Sindikat javnega sektorja napoveduje ulico 24.2.

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Zakaj se bunite zaradi JU plač? Zakaj ne date prošnje v JU, če smo tako hudi v colengah in nič ne delamo? Ker veste, da sosed, ki dela v JU dela na minimalni, vi pa ene 500€ več. Sam on na boljšo službo, boljše pogoje, vse boljše sam mesec je pri njemu mal daljši, to se pa ne vidi!!! Deset let sem mel vajence čez in vsem je država dodala do minimuma. In to v službi, ki bi mogla država mal paziti kaj se zaposluje.
Nedolgo nazaj sem taglavnemu šefu rekel da naj dobr preveri tiste, ki dajo prošnjo, ker tle sigurno neki ne štima.
Fantek, sam peto stopnjo rabiš in ti zrihtam, po vaše, raj v SLO

Nekoč je ena pravnica, ne vem kaj točno na kakšni poziciji je bila, mogoče je bila celo političarka, javnosti vprašanje javnega denarja zelo slikovito pojasnila z različno velikimi krogci.
Ne gre toliko za to, da se bunimo, ampak če ima država takole velik krogec: o, težko razdeli tako velikega: O. Mene bolj skrbi, na kakšen način ima država namen povečati krogec.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Nekoč je ena pravnica, ne vem kaj točno na kakšni poziciji je bila, mogoče je bila celo političarka, javnosti vprašanje javnega denarja zelo slikovito pojasnila z različno velikimi krogci.
Ne gre toliko za to, da se bunimo, ampak če ima država takole velik krogec: o, težko razdeli tako velikega: O. Mene bolj skrbi, na kakšen način ima država namen povečati krogec.
Mesec je že napovedal, da bomo povečali tudi penzije, z večjimi pokojninskimi prispevki - beri nižjimi neto plačami.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.963
5.158
113
V privat sektorju moraš za povišico prevzeti večje odgovornost, večjo ekipo, več delivrat konec leta, več oddelat itd... V Javnem pa moraš samo biti.

Tako ali pa si nagrajen samo z še več dela.

Prejšnjemu šefu je dozvonilo šele ko sem dal odpoved, potem pa ekipi višati plače in nove zaposlovati.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.914
816
113
Ubistvu se dela še manj, vsaj v teh poklicih ki so dobili največ povišice.
Potem pa sploh ni problema.
Išče se 200 družinskih zdravnikov (vsaj).
Služba v ZD zagotovljena. Nič se ne dela, samo na TRR dobiš 5. v mesecu. Jezik menda ne bo problem, saj ste sami domači.
Specializacija ni problem, nezasedenih mest kolikor hočeš.
Vpis na MF bi znal biti majhna težavica, ampak saj ste sami geniji. Bo že ratalo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.902
5.458
113
To je blo takrat ko so jim sindikati častili prevoz z avtobusi in toplo klobaso....

Tüerk pa je v Stožicah dajal takt z nogico ko se je pela internacionala?
 

atrij

Zelenc'
26. jul 2007
16
3
3
Opozoril bi na zadevo, ki je bila s strani sindikatov v preteklosti spregledana, s strani večih prejšnjih vlad pa najverjetneje zamolčana.

Ob uveljavitvi ZUJF-a, se je s 01.06.2012 vrednost vseh plačnih razredov znižala za 8%.

Ob uveljavitvi t.i. ZUJF2, se je s 01.06.2013 plačna lestvica dodatno znižala (različno glede na plačne razrede – t.i. »kompresija«).

S 01.09.2016, ob odpravi varčevalnih ukrepov, je bila odpravljeno samo zadnje znižanje plač (ZUJF2), znižanje plačne lestvice (-8% ZUJF) pa je ostalo.

Z zadnjim dvigom plač za 4,5% v novembru 2023 ima tako ima še danes cel javni sektor nominalno nižje plače (za 2,51%), kot jih je imel ob uveljavitvi plačnega sistema pred 14 leti. Seveda profili, ki si niso uspeli izboriti »odprave anomalij« - in teh je v javnem sektorju zelo dosti.

