Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif

Otroka bos pa prepustila komu dokler ona dela v gospodarstvu ,ker ima "uporaben" magisterij.
bonk.gif

Tuki nisem mislil na razne medicinske sestre, vzgojiteljice,... ampak na gospodično ki dela nekaj v zvezi za gozdove pa še sama ne ve točno kaj...

Problem je da je veliko takih magistrov v JU, ki drugje ne dobijo službe, pa namesto da bi bla vesela da ima relativno dobro plačano službo raje jokca pred vlado.

Strinjam se da je treba najnižje plačanim zvišat plačo, mnogi drugi so pa za svoje delo še predobro plačani...

problem tiste gozdarke je, da ji tudi visoka izobrazba ne pomaga, ker ne razume
smile-1.gif

za gozdarja je dovolj v stopnja in pač pade v določen plaæni razred
lahko imaš trojni doktorat pa boš še vedno v plačilnem razredu gozdarja
skratka opravlja neprimerno delo svoji izobrazbi, pidobno kot če bi čistilka v šoli z doktoratom hotela plačo primerno izobrazbi...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.940
5.015
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Kaj hudica je pri.knjiznjicarju tako.zahtevnega,.odgovornega.....da ima 1,8 bruto placo?

To je tudi mene zabodlo v oči zraven drmaskega igralca. Vseeno če ob bok postavimo policista ali carinika... ne vem no.... Res so nesorazmerja, to jim dam prav...
evil.gif
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Glede na tabele, ki jih je prilepil @tommy večina res nima razloga za štrajk.
Tukaj so samo bruto plače, kje so dodatki?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Finance

To so fake stevilke garantiram da 90% navedenih ne vidi take place.

V JU so problem nizke place zaradi prevec parazitov ki nic ne delajo in se slepajo na racun drugih. Treba je olajsati odpuscanje ker ko ima nekdo pogodbo za nedolocen cas se ga je skoraj nemogoce znebiti.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Finance

To so fake stevilke garantiram da 90% navedenih ne vidi take place.

V JU so problem nizke place zaradi prevec parazitov ki nic ne delajo in se slepajo na racun drugih. Treba je olajsati odpuscanje ker ko ima nekdo pogodbo za nedolocen cas se ga je skoraj nemogoce znebiti.

Številke niso fake, ker so plače javno dostopne po razredi.

Se strinjam, da je anomalija znotraj razredov npr. dramski igralec vs. medicinska sestra. Ampak to naj uredijo znotraj obstoječe mase plač in ne s stavko.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Boš kaj povedal, kako pa ti doprinašaš s svojim delom skupnosti oz. državi? ali se bo izkazalo, da tudi ti "prodajaš" znanje in usluge kar državi oz. JS..še prej pa, kdo ti je plačal izobrazbo..

Ne delam z državo čisto nič. Niti na javne razpise se ne javljamo, ker so skrumpirani in se tega ne grem.

Prispevam pa tako, da ne delam na črno, si izplačujem celo plačno (ki ni ravno majhna) na račun od česar plačam davke in od bruto plače plačam 60% davkov in prispevkov in za vsako stvar še DDV. Vrtec plačujem temu primerno. Edino kar tej državi res ne plačam je RTV prispevek. Pa ga bom z veseljem, ko bo program bolj kvaliteten.

A ja, pa nikoli ne "kupujem" storitev brez računa, če tudi me to dražje stane.

Izobrazbo pa razen osnovne šole, sem si plačal sam. Čisto vse. Oz. če sem iskren, nekaj tudi podjetje, kjer sem bil zaposlen, vendar je bilo 100% v privatni lasti in ni nikoli poslovalo z državo.

Za enega otroka plačuješ vrtec, drugemu si pa že avto kupil. Zanimivo.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Zanimivo, kako dobro ugotavljas, a razmisljas ocitno iz svojega stalisca.

Vrtec placujem za necaka, ker je sestra ostala brez moza in dela 4 ure na dan zaradi bolezni.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Neverjeten si..😀
kaksno posebno srednjo si pa delal, da si jo sam placeval?

