Stardec obsojen zaradi nasilja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #9334

To je vse res in 100% drži. Zato je treba psa v javnosti voditi na povodcu. Doma pa le naj bo izpuščen - seveda mora imeti tudi pogoje za to. Zato bi moralo obstajati neko uradno dovoljenje za lastništvo psa, kjer bi moralo biti izpolnjenih precej pogojev. Od dovolj velike parcele okoli bajte do psihične stabilnosti lastnika samega.

Psa namreč takoj "pokvariš", že tisti hip ko ga neutemeljeno kaznuješ. Tako kot je to tudi pri otroku. Otrok si celo življenje zapomni, če se mu je naredila krivica, pes pa prav tako. In če ga tako "pokvariš", dobiš psihopata
shocked-1.gif
. Že to je dovolj, da ga pripelješ domov kot mladiča in ga za naslednjih 10 let prikleneš na verigo. Takim imetnikom bi morali narediti podobno - jih poslati v arest!

Zato pa pravim, da imeti psa ni za vsakega. Pa se še najraje zgodi ravno to, torej ko so otroci stari okoli 10 let, bi na vsak način imeli psa. Potem ko ga dobijo, se pa nihče nebi ukvarjal z njim
rolleyes-1.gif
.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Lanos je zelo lepo napisal. Res je, pregovor pravi da "je pes najboljši človekov prijatelj", pa se enega imamo, in sicer "pes ima kosmata ušesa".

Se lahko tudi strinjam s primerjavo s 6 letnikom. Šestletnik gre kamot sam čez cesto npr. Razume levo desno, oceni kje je avto in če je vse frej, bo stekel čez, da bo cimhitreje s ceste. Kot je naučen. Zdaj daj pa temu otroku žogo v roke, ki mu lahko na ko čaka na prehodu pade na cesto, pa bomo videli kako se bo zadeva odvila. Enako je pri psu, v normalnih okoliščinah vse OK, tudi v nenormalnih večinoma ampak ko ga pa enkrat neki zmoti, je pa glava prazna... Takrat p povodec pomaga. Ali da se g s silo nazaj povleče ali da se ga cukne nazaj "iz transa", ne izgubiš pa kontrole nad situacijo.
točno tako. Povodec je neka varovalka, če lahko temu tako rečemo.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Vidim da nisi razumel.

ahh jaa... seveda. Ko se nisem s tabo strinjal, mi pa napišeš, da te nisem razumel.
Lej... v avtu na cesti moraš biti privezan zaradi svoje varnosti, pa imaš izpit. A boš rekel, da ker imaš ispit tako dobro sebe poznaš, da nikol ne moreš imeti nesreče? Podobno je s psom. Vendar zaradi varnosti drugih. (pa delno tudi sebe)

PS
Pa tud zato je dobro, ker iztrebke treba pobirati in takoj viidiš kje se je usral. Ti ni treba iskati
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Demz, točno tako. Lepi pesjaki, lepe pasje hišice ne pomenijo NIČ, če je to vse skupaj na 3m2 in 23.5 ure na dan zaprt. Da o stanovanjih ne govorim, ko si nekateri neke zverine zapirajo v stanovanja.
Sem že napisal, da samo en primer poznam, ko se lastnik dejansko ukvarja s psom skozi cel dan. Pa ne neka učenja, pa treningi... enostavno živi z njimi. Se pogovarja z njim, igra, ..... Tudi pri delu, ga ima s sabo in se zmeraj vrti okol lastnika. Verige pes ne pozna. Pesjaka ne pozna. Ovratnico pa samo za sprehode. Pa se mal sprehaja . Ima pes doma tolko svobode in prostora, da mu tisti sprehod nekaj sto metrov od hiše na povodcu niti ne paše.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zadnji pes ki sem ga imel, (nemški ovčar), je bil v glavnem prost. Od prvega dne in brez izjeme sem ga zvečer privezal na verigo, zjutraj pa izpustil da je bil vedno nekje ob meni. Zvečer ko se je delal mrak, je pred bajto cvilil in prosil, naj ga že kdo priveže! Preprosto ga je bilo strah, če ni bil priklenjen.

