Stikala in vtičnice

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Še jaz bi nekaj vprašal glede stikal...

In sicer imam 2 luči (od Yeelight), ki jih reguliram z njihovim originalnim dimmerjem, ki deluje preko bluetooth - torej brezžično... To je ta dimmer, ki se prilepi na steno: https://www.banggood.com/Yeelight-Y...-Lamp-Xiaomi-Ecosystem-Product-p-1428204.html

Sedaj (ko smo nekaj renovirali in prestavljali), smo naredili podometne doze, pripravljene za katerokoli podometno stikalo, ki so pripravljene za te luči.

In ker nebi rad imel dveh stikal (eno žično, ki bi bilo vedno prižgano) in poleg ta Yeelight Dimmer (ki se prilepi na steno), katerega bi dejansko uporabljali za vklop/izklop luči, me zanima, če lahko v podometni dozi zaklemam modro in rjavo žico in prek doze nalepim ta Yeelight dimmer?

Nekak se mi zdi to "nevarno", ampak mogoče pa niti ni, ker je to v bistvu enako, kot če bi imel navadno stensko stikalo vedno vkljopljeno...

Kaj menite? Torej, rad bi imel samo to Yeelight stikalo (prilepljeno nad podometno dozo)...
Seveda lahko tako napraviš, samo če ti crkne router ali pa bo nekaj narobe s povezavo s serverjem, ne boš mogel luči več ugasniti, če bodo takrat ravno gorele. Jaz imam nekaj podobnega napravljeno s pametnimi žarnicami, pa mi je stikalo še vseeno prišlo prav.

Edit: sedaj sem dobro pogledal in videl, da imaš BT povezavo in ne Wi-fi, torej so moji pomisleki irelevantni.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Obstajajo tudi kakšna stikala, ki bi jih skril v podometno dozo? Imam globobe okrogle doze... ;-)
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Včeraj sem poizkusil na TEM vtičnicno privijačiti 2.5mm^2 mehko žico z votlico in 2.5mm^2 trdo žico. Ni šans, da jo stisneš tako, da obe trdno stojita v ležišču. V kolikor res močno privijačiš vijak, pa njegovi navoji popustijo pod silo navora.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Zamenjaj tulce ali polotaj kable.. Čudno da ti negre normalno skupaj, jaz montiram samo TEM, do sedaj nobenega problema..


Ima. Ampak če imaš en dovod v vtičnico in dva odvoda je potem lukenj premalo. V eni dozi imam vtičnico 2M, vdrugi pa vtičnico 1M in stikalo.


Razdelitve in združitve jaz rešujem z hitrimi spojkami katere zavzamejo manj prostora kot vrstne sponke pa še lažje je.

 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in sajkek

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Včeraj sem poizkusil na TEM vtičnicno privijačiti 2.5mm^2 mehko žico z votlico in 2.5mm^2 trdo žico. Ni šans, da jo stisneš tako, da obe trdno stojita v ležišču. V kolikor res močno privijačiš vijak, pa njegovi navoji popustijo pod silo navora.
Pa če ti v eno luknjo tiščiš 2 kabla, itak da ne prime. Imaš 2 luknji, v vsako luknjo gre po 1 kabel, pa bo prijelo. Če bi rad več kablov spojil (ker imaš recimo od 1 vtičnice potem potegnjeno še do 2 vtičnic), pa moraš uporabiti sponko ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.635
449
83
Tolmin
S prosto roko navoja ne moreš presiliti - sem že kar nekaj stikal in vtičnic od Tem zmontiral. Ti gre prej glava vijaka kot navoj. Ne vem, kaj ti počneš ...
Enkrat sem se prav izživljal pa mi ni uspelo - pa imam en velik Beta šraufciger z gumi ročajem.
Z aku. vijačnikom mi je pa uspelo požreti vse skupaj ;)
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Jaz res nisem uporabil pretirane sile. Res pa je da imam kvalitetne izvijace in ne preskocijo kar tako. Sam sem tudi zmontiral nekaj vticnic prej in mi nikoli ni uspelo uniciti nobene vticnice. Ti dve pa sem kupil skupaj in mogoce je bila kaksna slabsa serija vijakov uporabljena...
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Nekaj bomo obnavljali po hiši pa bi imeli tudi nova stikala in vtičnice, malo sem gledal po trgovinah in imajo zelo malo stvari na zalogi (nisem iz LJ) sploh kakšen srednji razred, dražjih tudi ne bom jemal, po spletu sem gledal(Tem Čatež, Sneider electric, Legrand) vendar cenikov ni nikjer.
Ali ima kdo pri roki cenike teh firm, ker kot fizična oseba težko dobiš ta podatek, lahko na ZS, hvala.
 
22. jul 2007
12.767
1.298
113
123
Še jaz bi nekaj vprašal glede stikal...

In sicer imam 2 luči (od Yeelight), ki jih reguliram z njihovim originalnim dimmerjem, ki deluje preko bluetooth - torej brezžično... To je ta dimmer, ki se prilepi na steno: https://www.banggood.com/Yeelight-Y...-Lamp-Xiaomi-Ecosystem-Product-p-1428204.html

Sedaj (ko smo nekaj renovirali in prestavljali), smo naredili podometne doze, pripravljene za katerokoli podometno stikalo, ki so pripravljene za te luči.

In ker nebi rad imel dveh stikal (eno žično, ki bi bilo vedno prižgano) in poleg ta Yeelight Dimmer (ki se prilepi na steno), katerega bi dejansko uporabljali za vklop/izklop luči, me zanima, če lahko v podometni dozi zaklemam modro in rjavo žico in prek doze nalepim ta Yeelight dimmer?

Nekak se mi zdi to "nevarno", ampak mogoče pa niti ni, ker je to v bistvu enako, kot če bi imel navadno stensko stikalo vedno vkljopljeno...

Kaj menite? Torej, rad bi imel samo to Yeelight stikalo (prilepljeno nad podometno dozo)...
In po dobrem letu ti še delujeta(luči, dimmer) brez problema?
Jaz sem kakšen mesec nazaj tudi nabavil luči in te dimmerje in smo zaenkrat zadovoljni.
 
Nekaj bomo obnavljali po hiši pa bi imeli tudi nova stikala in vtičnice, malo sem gledal po trgovinah in imajo zelo malo stvari na zalogi (nisem iz LJ) sploh kakšen srednji razred, dražjih tudi ne bom jemal, po spletu sem gledal(Tem Čatež, Sneider electric, Legrand) vendar cenikov ni nikjer.
Ali ima kdo pri roki cenike teh firm, ker kot fizična oseba težko dobiš ta podatek, lahko na ZS, hvala.


https://marchiol.si/ tule vpraši...jaz sem pred časom spraševal za cene okrog vimarja, pa so mi ful pomagali.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
WeWatchingYou , z delovanjem dimmerja sem zadovoljen, dela zelo vredu...
Z delovanjem Yeelight pa tak tak, preveč svetijo kljub temu, da jo zadimim na najmanj... Še vedno fejst sveti...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.705
365
83
Yeelight Dinner meteorite pedant light in pa yeelight 450...
Pa pri obeh lahko zatemniš samo do določene stopnje, katera še vedno preveč sveti za moje potrebe.... (če pa yeelight 450 daš v moonlight svetlobo, pa res sveti oranžno, kar se mi tudi ne dopade preveč)...