Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Dej easy, ne me jeb*t. A so se sindikati zavzeli za delavce Vegrada, ki jih je Hilda nategnila? Niso. A so se zavzeli za delavce SCT, ki jih je Zidar nategnil? Niso. A so se zavzeli za delavce Peka? Niso. Nič niso naredili.

Delavci in BiH, ki so delali pri -10 stopinj pač niso volilci. Povej mi samo en primer v zadnjih desetih letih, ko se je Semolič za koga potegnil? Kaj je naredil za najbolj ranljive? Potegnili so se edino na minimalne plače, ki so v Sloveniji med najvišjimi v primerjavi s povprečnimi plačami v EU. Pa ne pravim, da so dovolj visoke. Dejstvo pa je, da je napačno ravnotežje med minimalno in povprečno plačo.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif

Otroka bos pa prepustila komu dokler ona dela v gospodarstvu ,ker ima "uporaben" magisterij.
bonk.gif

Tuki nisem mislil na razne medicinske sestre, vzgojiteljice,... ampak na gospodično ki dela nekaj v zvezi za gozdove pa še sama ne ve točno kaj...

Problem je da je veliko takih magistrov v JU, ki drugje ne dobijo službe, pa namesto da bi bla vesela da ima relativno dobro plačano službo raje jokca pred vlado.

Strinjam se da je treba najnižje plačanim zvišat plačo, mnogi drugi so pa za svoje delo še predobro plačani...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif

Otroka bos pa prepustila komu dokler ona dela v gospodarstvu ,ker ima "uporaben" magisterij.
bonk.gif

Tuki nisem mislil na razne medicinske sestre, vzgojiteljice,... ampak na gospodično ki dela nekaj v zvezi za gozdove pa še sama ne ve točno kaj...

Problem je da je veliko takih magistrov v JU, ki drugje ne dobijo službe, pa namesto da bi bla vesela da ima relativno dobro plačano službo raje jokca pred vlado.

Strinjam se da je treba najnižje plačanim zvišat plačo, mnogi drugi so pa za svoje delo še predobro plačani...

Na koga tocno si mislil? Na tacno doloceno osebo, na dolocenem kraju, casu in bla bla bla?
bonk.gif
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
"magistra znanosti dobi samo dobrih 1000€ na mesec"... če ima uporaben magisterij naj gre delat v gospodarstvo pa da jo vidimo kok bo dobila... po vsej verjetnosti ima magisterij iz neuporabnih ved pa je za JU dobra
smile-1.gif

Otroka bos pa prepustila komu dokler ona dela v gospodarstvu ,ker ima "uporaben" magisterij.
bonk.gif

Tuki nisem mislil na razne medicinske sestre, vzgojiteljice,... ampak na gospodično ki dela nekaj v zvezi za gozdove pa še sama ne ve točno kaj...

Problem je da je veliko takih magistrov v JU, ki drugje ne dobijo službe, pa namesto da bi bla vesela da ima relativno dobro plačano službo raje jokca pred vlado.

Strinjam se da je treba najnižje plačanim zvišat plačo, mnogi drugi so pa za svoje delo še predobro plačani...

Na koga tocno si mislil? Na tacno doloceno osebo, na dolocenem kraju, casu in bla bla bla?
bonk.gif

"Lani sem imela deset let delovne dobe, plačo pa približno tisoč evrov, s tem, da sem magistra znanosti. Po sistematizaciji imamo delovno mesto zame, vendar mi še vedno zagotavljajo, da je recesija in da ne moremo zasedati teh delovnih mest, zato sem plačana za revirno gozdarko, delam pa delo načrtovalke," razlaga.

Ja s točnimi številkami ti žal ne morem postrežt; sm pa prepričan da bo nekomu ki ima zdej 700€ ali manj veliko več pomenilo 100€ kokr pa nekomu ki ima že zdej 1000€ in več
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Boš kaj povedal, kako pa ti doprinašaš s svojim delom skupnosti oz. državi? ali se bo izkazalo, da tudi ti "prodajaš" znanje in usluge kar državi oz. JS..še prej pa, kdo ti je plačal izobrazbo..
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Boš kaj povedal, kako pa ti doprinašaš s svojim delom skupnosti oz. državi? ali se bo izkazalo, da tudi ti "prodajaš" znanje in usluge kar državi oz. JS..še prej pa, kdo ti je plačal izobrazbo..

