Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ti bom ree takole:
1. Pošta je privat (gospodarstvo) takrat ko se ji zahoče. Ko je potreba da počne in prodaja vse drugo razen tisto kar je osnovni namen pošte.
2. Pošta je javna (javni sektor) ko je potrebno z izjemami na vse živo in doplačili pokrivat njeno izgubo
3. Bom pa še zloben in bom glede na 2. točko rekel da me ne zanima kaj in kako. Poštar ma da pride vsak dan in prinese kar ima za prinest, pa četudi reklame.
V bibši juginse je pošta dostavljala 6 dni b tednu, pošte so bile servis za ljudi, odprte dovolj dolgo. Najprej se je prihvatizirala, postala krošnjarska stojnica, ukinila sobotno dostavo, začela postajati sama sebi namen z delovnim časom (kot javna uprava), zapirati poslovalnice, še ukinjati dostavo (bodite srečni če dostavljamo 2x tedensko), izgubljati pošto (v Komendi so izgubili celo vrečo pošte za dostavo pri nas), ko pa je izguba pa izsiljevati za podražirev storitev brez osnove...
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz pa ti bom rekel takole:
1. Pošta je privat, ko to njej paše zaradi raznih izplačil delavcem in javni sektor, ko so glede izplačil druga pravila. Samo da je za delavce slabše.
2. Pošta ni imela izgube že zelo dolgo časa, v bistvu sploh ne pomnim kdaj nazadnje. Vedno je prispevala v proračun kar precej denarja!!! Beri še enkrat: Prispevala je v proračun namesto vlagala v varnost, napredek, infrastrukturo, izboljšala plače delavcem, da ne bi množično zapuščali pošte in posledično trpeli uporabniki zaradi nedostave!!!
3. Poštar bi prišel, če bi jih bilo dovolj! Zakaj jih ni dovolj? Ker so se zakalkulirali! Še nedolgo so odpuščali na mehek način, niso podaljševali pogodb poštarjem, ki bi radi delali. Sedaj pa se jim vrača! Kar jih je še ostalo so zelo, zelo preobremenjeni, pogosto v bolniški, novih pa ni, ker nihče noče delati za tak denar tako težko in odgovorno delo!!!
Ja, še nekaj let nazaj sem prišel iz dostave in v torbi prinesel pismo, ki sem ga pač zgrešil oddati. Šefica me je poslala nazaj na teren, da sem dostavil še to pismo. Pošta je bila ob odhodu na dostavo čisto prazna. Sedaj? Noben več se ne sekira, jutri je še en dan....
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Uf si zapel... ampak vas je pa luštno, Poštarje, poslušat ko kakšno upravičeno poveš čez vas... mam v žlahti...
smile-1.gif
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Minili so časi, ko sem Pošto kot ustanovo branil! Sedaj me boli k... za njo, ker to ni več normalno. Bojo z.jebal do konca in poceni prodal tujcem, kot so vse dobre firme do sedaj!
Kje pa dela ta tvoj žlahtnik?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
KSZ

Plačali milijone za pametne števce, ki jih ne smejo uporabljati

Državna elektropodjetja že več let stare števce za odčitavanje porabe elektrike v gospodinjstvih zamenjujejo s pametnimi števci. Gre za projekt, vreden 127 milijonov evrov. Toda zdaj jim je informacijski pooblaščenec prepovedal zbiranje podatkov s pametnih števcev, saj naj za to ne bi imeli zakonske podlage. Kdo je za to odgovoren?
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
Če mene vprašaš je kriv informacijski pooblaščenec in avtorji GDPR-ja. Seveda je sigurno nekje neka vrstica, ki prepoveduje nekaj kar si nekdo po svoje razlaga. Povej mi kaka je razlika, če se podatki elektronsko prenašajo v podjetje, ali če usužbenec sam na terenu popisuje števce? Po mojem je slednje slabše, saj mora oslužbenec vstopiti na mojo lastnino, da popiše števec, kar je hujše če se podatki prenašajo elektronsko.

