sušilni stroj: kondenzacijski vs toplotna črpalka

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Ali sušilni stroj s toplotno črpalko odda dosti manj vlage in temperature v prostor?

Prosim za mnenja iz lastnih izkušenj, tistih, ki se uporabljali oba tipa.

Hvala.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
952
113
Po mojih izkušnjah stroj s črpalko odda manj temperature v prostor. Glede vlage pa se težko opredelim, bi pa rekel, da je bil zrak bolj suh v prostoru z strojem brez črpalke, bila pa je pač višja temperatura...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
vlage je identično (skoraj nič)
toplotnih izgub je seveda manj
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
ma pri nas že od nekdaj nabija vlago, pa imamo (zdaj že 15 let star) top model AEG. Vsako leto ga seveda razstavim in prepucam. Pralnica je 7m2 in je ponavadi zaprta, odpremo pa okno.
 
ma pri nas že od nekdaj nabija vlago, pa imamo (zdaj že 15 let star) top model AEG. Vsako leto ga seveda razstavim in prepucam. Pralnica je 7m2 in je ponavadi zaprta, odpremo pa okno.

hmm pralnica..notr tud pralni stroj? tud kak štrik/ stojalo za cunje?
okno gledam kam ( cirkulacija zraka)?
mrbit bi bila rešitev kak ventilator za odzračevanje - tisti za kopalnico da ti vlažen luft ven piha

sušilc z el grelcem greje prostor, topel zrak pa ma lahko večjo vlažnost- je lahko bolj vlažen kot tisti z nižjo temperaturo, meli podobno že leta nazaj dokjler nam je cunje sušil top loader brandt
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sm imel najvišji rang Aeg sušilca z toplotno črpalko.Nobene vlage v 4 letih, k sem ga imel.Zdej mam 9 leto Miele sušilca z toplotno črpalko.Do danes nobene vlage...
Očitno ti je nekje puščal.
 

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
147
43
Aja, sem pozabil povedat - naš sušilec je kondenzacijski, ne s toplotno črpalko (ti so se pojavili malo kasneje). Okno je odprto, dodal sem še ventilator, ki iza sušilca piha ven vlago.