Telekom/T2/Telemach

slo91

Pripravnik
26. jul 2007
435
2
18
Ljubljana
Kam gre vaš glas in predvsem kako ste zadovoljni?

Kaj priporočate za povprečnega uporabnika TV in interneta(optija je na voljo) za nek srednji paket.

Vsi so v rangu cca 50 eur.

Do zdaj sem imel Telekom in sem bil zadovoljen, zaradi selitve pa spremljam tudi druge opcije.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Kam gre vaš glas in predvsem kako ste zadovoljni?

Kaj priporočate za povprečnega uporabnika TV in interneta(optija je na voljo) za nek srednji paket.

Vsi so v rangu cca 50 eur.

Do zdaj sem imel Telekom in sem bil zadovoljen, zaradi selitve pa spremljam tudi druge opcije.

Mi smo se pred nekaj meseci po slabih 20 letih pri telekomu prestavili k t-2-ju in smo zaenkrat super zadovoljni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888
I

Izbrisan uporabnik #15304

Imela sem telekom (baker in optika), že več let sem na t2 optiki. Domadoma imajo telemach. Priporočam T2, le po sili razmer bi se odločila za telemach. Vedno znova se ubijam, ko na Telemachu urejam programsko shemo (sicer ne vem, če je samo philips + telesmeh zmagovalna kombinacija glede tega), pa tudi vmesnik mi sploh ni simaptičen. Tukaj T2 zmaga na celi črti.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Pri tebi bo kar Philips problem.
Dva sta pri mojih, tako da se priporočam za rešitev. Ko na telesmehu prebekslajo shemo, je v priljubljenih živa štala. Sem pa brala na enem drugem forumu da sta telesmeh + philips dobitna kombinacija za zajeb.
 

sondey

Pripravnik
15. mar 2010
109
9
18
Vidim, da Telesmeh ponuja svoje EON pakete po novem tudi na telekomovi optiki. Sedaj imam T2 na telekomovi optiki pa me zanima kakšna je kvaliteta slike in storitev na splošno na telemachu preko tk optike? Pa kakšen je vmesnik od eona proti t2jevemu?
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Dva sta pri mojih, tako da se priporočam za rešitev. Ko na telesmehu prebekslajo shemo, je v priljubljenih živa štala. Sem pa brala na enem drugem forumu da sta telesmeh + philips dobitna kombinacija za zajeb.

Za Samsung je rešitev že na samem TV-ju in na PC-ju. Philipsa ne poznam, vendar če ima opcijo izvoza programov na ključek, potem sigurno obtaja kakšen PC program. Kaj na Philipsu, ko daš iskat nove programe pri spremembi sheme ni možnosti nastavitve frekvence v kateri naj išče?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Imela sem telekom (baker in optika), že več let sem na t2 optiki. Domadoma imajo telemach. Priporočam T2, le po sili razmer bi se odločila za telemach. Vedno znova se ubijam, ko na Telemachu urejam programsko shemo (sicer ne vem, če je samo philips + telesmeh zmagovalna kombinacija glede tega), pa tudi vmesnik mi sploh ni simaptičen. Tukaj T2 zmaga na celi črti.
Pri znanki, ki ima LG in je pri telesmehu, se tudi vsak mesec sesuje programska shema. Ko porabim kako uro, da ji uredim po željah, je naslednji mesec spet vse sesuto. Pri T-2 sem z urejanjem končal že pred leti in sedaj samo občasno gledam, če je dodan kak nov HD program, da ga postavim bolj v ospredje. Da ne omenjam, da lahko programsko shemo urejam tudi preko telefona in računalnika.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
EON omogoča samo gledanje TV preko računalnika in ne omogoča nobenega urejanja.
EON imaš tudi na EON boxu in na večini SmartTV platform (Android TV, WebOS, Tizen,...). Meni se favourite liste, ki jih naredim na PC/telefonu/tablici čisto lepo prikazujejo na samem TVju. Ampak zgoraj, če prav razumem, je bilo govora o DVB-C in vmesniku televizije, ki nima veze z operaterjem, ampak je odvisen od proizvajalca TVja. Sicer pa se meni tudi DVB-C shema na LGju nič ne "sesuva".
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mojih 5cl: imam malo starejšega LG, takrat je bil kar top, smart sicer ampak ne dela še EON gor - pa ni važno - programsko shemo imam že vsaj 5 let enako kot ko sem jo nastavil prvi dan - no ene dvakrat ko so neke programe premaknili oz. ukinili sem malo popravil, ampak shema se samodejno posodablja vsake kvatre, programi pa so tam kjer morajo bit. Kabel v TV tam pa conax.
 
I

Izbrisan uporabnik #15304

Pri znanki, ki ima LG in je pri telesmehu, se tudi vsak mesec sesuje programska shema. Ko porabim kako uro, da ji uredim po željah, je naslednji mesec spet vse sesuto. Pri T-2 sem z urejanjem končal že pred leti in sedaj samo občasno gledam, če je dodan kak nov HD program, da ga postavim bolj v ospredje. Da ne omenjam, da lahko programsko shemo urejam tudi preko telefona in računalnika.
Philipsa sta na kartici.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
:poreden: To pa ni res. Malo bolj poglej. Lahko si narediš xy priljubljenih in programe premikaš kamor hočeš. To kar narediš na PC varianti ti potem prevzame tudi TV app.
Moja znanka ima 86 let in ne zna poganjati nobenih TV app. LG je na kartici, TV shemo ji uredim tako, da ji premaknem HD programe na prva mesta, da jih lahko izbira s številkami na daljincu. Pridem k njej čez en mesec in vidim, da so HD programi odleteli nekam na konec sheme in da je shema spet taka, kot jo vsiljuje telesmeh. Ponovim vajo in čez mesec je isto. :jok:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Meni enaka situacija pa mi ne dela tega - mogoče zato ker ne hebem tistega zahtevka po posodobitvi, ki se izpiše na zaslonu 1X na teden ali dva. Takrat striktno stisnem exit - pa se vseeno vsi kanali posodobijo, ampak se ne premikajo.

Aja drugače moj foter, malo starejši od tvoje znanke, vsake 14 dni "zariba" prenosnik, da ga pol dve uri spravljam nazaj v "normalno" stanje. Ne podcenjevat sposobnosti starejših. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

zakon

Guru
16. maj 2008
8.568
684
113
toti Maribor
Moja znanka ima 86 let in ne zna poganjati nobenih TV app. LG je na kartici, TV shemo ji uredim tako, da ji premaknem HD programe na prva mesta, da jih lahko izbira s številkami na daljincu. Pridem k njej čez en mesec in vidim, da so HD programi odleteli nekam na konec sheme in da je shema spet taka, kot jo vsiljuje telesmeh. Ponovim vajo in čez mesec je isto. :jok:
Nevem sicer kaj ima to veze z EON-om. Jaz sem odgovarjal za EON in ne TV. Za TV pa lahko rečem, da teh težav na Samsungu ni.