Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Ni čisto tako ker sredstva so se povečala iz 3 na 4,5 milijarde v roku 3 let. Ampak učinka pa nobenega.

ja, vmes pa tudi korona, ko se je kupovalo kar vse povprek... učinek je bil - da smo kar ok prebrodili skozi korono.

no mislim, da nikoli ni bilo nekega pravega nadzora. go with the flow...
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
Dokazi to. IMO dejansko ne znajo zrihtat.
loh se sam menmo
sam če loh kompjutersko nepismen zoki in njegovi fukfehtarji (redarji) furajo sistem "od ulce do pošte s pozdravi na dom", pol lh to zrihta usak šalabajzer - če hoče
če pogledaš u šolstvo: sam tapravim je blo treba tošl pokazat: voila, mamo e-redovalnico (eno od dveh taglavnih rešitev), mim katere sploh ne moreš.
mastno se jih plačuje iz javne malhe, pa "noben jih ni naroču"
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.371
997
113
Celje
Obišči stran
če pogledaš u šolstvo: sam tapravim je blo treba tošl pokazat: voila, mamo e-redovalnico (eno od dveh taglavnih rešitev), mim katere sploh ne moreš.
mastno se jih plačuje iz javne malhe, pa "noben jih ni naroču"

In prav šolstvo ima v uporabi še ene par rešitev, ki med samo niso povezane in se ROČNO pretipkavajo podatki. Ono, ko ne veš kdo se norca dela. Je pa res, da težko kdo reče, da zaposleni nimajo dela. Imajo, preveč, z brezveznim prepisovanjem.

Ampak ja, loh se menmo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi in sad

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
ja, vmes pa tudi korona, ko se je kupovalo kar vse povprek... učinek je bil - da smo kar ok prebrodili skozi korono.

no mislim, da nikoli ni bilo nekega pravega nadzora. go with the flow...

To da se letno zgubi ca. 400-500 milijonov v zdravstvu se govori že skoraj 10 let. Ampak dokler imajo vsi nekaj od tega (razen pacientov) ni interesa da se kaj spremeni. Vsaj 10 dohtarjev so dobili s prsti v marmeladi, mislim da so bili 3 ali 4 obsojeni, pa verjetno to ni niti vrh ledene gore.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja, govori se... ukrepa se pa ne!

Vsi vejo, da denar izginja, pa se ni noben poglobil, da bi ugotovili kje in zakaj.

Sej pravim - če speljejo tole reformo, so zmagovalci. Ampak glede na časovinco, bojo rabili do 2025... kaj vse bo še do takrat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, bizi in igi

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Če ne bi bilo nove, bi zamudil posnetek zmedenega novega ministra glede tega, ali bo vse pripravljeno za 2000 novih stanovanj mesečno ali letno.
Res, novica leta..ravno take novice so za futranje ovac. Uživaj še naprej, pa ne pozabi na veleoddajo "kdo vam laže", pospešitev prebave zagotovljena.:cheer:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
No koncno nekaj pozitivnega od vlade.... :rolleyes:
Glede na to, da je 4.5bn dnarja in ga bodo spravili v neki red, bo vse ok. Ali?



no, dajmo vseeno počakat na kakšne konkretne korake... zaenkrat je vse samo v ustni obliki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
ja, govori se... ukrepa se pa ne!

Vsi vejo, da denar izginja, pa se ni noben poglobil, da bi ugotovili kje in zakaj.

Sej pravim - če speljejo tole reformo, so zmagovalci. Ampak glede na časovinco, bojo rabili do 2025... kaj vse bo še do takrat...

Tudi če rabijo 3 leta jaz podpišem če se kaj spremeni, že za e-karton po vzoru Estonije. Enako za sredstva kot je včeraj rekel, da bo vse javno objavljeno kam kaj gre. Zbira se zamaške da se najde 50 tisoč za nakup aparatov, tu se za zmeče denarja za gradnjo novega UKC vsako leto.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Tudi če rabijo 3 leta jaz podpišem če se kaj spremeni, že za e-karton po vzoru Estonije. Enako za sredstva kot je včeraj rekel, da bo vse javno objavljeno kam kaj gre. Zbira se zamaške da se najde 50 tisoč za nakup aparatov, tu se za zmeče denarja za gradnjo novega UKC vsako leto.

jest tudi.

samo zdej je treba pustiti ekipo da dela na tem, ne da se jim meče polena pod noge.

sej prvim, bomo videli.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
že za e-karton po vzoru Estonije.
A si pogledal v zVem, katere dokumente je tvoj zdravnik oddal noter? In če ni, ga vprašal zakaj ni?

Tako dobimo e-karton po vzoru Estonije. Da zdravniki (in ostalo osebje) dejansko uporabljajo tisto kar imamo. Ne pa da sanjamo o neki novi digitalizaciji, ki bi magično vse rešila. (No, mogoče bi, ampak me vpleteni v tole ne prepričajo najbolj.) Na koncu se podatki morajo od nekod vzet in nekam poslat, če pa imaš vse pripravljeno in tega ne uporabljamo, potem e-kartona nikoli ne bo in bodo še naprej pisali v svoje papirnate mapce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.894
3.020
113
A si pogledal v zVem, katere dokumente je tvoj zdravnik oddal noter? In če ni, ga vprašal zakaj ni?

Tako dobimo e-karton po vzoru Estonije. Da zdravniki (in ostalo osebje) dejansko uporabljajo tisto kar imamo. Ne pa da sanjamo o neki novi digitalizaciji, ki bi magično vse rešila. (No, mogoče bi, ampak me vpleteni v tole ne prepričajo najbolj.) Na koncu se podatki morajo od nekod vzet in nekam poslat, če pa imaš vse pripravljeno in tega ne uporabljamo, potem e-kartona nikoli ne bo in bodo še naprej pisali v svoje papirnate mapce.

Ja vem, pol zdravnikov še vedno živi v srednjem veku, ampak take je treba po denarnici udarit pa se bo kaj spremenilo.Dokler ni nič gre po liniji najmanjšega odpora, ker se jim pač ne da.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
In prav šolstvo ima v uporabi še ene par rešitev, ki med samo niso povezane in se ROČNO pretipkavajo podatki. Ono, ko ne veš kdo se norca dela. Je pa res, da težko kdo reče, da zaposleni nimajo dela. Imajo, preveč, z brezveznim prepisovanjem.

Ampak ja, loh se menmo :)
hjah, maš prov, slab primer