Drugače, se bo pa to rešilo z dopisom zraven položnice, kjer boš soglašal da z izmerjeni podatki počnejo kar želijo. Do današnjega dne verjetno ni nihče vedel da je za to potrebno soglasje.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
saj verjetno tudi popisovalec števcev ne sme tega počneti. pa tudi ti verjetno ne smeš javljati stanja na elektro, ker bi potem oni s tem kršili gdpr
verjetno je to možno samo v butalastanu slovenije
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
GDPR to dovoljuje, info pooblaščenec to dovoljuje, potrebno pa bi bilo vnesti v ustrezen zakon, da elektro distributerji lahko zbirajo podatke o porabi elektrike v 15-minutnih intervalih in jih hranijo do N-let. Potem pa še zapisati, kaj s temi podatki lahko delajo.
Tu pa seveda naletimo na problem, da bi to morala skozi postopek spraviti vlada, ki ni storila niti osnove, ki se tiče GDPR-ja, torej spravila skozi ZVOP-2.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Malecky

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Povej mi kaka je razlika, če se podatki elektronsko prenašajo v podjetje, ali če usužbenec sam na terenu popisuje števce? Po mojem je slednje slabše, saj mora oslužbenec vstopiti na mojo lastnino, da popiše števec, kar je hujše če se podatki prenašajo elektronsko.

.
???? To da uslužbenec elektra popiše tvojo porabo elektrike je problem, ker je vstopil na tvojo lastnino???? Odklopiš je, pa je problem rešen.
Sej poštar tud vstopi, pa še račun prnese..... tukaj je tud problem?
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
GDPR zahteva soglasje samo tam, kjer ni pogodbene ali zakonske osnove za zbiranje podatkov. Elektro seveda ima pravico da popise števce kot je to v pogodbi med odjemalcem in dobaviteljem. Težava je zgolj 15 minuten interval, to bi morali rešiti z zakonom (enostavno) ali pa ena na ena (drago in zamudno).
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.298
62
48
Cist tko. Zakaj rabijo podatek o porabi el. energije vsakih 15 min?
A ni dovolj 1 x na mesec za dobit poloznico?

Na starih stevcih se odcituje 1 x letno
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.900
4.955
113
???? To da uslužbenec elektra popiše tvojo porabo elektrike je problem, ker je vstopil na tvojo lastnino???? Odklopiš je, pa je problem rešen.
Sej poštar tud vstopi, pa še račun prnese..... tukaj je tud problem?

Ma ne ni problem... nisi me pravilno razumel... Pravim da je to lahko večji problem, kot to da se podatki avtomatsko pošiljajo na eletro podjetje. Ali matematično če ti prikažem 0 x 0,1 = (še vedno) 0
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
pr nas je obratno. Če se ne strinjaš imaš +10% (min)
če se strinjaš, pa redno ceno
:evil:
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz se pa z IP delno strinjam.

Tole mi recimo deluje kot povečanje omejitev:

"
Za vse to so ključnega pomena podatki, ki jih pametni števci zbirajo v intervalih, dolgih po 15 minut.

To pomeni, da vsako minuto sproti izračunavajo delovno moč zadnjih 15-minutnih intervalov moči. Tako upravljavcu sistema, dobaviteljem in gospodinjstvu po potrebi omogočajo omejevanje moči in učinkovitejšo rabo energije."

Kaj me ima kdo za omejevati, če plačujem položnice v rokih? Kaj jih briga kdaj perem in kdaj kuham? Ali pa če doma rudarim za kriptovalutami?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Kaj me ima kdo za omejevati, če plačujem položnice v rokih? Kaj jih briga kdaj perem in kdaj kuham? Ali pa če doma rudarim za kriptovalutami?
Tako odčitavanje bi omogočalo bolj smiselno obračunavanje obračunske moči kot je sedaj na moč glavne varovalke. Več plačaš za obdobje, ko si dejansko rabil večjo moč. In si "nagrajen" za obdobja, ko si znal porabo bolj enakomerno porazdeliti.
V Avstriji mislim da so nekaj takega imeli že pred časom, ker je sorodnica pravila, da ne sme hkrati uporabljati nekaterih strojev, ker se to pač pozna na položnici.

IP dela po črki uredbe, da vemo, da ga imamo. Na nekaj mora opozoriti po novi uredbi. Če bo v zakonu, ga ne bo nič motilo, da vedo, kdaj pereš in kdaj kuhaš.