Telemach!!!

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Sorry za nerazumljivost. Torej moj router, ki je skonfiguriran kot access point, je priključen na telemahov modem/ruter preko kabla na wan port. Ko nanj priklopim napravo (komp, phone), ki je nastavljena na DHCP, ta dobi eksterni IP (npr 222.333.2.34, subnet pa je vedno 255.255.0.0). Zadeva seveda ne deluje. Trenutno mi ne dela net na eon box-u in wifi na telefonu. Ko mojega routerja ni v mreži, ta deluje normalno. Nekaj očitno ni ok.
Tole ne bo šlo, ker 222.333.... ne more bit veljavljen IP.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No sej zato pravim, da tole gor sigurno ni primer IPja, ki ga je dobil, ampak nekaj izmišljenega, ki pri troubleshootingu glih ne pomaga.

Pa privatni (RFC1918) IPji niso samo 192.168.1.X, ampak celoten 10.0.0.0/8, 172.16.0.0/12 in 192.168.0.0/16 range.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
1.) Nastavi router na usmerjevalnik ne na AP !!!!

2.) Poskrbi, da je router priklopljen na strani routerja na wan port do modema na routerju nadtavi, avtomatsko pridobitev podatkov, na modemu naj bo wi fi odklopljen in nič drugega razen linija modema in en priklop žični na modem od ruterja. Če imaš IP Tv lahko ta ostane priklopljen na modem direkt, načeloma pa naj bi šlo tudi ćez Asusa, če je možnost, naj bo IP direktno na modem vklopljen.

3.) Vse naprave ostale so vklopljene ali žično ali brezžično izključno na router.

To je vse na ta način preverjeno deluje celo na Telekomov modem/router, kjer vsi trdijo, tudi njihovi tehniki, da tako ne gre .....

Poročaj !
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon in MrDaco

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Seveda gre. Tako imam jest na T-2. Modem enak kot pri telekomu (tista bela škatla z nekimi pikami gor) iz tega modema kabel v WAN port na ASUS RTAC86U. Žične naprave v asusove (router) porte in brezžične na asusov WIFI. Vse špila u nulo. Možakar pravi da ima probleme z dodelitvijo lokalnih IP na wifi napravah. Kolker vem v AP modu nima DHCP serverja, ki bi samodejno dodeljeval lokalne IP-je (potrebno jih je nastavit ročno). V router modu, kjer je DHCP pa sam nastavlja lokalne IP povezanim napravam. Tak da najbolj enostavna rešitev je opisana v prejšnjem postu.
 
Nazadnje urejeno:

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
No, tak to izgleda. Po Renew DHCP Leasu, dobiš ta IP, ki pa ni enak mojemu trenutnemu.

screen.jpg


Bom jutri sledil napotkom, hvala.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
No, tak to izgleda. Po Renew DHCP Leasu, dobiš ta IP, ki pa ni enak mojemu trenutnemu.

Poglej priponko 31876

Bom jutri sledil napotkom, hvala.
No to ni zunanji IP, ampak link-local naslov, ki si ga je tvoj računalnik sam izmislil (iz v ta namen rezerviranega rangea 169.254.0.0/16), ker ni uspel dobiti naslova od DHCP strežnika v nekem doglednem času. Glede na to, da ti direktno na Teleamachovi opremi dela, preko tvojega Asusa pa, če prav razumem, kakor kdaj, sploh ni nujno, da je kaj narobe nastavljeno, ampak je čist možno, da imaš okvarjen port/kabel/router nekje vmes in se promet pač izgublja. Tukaj je operaterja čisto razumet, da ne bo reševal problemov na tvoji opremi ampak ti bo predlagal, da uporabljaš njihovo. Tudi če IPje nastaviš ročno ali pa spremeniš zadevo v routed konfiguracijo (s tem, da če ne boš dal modema v bridge, boš imel dvojni NAT, kar ni ravno super), stvar ne bo delovala tako kot je treba. Je najprej treba ugotovit, zakaj se stvar obnaša tako kot se.
 

Mr. Five

Zelenc'
2. apr 2020
1
0
1
Vzemi WiFi "router", nastavi WiFi (ime, geslo), nastavi ip WiFi routerja na x.x.x.253, (preveri če dela), izklopi dhcp na WiFi routerju, in priklopi na modem preko LAN sekcije, ne WAN.
Tako bo router delal v switch mode.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Ali je možno dobiti dodatno licenco za EON Smart TV aplikacijo in koliko stane? Prekopal sem vse cenike in tega nisem našel.
 

fane006

Zelenc'
14. apr 2020
1
0
1
Moj problem: imam telemah modem/router (wifi je na off), nanj je priklopljen asus wifi router skonfiguriran kot AP. Naprave so prilkopljene na obe enoti žično in brezžično. Problem je v tem, da naprave dobivajo neke zunanje ip-je in ne notranjih 192.168... Zato se naprave nočejo povezati, razen če ne nastavim vse ročno.
Telemach pravi, da je verjetno kriv dodatni router. Rešitve ne ponudijo. Vezava modem (bridge) + router + wifi točka mi v moji situaciji ne odgovarja, oz. ni mi do dodatne naprave (jih je že preveč).
Morda sta napravi napačno povezani?

Tudi sam nameravam Telemachov modem/router podkrepiti z novim routerjem zaradi slabe WIFI pokritosti. Povejte, ali je najboljša opcija klicati Telemach in zahtevati da njihov Cisco modem/router dajo v "bridge mode"? Vnaprej hvala za pametne odgovore.
 

zajtam

Pripravnik
1. sep 2009
85
11
8
Tudi sam nameravam Telemachov modem/router podkrepiti z novim routerjem zaradi slabe WIFI pokritosti. Povejte, ali je najboljša opcija klicati Telemach in zahtevati da njihov Cisco modem/router dajo v "bridge mode"? Vnaprej hvala za pametne odgovore.
Najboljše bo, če se tako odločiš.Aktiven bo ptem le port 1 na modemu, ip pa se spremeni na 192.168.100.1.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Jaz imam zadevo rešeno tako, da sem IP od mojega routerja dal na Telemachovem v DMZ. Na Telemachovem, pa sem izklopil WI-FI. Kakšno dobro leto že, nobenih težav. Sicer ne vem, če je tako OK, ampak važno da dela.
 

sandbaky

Fizikalc
31. dec 2019
218
27
28
Ali je možno dobiti dodatno licenco za EON Smart TV aplikacijo in koliko stane? Prekopal sem vse cenike in tega nisem našel.

Meni so tole odgovoril na Telemachu:

Pozdravljeni,

zahvaljujemo se vam za vaše sporočilo.

Obveščamo vas, da zakup dodatne licence ni možen.

Prijazen pozdrav,
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Kaj pustim tako, ali dam raje TM router v bridge mode? Sicer dela, vendar ne vem glede varnosti, če je tako ok.
Glede varnosti je dokaj vseeno, ampak če imaš namen uporabljam samo svoj router kot router, je boljše, če ti dajo njihovega v bridge. Sedaj mora njihova škatla še vedno delat routing, NAT, FW, trackat vse povezve in jih forwardirat na tvoj router, tako da je več možnosti za kak performance bottleneck. Sicer če v praksi nimaš težav, ne bo bistvene razlike, je pa nepotrebno njihovo škatlo obremenjevat s tem (beri manj možnosti za težave saj je naloga njihove škatle v bridge modeu precej bolj enostavna :)).