Prilagam tabelo, iz katere je razvidna dinamika gibanja plač po plačnih razredih (podatke lahko preverite na strani MJU).

V letih 2020 do 2022 so določeni profili prejemali tudi COVID dodatke, ki so »izboljšali« finančno sliko teh posameznih profilov, obenem pa zameglila statistiko (rast povprečne plače v JS in mase plač za javne uslužbence).

Verjetno bo v končni fazi za državo dosti dražje »gasiti« vse požare parcialno po vseh delih javnega sektorja, rezultat pa bo na koncu podoben kot če bi v lestvico vgradili eskalacijo z inflacijo.

Me pa čudi začudenje sindikatov in vlade glede tega, da je zelo velik del JS pod minimalno plačo in da določenih profilov za tako plačo več ni možno dobiti…
 

Priponke

  • PR_2008-2022.pdf
    475,5 KB · Ogledi: 86

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Spet bullshitanje, tako kot pri zdravnikih. Najprej znižajo standarde koliko dela lahko opravijo, koliko pacientov/učencev lahko obdelajo, potem pa jih kar naenkrat primanjkuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.064
1.272
113
Opozoril bi na zadevo, ki je bila s strani sindikatov v preteklosti spregledana, s strani večih prejšnjih vlad pa najverjetneje zamolčana.

Ob uveljavitvi ZUJF-a, se je s 01.06.2012 vrednost vseh plačnih razredov znižala za 8%.

Ob uveljavitvi t.i. ZUJF2, se je s 01.06.2013 plačna lestvica dodatno znižala (različno glede na plačne razrede – t.i. »kompresija«).

S 01.09.2016, ob odpravi varčevalnih ukrepov, je bila odpravljeno samo zadnje znižanje plač (ZUJF2), znižanje plačne lestvice (-8% ZUJF) pa je ostalo.

Z zadnjim dvigom plač za 4,5% v novembru 2023 ima tako ima še danes cel javni sektor nominalno nižje plače (za 2,51%), kot jih je imel ob uveljavitvi plačnega sistema pred 14 leti. Seveda profili, ki si niso uspeli izboriti »odprave anomalij« - in teh je v javnem sektorju zelo dosti.

Prilagam tabelo, iz katere je razvidna dinamika gibanja plač po plačnih razredih (podatke lahko preverite na strani MJU).

V letih 2020 do 2022 so določeni profili prejemali tudi COVID dodatke, ki so »izboljšali« finančno sliko teh posameznih profilov, obenem pa zameglila statistiko (rast povprečne plače v JS in mase plač za javne uslužbence).

Verjetno bo v končni fazi za državo dosti dražje »gasiti« vse požare parcialno po vseh delih javnega sektorja, rezultat pa bo na koncu podoben kot če bi v lestvico vgradili eskalacijo z inflacijo.

Me pa čudi začudenje sindikatov in vlade glede tega, da je zelo velik del JS pod minimalno plačo in da določenih profilov za tako plačo več ni možno dobiti…

Prosim poglej place v javnem sektorju takrat, pa povej ce je to bilo pametno, vzdrzno oz kakorkoli dolgorocno izvedljivo?
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Nekoč je ena pravnica, ne vem kaj točno na kakšni poziciji je bila, mogoče je bila celo političarka, javnosti vprašanje javnega denarja zelo slikovito pojasnila z različno velikimi krogci.
Ne gre toliko za to, da se bunimo, ampak če ima država takole velik krogec: o, težko razdeli tako velikega: O. Mene bolj skrbi, na kakšen način ima država namen povečati krogec.

Ja velik krogec (porabo) je tlačila v malega (Razpoložljiv denar)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
še dobro za da javne uslužbence je denar itak fairy dust, lahko krogec posipamo z njim :D
 

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.558