Kako zvezati modem s tvjem?

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Situacija:
Paket dvojček (Telemach) s tv in telefonom. Interneta ni. 1 kabel pride v stanovanje, kjer se preko vmesnika deli na dva. Eden gre v eno sobo, kjer je pri ključen modem in nanj telefon. Drugi gre v drugo sobo, kjer je nanj priključen D3 vmesnik in tv.

Oseba želi sedaj 3 dnevni pogled nazaj na tvju, ki zahteva utp povezavo modema in d3 vmesnika. Ena opcija je vleči utp kabel. Druga opcija je vleči koaksialni kabel od modema do tvja in potem na isti lokaciji priklopiti vse.

Obe opciji sta slabi, ker vleči kabel ni enostavno in oseba tega ne želi.

Obstaja kakšna alternativa (brezžično)? Imata T2 in Telekom enako ali je pri njima dovolj 1 koaksialni kabel, ki se na mestu deli naprej?

Zdaj sem se spomnil...kaj pa, če kabel, ki pride v hišo in se takoj deli na 2 raje zvežem direktno skupaj na 1 kabel, vmesnik pa priključim na konec tega kabla in dobim dva kabla na mestu kjer ju rabim?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.331
3.429
113
D3 dela preko boxa in vgrajenega modema v njem.

Vse kar potrebuješ so aktivne kretnice na koaxu ki omogočajo obojestransko komunikacijo.

Kar telemachovce pokliči.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
D3 dela preko boxa in vgrajenega modema v njem.

Vse kar potrebuješ so aktivne kretnice na koaxu ki omogočajo obojestransko komunikacijo.

Kar telemachovce pokliči.

Ne vem, če to omogoča D3 box, ki ga oseba trenutno ima, ampak to se vedno da zamenjat.

S Telemachom sem bil ogromno na vezi te dni in te opcije ni omenil nihče, vsi pogojujejo ogled nazaj z utp povezavo na modem. S tem, da sem testno to zvezal in sprobal in tudi ne deluje in morajo na višji inštanci omogočiti utp konektor na modemu, ki je bil v tem dvojček paketu baje izklopljen.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ne vem, če to omogoča D3 box, ki ga oseba trenutno ima, ampak to se vedno da zamenjat.

S Telemachom sem bil ogromno na vezi te dni in te opcije ni omenil nihče, vsi pogojujejo ogled nazaj z utp povezavo na modem. S tem, da sem testno to zvezal in sprobal in tudi ne deluje in morajo na višji inštanci omogočiti utp konektor na modemu, ki je bil v tem dvojček paketu baje izklopljen.
Odvisno za kater box gre. Ko sem bil še na coaxu so dajali D3 boxe, ki so imeli vgrajen modem, vem pa da obstajajo tudi takšni, ki rabijo UTP (če ne drugega so jih dajali uporabnikom na optiki). Sedaj imam app na TVju in EON box, ki v vsakem primeru rabi UTP.

Zdaj če ti odgovarja, da sta modem in box v isti sobi, je najlažje premaknit modem. Priklop boxa, ki omogoča ogled nazaj, je ponavadi v vsakem primeru opravil tehnik. Če ne drugega zaradi tega, ker je bilo potrebno pri starih uredit povratni pas za vgrajen modem, mislim pa da tudi EON boxe priklapljajo tehniki.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Zdaj sem se spomnil...kaj pa, če kabel, ki pride v hišo in se takoj deli na 2 raje zvežem direktno skupaj na 1 kabel, vmesnik pa priključim na konec tega kabla in dobim dva kabla na mestu kjer ju rabim?
Lahko, samo moraš prestaviti telefon ali potegniti UTP kabel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj pa če bi preprosto pri tvju dal vse skupaj pa "daljinski"/prenosni telefon, tak, ki ima na eni strani bazo in na drugi samo polnilec (ker vem, da bo to naslednji problem ;) )
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.443
4.546
113
Nova ideja je, da za UTP povezavo uporabim Elektro lan priključek. In bo vse ostalo kot je, samo namesto vlečenja UTP kabla, bo šel preko elektro lan priključka.