Ne delam z državo čisto nič. Niti na javne razpise se ne javljamo, ker so skrumpirani in se tega ne grem.

Prispevam pa tako, da ne delam na črno, si izplačujem celo plačno (ki ni ravno majhna) na račun od česar plačam davke in od bruto plače plačam 60% davkov in prispevkov in za vsako stvar še DDV. Vrtec plačujem temu primerno. Edino kar tej državi res ne plačam je RTV prispevek. Pa ga bom z veseljem, ko bo program bolj kvaliteten.

A ja, pa nikoli ne "kupujem" storitev brez računa, če tudi me to dražje stane.

Izobrazbo pa razen osnovne šole, sem si plačal sam. Čisto vse. Oz. če sem iskren, nekaj tudi podjetje, kjer sem bil zaposlen, vendar je bilo 100% v privatni lasti in ni nikoli poslovalo z državo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Pa bluzi in to v orto. Ne vem kakšno računovodstvo ima on, ravno danes sem dobil izpis iz svoje firme. Nekje 65% bruto plače mi ostane na razpolago. Dohodnina špila vsako leto. Vse kar imam je olajšava za vzdrževane člane, ki se sproti obračunava (čeprav je konec koncev isto).
Moraš pa seveda upoštevati, da se ti vrnjen poračun dohodnine prišteje v razpoložljiv dohodek...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Čisto nič ne bluzim. Lanski letni zaslužek, plus bonus, plus boniteta za avto, brez vzrževanih članov mi ostane točno 60%. S tem, da sem še vsako leto doplačal cca 3,5k EUR dohodnine.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Aha. In če vzamemo 22% od 60% je to koliko?
46,8%? Daaaaleč več od 20%
Pa očitno ti ne obračunavajo pravilno dohodnine glede na to da so vse to predvidljivi redni prejemki in bonitete.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Aha. In če vzamemo 22% od 60% je to koliko?
46,8%? Daaaaleč več od 20%
Pa očitno ti ne obračunavajo pravilno dohodnine glede na to da so vse to predvidljivi redni prejemki in bonitete.

Roberto, še enkrat - pa nič mi narobe ne obračunavajo.

Moji letni prejemki:
12 x plača
1x letni bonus - fiksni
1x bonus na rezultat
Boniteta za službeni avto
Boniteta za zavarovanja (odgovornost, dopolnilno zdravstveno, nezgodno...)

Dobim iz tega naslova X EUR bruto. Neto od X EUR bruto je 40% neto (+/- malenkost). Se pravi od vsega, kar sem dobil bruto, sem na TRR prejel cca. 40%. In od tega kar dobimo na TRR plačamo vsi še DDV (pri gorivu pa še razne druge dajatve).

Razlika med bruto pa neto pa ni samo akontacija dohodnine, ampak še vsi drugu prispevki - zdravstveno zavarovanje, pokojninsko, brezposelnost...

Nimam nobene olajšave za vzdrževane družinske člane. Do sedaj sem še vsako leto dobil cca. 3,5k EUR dohodnine za doplačat.

Prejemnki pa niso čisto predvidljivi. Odvisno od letnega bonusa, ki je vezan na rezultat in lahko kar varira v plus, ali pa v minus.
 

Clueless

Fizikalc
5. avg 2007
744
86
28
Ti dam še podnapise. Trenutno okrog tretjino storitev opravim za podjetja v tujini. Za njih tudi najraje delam, ker točno vejo kaj hočejo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.019
5.727
113
blizu močvirne prestolnice
Hec je edino v tem, da se najbolj pritožujejo tisti z 25+ delovne dobe, kateri imajo že tako visoko plačo učinka pa vsako leto manj. Plačo bi morali višati mlajšemu predvsem pa sposobnemu kadru. Tudi v pisarnah se lahko gleda koliko in kako kvalitetno kdo kaj naredi. Nekateri lahko ogromno in to kvalitetno naredijo, nekateri ( predvsem starejši kader ) pa letajo iz pisarn v psarne.