Stardec obsojen zaradi nasilja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
No v istem letu je bilo več kot 10 tisoč nesreč s poškodbai in več kot 15 tisoč poškodovanih. V primerjavi s 4000 ugriznjenimi je seveda precej višja številka v prometu, kot sem napisal. In v prometu je bilo skoraj 300 mrtvih. Koliko od ugrizov psov? Da bi bilo primerljivo, bi jih moralo biti enih 100 ...
Sedaj pa vseeno vključi svoje novinarske možgane in pomisli, če se 1/4 policije, ki je prisotna v prometu, ukvarja s problemom psov. Glede na število poškodb, bi bilo razmerje normalno.
smirk-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Policija zmanjšuje število nesreč (preventiva). Če se za tematiko sploh ne bi zanimala (kot je pri ugrizih psov), bi bilo nesreč še več. In razmerje še višje v korist nesreč.
Razen če misliš da to, da nekdo po dogodku (nesreči/ugrizu) pokliče policijo, vpliva na to razmerje. Tudi kup nesreč (brez poškodb) ni prijavljen ...
Skratka, mene tudi motijo izpuščeni psi. Na srečo jih v naših koncih praktično ni. Kerf, kot ke nekdo že napisal, tudi če je pes 100% ubogljiv, lahko povzroča hudo nelagodje/strah pri kom, ki se ne to ne spozna, tega ne ve, in se psov boji. Da o tem, da ni 100% ubogljivih psov, itak ne govorimo. Pes sodi (razen na za to določenih območjih ali nekje, kjer očitno ni nikogar, tudi drugih živali ne, in je dovolj daleč od naslenja ipd...) na vrvico. Pika.

Disclaimer: pa imam psa doma. Ga brez povodca pač ne bi nikoli imel v javnosti.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hebo vas.... pa kaj ima skupnega avtomobilske nesreče in spuščeni psi????????????? (razen da spuščenega psa avto povozi)
kr neke brezvezne primerjave
bonk.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
4-krat manj je ugrizov s strani psov, kot je v avtomobilskih nesrečah poškodovanih ljudi. Tebi se sicer to zdi zanemarljivo, meni pa ne. Sploh če pomislim, da se ljudje v vozilih poškodujejo zato, ker morajo z vozilom potovati na delovno mesto, v službo, šolo ... Pes pa je hobi od nekoga.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
743
113
če že opletamo s statistiko, bi bil na mestu še podatek, koliko je psov v sloveniji in koliko je vozil
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Citat:
Uporabnik sass pravi:
če že opletamo s statistiko, bi bil na mestu še podatek, koliko je psov v sloveniji in koliko je vozil

cca 7x vec avtomobilov kot psov je v sloveniji.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
kaj ti pomaga povodec, ce ima 6 letna deklica odraslega rotweilerja v levi roki in desni dobermana? se pravi +100kg psov, dve hisi od mene.
bonk.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
4-krat manj je ugrizov s strani psov, kot je v avtomobilskih nesrečah poškodovanih ljudi. Tebi se sicer to zdi zanemarljivo, meni pa ne. Sploh če pomislim, da se ljudje v vozilih poškodujejo zato, ker morajo z vozilom potovati na delovno mesto, v službo, šolo ... Pes pa je hobi od nekoga.
Pepe, kr neke primerjave delaš. Dej še mal primerjaj letalsko nesrečo z ugrizom nekega ščeneta. Al pa primerjavo s pomarančo.
Pa naj bo jasno. Sem proti spuščenim psom in sem za idejo, ki je nekdo tukaj omenil, da bi bilo marsikomu treba prepovedati imeti psa.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mogoče pa je Pepe le slabo predstavil svojo "teorijo".

Jaz razumem zgolj takole (povzeto iz kasnejših zapisov): če bi policija/redarji/"država" namenila 1/4 "časa", ki ga nameni za preventivo v prometu prve šolske dni pred šolami in vrtci, za preventivo pri obnašanju pasjih lastnikov - beri opozarjanje (da in tudi kaznovanje) "ignorantov", bi bilo podobnih "izpadov" kot je "stardecov" bistveno manj, ker bi bilo povodov zanje manj.

In da, lastništvo psa je postalo manija v Sloveniji, mogoče tudi zato, ker se "pozabit nafutrat" psa, bistveno manj vidi kot "pozabit nafutrat" otroka.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:Mogoče pa je Pepe le slabo predstavil svojo "teorijo".
aplauz.gif

Tudi sam sem nekoč imel psa. Ampak sem spoznal, da je 20 arov lastnega zemljišča preprosto premalo za tako lastništvo, pa tudi uro časa za psa na dan enostavno ni dovolj. Naveličal sem se tudi, da kljub redki poseljenosti vsakih 200 metrov sprehoda prileti spuščen cucek, oblaja mojega, doživel pa je tudi dva malo bolj resna napada in nisem mogel psa voditi na sprehod in zraven imeti malega otroka.
Sedaj pa žena sosednjega "kmeta" (ima traktor in nekaj krav) vodi svojega psa na sprehod, da serje po moji parceli
smile-1.gif
. Saj jo razumem, tudi mi smo nekoč imeli krave in pasji iztrebki med krmo so lahko nevarni za prežvekovalce.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:Mogoče pa je Pepe le slabo predstavil svojo "teorijo".
aplauz.gif

