Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.908
113
Uh, si se razpisal. Hotu sem ti sam rečt, da šale niso ravno okusne, pa če si še tako humanitaren. Sem ti pa tud povedal, da mi s četrtino tvojga dohodka ni nič prekleto hudega. Drugače pa pohvale za humanitarnost in fovšije ni. Sicer nimam privilegija delat hobi za denar, kle sm ti mal fovš, ker me hobi kr neki stane, tud moj šiht ni ravno biser, sam denar je ok, doma s familijo sem ob normalnih urah, časa za stvari, ki me veselijo je več kot dovolj, dopust je....bogatejši od ogromno folka.... tko da še enkrat, fovšije ni, razen za hobi šiht varianto. To je pa jackpot neglede na denar.
 
Nazadnje urejeno:

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Hvala. Se strinjam glede hobija. To imam res sreco. Je pa res, da moja famlija zaradi tega malo trpi. Ker seveda mojemu hobiju (sluzba) posvecam tudi kar nekaj prostega casa, seveda pa to ni hobi moje druzine.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Me sam zanima, ker bo stavka a pol nam ta dan od položnice za vrtec odbijejo?

Točno to tudi mene zanima. Pa ne samo prehrano, ampak celoten znesek.
Pa kdo bo meni vrnil na TRR denar, ki ga bom izgubil, ker bom moral sedaj jemati frej/dopust, da bom mirkal doma otroke?

Mene bi bilo sram. Res. Če je tako slabo plačano, so vabljeni, da si pač najdejo bolje plačano delo. Saj tako je bilo rečeno nam... Pa da ne omenim, da sem ravno z zadnjo prerazporeditvijo in s tem novo pogodbo opazil, da je bruto plača ista že zadnjih 10 let, oz od podpisa prejšnje pogodbe... Pa ne stavka noben...
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Pa stavkajte..aja, ne upate, ker ste ovce..
rolleyes-1.gif


No, pa dajte heroji iz "realnega sektorja" napisati, s čim se ukvarjate v službah in svojem oh in sploh produktivnem delu-
grem stavit, da vas 90% ne dela v produkciji v pravem smislu besede..da vidimo:
-
-
-
-
-
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Obratno. Stavka je za ovce. Ostali si sami poiščejo boljši šiht.

Pa če že sprašuješ. Med drugim tudi "lupim" JU, ki ni sposobna z lastnimi kadri (pa jih je dovolj) poštimat osnovnih stvari. Ne rabimo vsi premetavat polizdelkov na liniji.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Me sam zanima, ker bo stavka a pol nam ta dan od položnice za vrtec odbijejo?

To jih ne zanima. Ne zanima jih, da stavkajo na škodo realnega sektorja in delajo škodi tistim, ki jih omogočajo plače. Tako kot moraš plačati zdravnika, da prideš v doglednem času na vrsto, si moral danes plačati varstvo za otroka, ker je vrtec zaprt.

A morda kdo ve, komu lahko stavka realni sektor? in zakaj ne vrnejo realnemu sektorju tisto, kar je vlada vzela? Nižji DDV, nižji davek na dobiček, ukinitev 50% dohodninskega razreda...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif

Otroka bos pa prepustila komu dokler ona dela v gospodarstvu ,ker ima "uporaben" magisterij.
bonk.gif
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Citat:
Uporabnik ermej pravi:
Me sam zanima, ker bo stavka a pol nam ta dan od položnice za vrtec odbijejo?

To jih ne zanima. Ne zanima jih, da stavkajo na škodo realnega sektorja in delajo škodi tistim, ki jih omogočajo plače. Tako kot moraš plačati zdravnika, da prideš v doglednem času na vrsto, si moral danes plačati varstvo za otroka, ker je vrtec zaprt. A morda kdo ve, komu lahko stavka realni sektor? in zakaj ne vrnejo realnemu sektorju tisto, kar je vlada vzela? Nižji DDV, nižji davek na dobiček, ukinitev 50% dohodninskega razreda...

Oni se ne borijo proti tebi ali proti realnemu sektorju ampak za sebe. Tudi ti se boris na sebe in ne za njih. Oni ne morejo biti suznji tvojih zelja in potreb. Pa tudi ti ne njihovih. Upam da bos prezivel dan (ali dva) brez cesarkoli ze... Sploh ce bo kdo zaradi tega malce lazje zivel.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Premalo medicinskih sester (verjamem), premalo pravosodnih policistov (verjamem), premalo inšpektorjev (verjamem)..

