Stikala in vtičnice

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Za novogradnjo sem pred nakupom stikal in vtičnic (35+65). Kaj je danes aktualno, kvalitetno in kje pogledati? Najraje Gorenjska do Ljubljane. Doze so že montirane, okrogle... Od ponudbe poznam samo TEM, potem se pa konča...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Jaz imam vse od Legrand.a..nabavljal sem pa na koncu Letališke (od BTC.ja proti obvoznici)..mislim da nekaj kot 'Marchiol'.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Cenovni okvir si si zamislil?
Opcij imas mnogo, najcenejsi bo Tem v osnovni liniji (lino/soft). Obcutno drazja je pure, ker so fensi materiali (stekleni, leseni, kovinski lepotni pokrovi. Od vimarja si poglej linijo Arke, ki je sicer ranga 2x drazja od osnovnega tema, a mnogo boljsa na oko in otip. Vimar ima sicer el'cheapo linijo Plana, ki mi je obupna in ultra drago Eikon evo, ki je res huda, ampak res draga. Legranda po serijah ne poznam, imas pa osnovno linijo v baubau, drazje dobis po narocilu pri Marchiol, Elektronabava... Jung je sicer Uber nemska kvaliteta, ampak za svojo ceno, plus mislim da ga nimajo na zalogi nikjer...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
No, glede cene nisem ravno omejen, a "pretiraval" verjetno ne bi. Glede na to, da potrebujem cca. 100 kosov, sem si v glavi zastavil 2.000 € (20€/kos), a sploh nimam občutka koliko bi to stalo in če je moja "cena v glavi" realna...

Koliko pa kaj stanejo omenjeni proizvajalci? In koliko bi lahko prejel popusta za 100 kosov?
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
No...ko sestejes stroske motul(stikalo)+nosilcek+lepotni pokrov si na rangu Arke. Tem je cenejsi (osnovna linija), Pure je ze drazji. Vimar eikon recimo lahko lepotni okvircek brez stikala stane ~50€, tak da, gledas nek srednji razred
smile-1.gif
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Če se boš odločil za Tem Čatež ali pa zgolj za informativno ponudbo mi piši na ZS.
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Pred več kot 10 leti sem za hišo nabavil od turškega viko-ta stikala in vtičnice in se do danes še ni nobena pokvarila ali kakorkoli deformirala, pa je bil takrat nižji cenovni razred.
Drugače jih več ni na našem trgu, zaradi česa ne vem.
Lahko si pa pogledaš njihov KATALOG
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.317
950
113
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Srebrno bela kombinacija od Tem Čatež, serija Line. Verjetno bomo vzeli pri Watt elektro v Trzinu. Nekaj izbire ima tudi Elbi v Kranju.

Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
srebrno-črna kombinacija je top. Jaz imam tako.

To mislita srebrn okvirček in črno/belo tipko?

Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
No...ko sestejes stroske motul(stikalo)+nosilcek+lepotni pokrov si na rangu Arke. Tem je cenejsi (osnovna linija), Pure je ze drazji. Vimar eikon recimo lahko lepotni okvircek brez stikala stane ~50€, tak da, gledas nek srednji razred
smile-1.gif

Hvala za mnenje, se mi sploh sanjalo ni, kakšen strošek bi to bil...
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Če se odločiš za TEM, je uporabno orodje na njihovi spletni strani za izdelavo popisa materiala (Tem modul manager). Popis lahko izvoziš in natisneš, kar pride prav pri iskanju ponudb in naročanju.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.835
2.088
113
Inled ima res pretirane cene za Livolo. Sem že jaz gledal. Po drugi strani sem testno imel eno stikalo v uporabi in čeprav zgleda fensi, je uporaba morda malo lesena. Plus tega je zelo šašava ponudba vtičnic in pa samih stikal. saj dokler rabiš samo stikalo za odpirat luči še gre, ko rabiš za žaluzije ali rolete se malo zatakne.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Citat:
Uporabnik Yogi pravi:
Citat:
Uporabnik EkoKaprica pravi:
Srebrno bela kombinacija od Tem Čatež, serija Line. Verjetno bomo vzeli pri Watt elektro v Trzinu. Nekaj izbire ima tudi Elbi v Kranju.

To mislita srebrn okvirček in belo tipko?
.

Tole imam jaz. se mi zdi da Tem lahko kar veliko ponudi za mali denar.