Stikala in vtičnice

I

Izbrisan uporabnik #9334

Pa je TEM popravil kvaliteto, mislim - da bo stikalo delalo 10 let in ne samo prvega pol leta? Imajo kontakte prevlečene z iridijem? Imajo urejeno toplotno obdelavo vzmetnih lističev? Ter tehnično plastiko za ohišja?

Ni samo lepota, na prvem mestu je funkcionalnost. (pa imam prijatelja tam, zaposlenega
rolleyes-1.gif
)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Kar ena ugibanja spet. Da se vzpostavi dvom ali da je res treba dat za en bedn štekar skoraj celodnevni zaslužek minimalne plače?

V kuhinji staršev stari točno 9 let, delajo kot prvi dan in se tudi cel dan drkajo. Je le štekar veš, ni rocket science. Vsaka stvar no...
bonk.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Pa je TEM popravil kvaliteto, mislim - da bo stikalo delalo 10 let in ne samo prvega pol leta? Imajo kontakte prevlečene z iridijem? Imajo urejeno toplotno obdelavo vzmetnih lističev? Ter tehnično plastiko za ohišja?

Ni samo lepota, na prvem mestu je funkcionalnost. (pa imam prijatelja tam, zaposlenega
rolleyes-1.gif
)

Po navedbah električarja, da. Zato imam. najprej sem gledala v smeri vimarja, pa mi je štromar rekel, naj so prihranim denar, da s TEMom ni nikarsnih težav več. Dela po več kot pol leta, vsi pri meni pa me vsi zafrkavajo, da imam kot spaceshuttle (res bi bila lahko kaka tipka manj). Z njim se strinjajo očitno kart mnogi, če ne bi vsi svoje stranke prepričali naj dajo kaj drugega, ko pa odpreš kako revijo, ket so notri bajte za dol past, pa temove tipke, pol pa verjameš.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Tudi nam je TEM svetoval električar. Še dobro, ker meni de ne sanja, kako preveriti kakovost stikal. Mi je pa simpatično, ker imajo tele barvne kombinacije lepo v škatli in potem premetavaš barve in iščeš pravo kombinacijo. Ne bi škodilo, če bi stopili v tretje tisočletje in naredili še spletni konfigurator.

wp20160901100601pro.jpg
 
Nazadnje urejeno:

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Tudi nam je TEM svetoval električar. Še dobro, ker meni de ne sanja, kako preveriti kakovost stikal. Mi je pa simpatično, ker imajo tele barvne kombinacije lepo v škatli in potem premetavaš barve in iščeš pravo kombinacijo. Ne bi škodilo, če bi stopili v tretje tisočletje in naredili še spletni konfigurator.

wp20160901100601pro.jpg


TEM Modul Manager?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Kar ena ugibanja spet. Da se vzpostavi dvom ....

Ne zabavljaj! Jaz sem jih že vsaj trikrat ven metal, pri meni, starših in taščici - ravno zaradi tistih pripomb zgoraj.
Ter, kot sem že omenil, ni tu nobene simpatije, čeprav je moj prijatelj tam zaposlen, celo v konstrukciji nekje. V prvi vrsti je funkcionalnost, potem šele lepota! Pa simpatije gor ali dol.

Zato me radosti tale novica, da so poštimali kvaliteto. Pred 10 leti nazaj namreč ni bilo tako.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
ne pred desetimi leti najbrž še ne. meni je električar razlagal ene 4 leta nazaj, da so nekaj posodabljali in rihtali kako leto prej. se pravi govorimo o 6 letih plus mogoče kako zraven. in da zdaj ni več problemov z njimi.

če gledam tole:
http://www.elteh.eu/dobavitelji/tem-catez/

mogoče od 2008. ko so začeli delati 2. generacijo modularnih stikal? res, meni je štromar (in še en drugi, ki mi je tudi delal ponudbo) na srce položil, da naj ne jemljem TEMa kot pofl, kot je svoj cajt bil, da je dobra izbira, če gledaš pa na razmerje price/performance pa odlična. pa na mizo vrgel 15cm katalogov drugih bolj renomiranih, če slučajno še vedno ne bi verjela... njemu je bilo itak vseeno, vsaj do te mere, da izberem nekaj takega, zaradi česa mu ne bo treba stalno nazaj hoditi pa popravljati. TEMu očitno štromarju že toliko zaupajo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.405
9.157
113
line linija mi deluje ceneno, sploh gladka plastika, tako da bom očitno moral na pure. Pa imel bom tipkala, kar pa me skrbi, da so malo "krampasta" zelel bi mehkejše vzmeti...
 