Tisto verigo sem mislim da uporabil za kazen samo 2x - obakrat je točno vedel, da si jo je prislužil!
Za kazen je bil priklenjen kaki 2 uri, potem sem ga izpustil in - gremo naprej! Kazen je pa tudi zalegla.
smile-1.gif


Ko smo bili pri kosilu, je pripeljal goste pred vrata, pred vrati pa zalajal. Se je pa tudi zgodilo, da je pozvonil telefon, ko so povedali, da "smo bili pri vas pa je nek "hud" pes tam in če bi ga privezali, bi prišli nazaj!"
shocked-1.gif


Žal imamo pol ljudi, ki se psa že po defoltu bojijo, in ker imam delo z ljudmi, sem se po njegovi smrti novemu psu odpovedal. Niti otroci me ne pregovorijo. Žal in zaenkrat
frown-1.gif
. Pa bi ga imel. Morda kasneje, če bom v penziji in bom imel čas in pogoje. Sicer pa ne, ga raje nimam kot da bi ga imel nekje priklenjenega v arestu.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.580
284
113
kzs

za psa je treba uvest nekaksen placljivi izpit in se bi stanje hitro izboljsalo. kmeti bi bli preskrti da bi placevali, mescani ga pa marsikdo nebi naredil...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
In posledično bi kmalu po uvedbi imel še več nešolanih psov & lastnikov. Fail.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
eno je imeti psa, ker je to moda, drugo pa če psa rabiš. Če ga rabiš, ni težko dokazati. Da ga pa imaš zato nekje, ker ga ima tud nekdo drug in je modna muha, je pa prej mučenje živali. In pri vseh pravilih, ki jih imamo, ni niti enaga, ki bi pogojeval lastništvo nad psi. In sem za to, da tisti, ki imajo razne mrcine zaprte po stanovanjih in jim je edina svoboda, da jih lastnik (po možnosti še takšen, ki jih ne obvlada) sprehaja 15 minut na dan po drugih zemljiščih, pse prepove. Pa še davek naj uvedejo, ki naj bi ga plačevali tisti, ki psa ne rabijo in se bo hitro samo zreduciralo. Pa pustmo zaenkrat ttiste đukece, ki se s svoje pol kile bojijo sami sebe.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
ksz

Če nimaš pogojev je psa brez veze imeti. Je pa pes postal modna muha, saj jih je vsak dan več, od malih "na baterije" (teh je največ), do večjih, tudi takšnih za katere bi potrebovali "orožni list".
wink-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
seveda je tako. Problem je v tem, ker si nekateri mislijo, da če imajo stanovanje in en prazen kot, da imajo že pogoj za lastništvo psa. Če si otrok zaželi psa, že mislijo da je za ukvarjanje z njim poskrbljeno (3 dni že).............. itd itd
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Se strinjam.
zmaga.gif
:

Sicer proti psom nimam nič, vendar ga naši otroci niso in ne bodo dobili, saj vem kako je bilo v preteklosti, smo imeli dosti psov (od doge do terijerja če gledam po velikosti) in pogoje zanje, hiša, ograjen vrt, čas itd. Na koncu delo in skrb za psa pade na pleča "tastarih", saj je otroku zanimiv prvi teden in vsake toliko časa, ko se ravno spomni nanj.

Da o kulturi novodobnih pasjeljubcev ne govorimo, proti psom nimam nič, saj so ogledalo lastnika, slednji pa so pogosto povsem neprimerni za lastništvo, saj niti iztrebkov ne pobirajo, kaj šele da bi imeli pse primerne svojim sposobnostim.
Da ne govorimo o drogeraših in kriminalcih z raznimi stafordi in argentinskimi dogami.

Mi gre izredno na živce, da moraš non stop gledati da ne stopiš na pasji drekec ali scanje. Sem bil nekaj dni nazaj v Trbižu in je katastrofa, podobno tudi v Kranjski gori ...

Seveda niso vsi lastniki psov isti, da ne bo hude krvi.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: