modem skonfigurirajo da je samo passthrough.

Moj Cisco modem ima sam en port, zato je v vsaj mojem primeru nujen routing.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
No no... čim bo imel več kot eno napravo, rabi ruting...
Razen če ima modem že ruter in wifi. Tisti modemi imajo tudi 5 portni switch in so nastavljeni kot routerji. Naprave priklopljene nante porte zato nimajo zunanjih IPjev. Lahko pa ti tudi tak modem skonfigurirajo da je samo passthrough.

Moj Cisco modem ima sam en port, zato je v vsaj mojem primeru nujen routing.
Sej je napisal, da ima modem za router in ga ne želi imeti v bridge modeu.... Tako da ni nobene potrebe, da bi delal routing še na svoji napravi oziroma bo imel s tem še več izzivov. Če že potem modem v bridge in potem samo svoj router kot router (ampak pravi da tega noče).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.923
4.979
113
Če je tako, potem nebi smel dobivati zunanjih IPjev. Nekaj je zaštrikal. Imaš pa prav, če modem ni v bridge modu ne rabi routerja.. Čeprav jaz bi ravno zahteval da se modem rukne v bridge, pa da sam lahko upravljam ruter, FW in morebitno natiranje.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Sej tudi zunanjih IPjev ne dobivaš kar tako (razen če so kaj fino zafrknili), ker si tipično omejen na enega, ravno zato me zanima, kakšni so te "zunanji" IPji.

Sicer se pa strinjam, sem imel vedno od njihove opreme minimalno, kar se je dalo (modem only oziroma bridge mode)
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Sorry za nerazumljivost. Torej moj router, ki je skonfiguriran kot access point, je priključen na telemahov modem/ruter preko kabla na wan port. Ko nanj priklopim napravo (komp, phone), ki je nastavljena na DHCP, ta dobi eksterni IP (npr 222.333.2.34, subnet pa je vedno 255.255.0.0). Zadeva seveda ne deluje. Trenutno mi ne dela net na eon box-u in wifi na telefonu. Ko mojega routerja ni v mreži, ta deluje normalno. Nekaj očitno ni ok.