Kaj pa potem dela teh skoraj 10.000 zaposlenih več JS v zadnjih dveh letih? Naj odpustijo mešalce megle v JS in tiste, ki se sončijo na sončni upravi in naj dajo denar tistim, ki si ga za dobro delo zaslužijo.
2656525-Zajetaslika1.PNG
 

Priponke

  • 2656525-Zajetaslika1.PNG
    2656525-Zajetaslika1.PNG
    67,9 KB · Ogledi: 206

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Premalo medicinskih sester (verjamem), premalo pravosodnih policistov (verjamem), premalo inšpektorjev (verjamem)..

Kaj pa potem dela teh skoraj 10.000 zaposlenih več JS v zadnjih dveh letih? Naj odpustijo mešalce megle v JS in tiste, ki se sončijo na sončni upravi in naj dajo denar tistim, ki si ga za dobro delo zaslužijo.

Kaj ti verjames ali ne je zelo relevanten podatek. Sploh ce to delas cez palec. Nekdo nekje nekaj mesa, baje... Ali karkoli ze samo da spremembe relevatizirajo....
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Se strinjam. Ampak ko se borijo zase, naje*bem jaz. Ker otrok ne more v vrtec, ker ne morem k zdravniku, ker ne morem v lekarno... In karkoli bodo dosegli, bomo plačali mi.

Ko se bom boril jaz me sindikat ne bo podprl, nimam komu stavkat oz. če bi, bi šle stranke drugam, in nenazadnje javni sektor zaradi mene ne bi trpel, tako kot mi zaradi njih in njihovih pravic.

Je pa sramota v sistemu - lekarne delajo rekordne dobičke imajo monopol in očitno ne dajo dovolj velike plače zaposlenim.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Čakam, da mi nekdo iz JS razloži logiko, da ima tisti, ki ustvarja nižjo povprečno plačo od tistega, ki plačo dobi.

Odgovor bo verjeten, da je v JS v povprečju višja izobrazba. Seveda, ko pa je izobrazba edino merilo v JS za napredovanje. In navadno še izobraževanje plača JS. Nihče ne vpraša, koliko kdo dela in koliko je kdo spodoben, ampak samo, da imaš dovolj visoko izobrazbo.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Se strinjam. Ampak ko se borijo zase, naje*bem jaz. Ker otrok ne more v vrtec, ker ne morem k zdravniku, ker ne morem v lekarno... In karkoli bodo dosegli, bomo plačali mi.

Ko se bom boril jaz me sindikat ne bo podprl, nimam komu stavkat oz. če bi, bi šle stranke drugam, in nenazadnje javni sektor zaradi mene ne bi trpel, tako kot mi zaradi njih in njihovih pravic.

Je pa sramota v sistemu - lekarne delajo rekordne dobičke imajo monopol in očitno ne dajo dovolj velike plače zaposlenim.

In? Ce bo nekdo drug stavkal bom pa nahebal nekdo drugo. Tako je... In ce vidis malce dlje od svoje riti to razumes. Ne placujes ti, placujemo vsi. Ni vecvrednih in manjvrednih. To (class warfare) je eden najsterejsih turbokapitalisticnih trikov za obladovanje ljudstva. Za zacetek se vlacni v sindikat, potem pa vse svoje prosnje&zelje poslji sindikatu.

Glede lekarn imas "naceloma" prav ampak sami smo izbrali turbokapitalizem.
smirk-1.gif
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik Clueless pravi:
Obratno. Stavka je za ovce. Ostali si sami poiščejo boljši šiht.

Pa če že sprašuješ. Med drugim tudi "lupim" JU, ki ni sposobna z lastnimi kadri (pa jih je dovolj) poštimat osnovnih stvari. Ne rabimo vsi premetavat polizdelkov na liniji.
Si že odpadel..naslednji
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
V sindikat se ne bom včlanil, ker jih ne podpiram. Oni se borijo zase, ne zate in ne zame. Če nisi v JS, se sindikat ne bo zate potegnil. Ni dovolj mase ljudi, ki odločajo na volitvah.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
V sindikat se ne bom včlanil, ker jih ne podpiram. Oni se borijo zase, ne zate in ne zame. Če nisi v JS, se sindikat ne bo zate potegnil. Ni dovolj mase ljudi, ki odločajo na volitvah.

Torej... Sindikat v katerem nisi te ne podpira... Sem sokiran.
crazy1.gif