Ja sam sem si jo plačal, ker sem jo delal ob delu. Sem moral it delat po končani osnovni šoli, ker pač straši sami finančno niso zmogli sami.

Zato se mi ne smisli JS, ker vem, da je v življenju ni z rožicami poslano, je pa treba trdo delat.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Zanimivo, kako dobro ugotavljas, a razmisljas ocitno iz svojega stalisca.

Vrtec placujem za necaka, ker je sestra ostala brez moza in dela 4 ure na dan zaradi bolezni.

Aha, vrtec plačuješ primerno tvojim dohodkom za sestro, ki dela 4 ure na dan.
zmaga.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Zanimivo, kako dobro ugotavljas, a razmisljas ocitno iz svojega stalisca.

Vrtec placujem za necaka, ker je sestra ostala brez moza in dela 4 ure na dan zaradi bolezni.

Aha, vrtec plačuješ primerno tvojim dohodkom za sestro, ki dela 4 ure na dan.
zmaga.gif

Napisal sem, da nima vzdrževanih otrok, ker sta oba že polnoletna. Zato tudi nimam nobene davčne olajšave.

Vrtec ni obračunan od moje plače, ampak od plače sestre. Je res, da je strošek nižji kot, če bi bil otrok moj. Pa vseeno ni tako malo, ker je nečak alergičen mleko in moko in še neke zadeve in je temu primeren stroške hrane, kar ji pomagam plačati.

Več od tega ti ne bom razlaga, ker to ni tvoja stvar. Vidim pa, da sem ti bolj v trnih jah, kot pa vrste pri zobozdravniku, kar je očitno tvoj poklic. Upam, da delaš v privatnem sektorju in ne na koncesijo oz v JS, ker potem se mi poraja vprašanje, zakaj si zdajle na internetu.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
V linku je povprečje. Očitno imajo nekateri še toliko več, da imajo potem drugi toliko manj, kot je v linku. Zato kot sem napisal to ni stvar stavke, ki jo občutimo vsi, ampak gre za anomalijo znotraj zdravstva. Kar želim povedati, da je masa plač več kot dovolj velika, vprašanje pa je, kako je razporejena.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Zanimivo, kako dobro ugotavljas, a razmisljas ocitno iz svojega stalisca.

Vrtec placujem za necaka, ker je sestra ostala brez moza in dela 4 ure na dan zaradi bolezni.

Aha, vrtec plačuješ primerno tvojim dohodkom za sestro, ki dela 4 ure na dan.
zmaga.gif

Napisal sem, da nima vzdrževanih otrok, ker sta oba že polnoletna. Zato tudi nimam nobene davčne olajšave.

Vrtec ni obračunan od moje plače, ampak od plače sestre. Je res, da je strošek nižji kot, če bi bil otrok moj. Pa vseeno ni tako malo, ker je nečak alergičen mleko in moko in še neke zadeve in je temu primeren stroške hrane, kar ji pomagam plačati.

Več od tega ti ne bom razlaga, ker to ni tvoja stvar. Vidim pa, da sem ti bolj v trnih jah, kot pa vrste pri zobozdravniku, kar je očitno tvoj poklic. Upam, da delaš v privatnem sektorju in ne na koncesijo oz v JS, ker potem se mi poraja vprašanje, zakaj si zdajle na internetu.

Veš v JS delajo na izmene, tako da brez problema si lahko 2-3x na teden cel dopoldan na netu.

Ti pa bluziš 24 ur na dan, tako da je res vseeno kje delaš.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
ok
še zdaj se ni oglasil noben heroj dela, ki v svoji postavki prihodkov nima nič zavedeno kot vsaj:
storitev to in to za občino, ministrsvo, javni zavod ipd..
trgovina na debelo in drobno in še kar je takih "proizvodnje in mešanje megle" na tem našem trgu dela..
220px-Orden_junaka_socijalistickog_rada.jpg
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz
cheer.gif
. Tu in tam kaj ponaredim za lokalni ZD pa upokojence pa vrtec pa občino.

Evo, jaz sem eden od tistih
smile-1.gif
. So me zelo hitro odvadili tistih športov.