Nazadnje urejeno:

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
20€ za srednji razred? Ne vem no...

Tem Čatež, serija Line. Okvir okoli 3-5€, tipka okoli 2-3€, šuko vtičnica 3€.

A je prepoceni?

Cene imamo po večini vsi trgovci iste-Tem cenik. Za večjo količino moraš dobiti cca. 30% popusta na te cene.

O kvaliteti ne bom pisal, sem že parkrat..
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Pri novogradnjah je praksa itq taka, da najprej se kupijo nosilčki+mehanizmi, po tem naknadno, ko imaš že vse pospravljeno in kufere v bajti, pa kupiš pokrovčke stikal (tipke, po njihovi terminologiji) in lepotne okvirčke poljubne barve in cenovnega razdeda. Res je kul, da vse na vse paše, postaviš osnovno, po tem lahko pa tudi "fensi" okvirčke gor natakneš.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik Valhalla pravi:
Kar ena ugibanja spet. Da se vzpostavi dvom ....

Ne zabavljaj! Jaz sem jih že vsaj trikrat ven metal, pri meni, starših in taščici - ravno zaradi tistih pripomb zgoraj.
Ter, kot sem že omenil, ni tu nobene simpatije, čeprav je moj prijatelj tam zaposlen, celo v konstrukciji nekje. V prvi vrsti je funkcionalnost, potem šele lepota! Pa simpatije gor ali dol.

Zato me radosti tale novica, da so poštimali kvaliteto. Pred 10 leti nazaj namreč ni bilo tako.

Jest nisem rabil še nobenga ven metat, pa ima kolega notri zadevo blizu 10 let. Če pa na 10 let zamenjaš dva do tri frekventna stikala, kje si še pri ceni Vimarja in podobnega.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
KSZ, TEM moduli imajo za stikala/vtičnice še vedno vijačni mehanizem, vsaj kar sem jih prijel v roke. Ker če kaj sovražim so ti novodobni natični (brezvijačni) mehanizmi kjer nikoli ne veš ali je prijelo žico, potem jo ven ne dobiš ker je malce "narebrasta" ali kriva, če imaš staro napeljavo pol kablov itak ne spraviš noter .... stari dobri vijak reši vse probleme!
grin1.gif


Pri TEM modulih je vseeno kvaliteta malce pod nivojem modulov recimo nemških proizvajalcev, se vidi da imajo stikala malce več lufta, čričke, trigger preklopa je kratkomalo čuden ipd. ampak za tole ceno ni kaj oporekat. Glede dolgoživosti sam nimam pripomb.
 

birca

Pripravnik
26. okt 2007
410
17
18
Sam imam Tem-ova vgrajena cca 4 leta v vseh štukih. Opažam različne trdote pri nekaterih stikalih ob preklopu, pa tudi različne zvoke.
Če bi še enkrat delal hišo, jih zagotovo ne bi dal not. Lahko, da sem naletel na slabo serijo. Razlika je tudi pri nekaterih vtičnicah, kjer komaj vklopim kakšen vtikač.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Trdota je lahko odvisna, kako si okvirček privijačil v dozo! Bolj ko sta vijaka levo in desno zategnjena, bolj gre na trdo in obratno.
Sem imel ceneni Vimar plano, pa je čisto isto kot TEM...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.324
953
113
Trenutno so mi v uč padli Gewiss, predvsem zaradi dizajna. Je fima OK?
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.981
113
EU
Za domačo rabo ni težava, ker stikalo vklopiš parkrat na dan. V vetrolovu stanovanjskega bloka, prvo stikalo ima na dan prek sto vklopov in ne prav nežnih. Tako stikalo ni zdržalo niti enega tedna. Tečaj, ki drži tipko na vagi se odlomi, vzmet tišči gumb, in gumb pade ven. Tako, če nisi pazljiv po temi, prste potisneš na kontakte in te strese elektrika. :oops1:
Na srečo so sedaj luči s senzorji gibanja. Tako ni več potrebe po mehanskih stikali.