Tudi sam sem nekoč imel psa. Ampak sem spoznal, da je 20 arov lastnega zemljišča preprosto premalo za tako lastništvo, pa tudi uro časa za psa na dan enostavno ni dovolj. Naveličal sem se tudi, da kljub redki poseljenosti vsakih 200 metrov sprehoda prileti spuščen cucek, oblaja mojega, doživel pa je tudi dva malo bolj resna napada in nisem mogel psa voditi na sprehod in zraven imeti malega otroka.
Sedaj pa žena sosednjega "kmeta" (ima traktor in nekaj krav) vodi svojega psa na sprehod, da serje po moji parceli
smile-1.gif
. Saj jo razumem, tudi mi smo nekoč imeli krave in pasji iztrebki med krmo so lahko nevarni za prežvekovalce.
Pepe,, in kaj ima sedaj vse skupaj veze s prometnimi nesrečami???
Ja, McGiver te je pa lepo povzel.
zmaga.gif

Samo,kolko si pa ti namenil prostora psu od teh 20arov??? Ta površina je čisto dovolj za psa. Razen, če nisi imel kakšno posebno pasmo, ki dela dnevno maratonske razdalje.
evil.gif

Glede sosedove žene kmeta, ki ima traktor in nekaj krav, pa tako. Prijavi jo za motenje posesti, da psa nima na vrvici oz. pod kontrolo, onesnaževanje (sranje), ...............
PS Poznam tipa, ki mu je baba pobegnila, otroc tudi... ima neko mrho (ž) in psa. redko privezanega. Potem se pa večkrat zgodi, da neprivezan skoči v drugega psa, pes renči...skratka neprijetno se je že počutiti, ko tipa vidiš ne še psa. (tip je bolj boječ, se pa zna kregati in zagovarjati psa) Zmeraj, ko je do česa prišlo, je trdil, da ima psa pod kontrrolo... pa ga nima. Po incidentih se samo dera in žuga na psa
stupid-1.gif
Pes ga pa gleda kot največjega marsovca. Pač cepec na X10
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Tale povodec omenjate kot da je bog. Naj vas razsvetlim - ni.
Odgovorno ravnanje lastnika je edino kar lahko uredi te zadeve.
Ko bodo žešæi momki nehal kupovat pasme katerih ne znajo vzgajat ampak bodo kupil sebi in svojemu znanju primerno pasmo.
Ko bo lastnik psa poklical k sebi ko se bo srečal z drugim človekom ne da ga pustijo vohat/lizat druge.
Ko bo lastnik psa znal prebrat kaj psu hodi po glavi in pravočasno reagirat.

Za vse to ti povodec ne pomaga veliko, je pa dober izgovor. Če je pes nevaren je lahko na 3 povodcih ampak če lastnik sprehaja v levi roki psa v desni pa mobitel in gleda v luft ti tudi vsi 3 povodci ne bodo nič pomagali ko bo nekoga ugriznil.

Pa ne me narobe razumet da sem proti povodcem - ko sem v mestu ali v naselju imam vedno psa na povodcu. Ko pa se sprehajam po travnikih,gozdovih in podobnih mestih kjer se načrtno umaknem od ljudi je pa pes spuščen. Če že koga srečam psa pokličem k sebi.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ksz

O tem sem govoril. O takem odnosu.

Pes je na razvojnem nivoju 6 letnega otroka. Vedno bo vse naredil 100 procentno, lagati ne zna! Če ga zlorabiš - si naredil iz njega zločinca
frown-1.gif
.

Tako je to. Pes je najbolj zanesljiv prijatelj na svetu. Ubiti se bo dal zate! In če ga imaš ob sebi, ne bo nikomur nič slabega storil. Brez skrbi, on mnogo bolje razume našo govorico, kot pa mi njegovo. Pravzaprav mi sploh njegove govorice ne znamo
shocked-1.gif
!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahhh .....dejmo že enkrat razčistiti. Vsi, v raznih temah hvalite (hvalimo) tisto kar imamo sami. Najbolše avte, starše, otroke, pse, stroje, hiše....itd. Očitno je na alterju res sama "elita". Ne vem zakaj ima še kdo sploh kaj pisati, ko je pa vse super.
Ne mores posploševati zadev, če je pri tebi tako, ni nujno da je drugje. Če velja pregovor>" da je pes človekov najboljši prijatelj" še dodajte, da mora biti ta človek tudi lastnik. Mogoče še zraven kaken družinski član. Da je pes 100% ubogljiv so redki primeri. (no, na aterju so pogosti) Vsak pes ima svoj nagon in ko bo njega nekaj pritegnilo, zmotilo.... bo to naredil, pa če se ti na glavo postaviš. Vsaj delno. Kaj ga lahko zmoti ali pritegne ne vem. Vsak ima svoje v glavi. Že za ljudi velja pregovor "sto ljudu, sto čudi" Tud pri človeku ne veš, kaj bo nekdo v določenem trenutku naredil, pa naj bi bil bolj socializiran. Zelo zelo redki so psi, ki ne bodo reagirali na nekaj, kar jih zmoti. Pa se lahko na glavo postaviš. Ne rečem pa da ne obstajajo. Pes je iza svoje domače ograde (če jo sploh ima) za na povodec!!!!! In to zaradi drugih ljudi, drugih psov, divjadi, avtov....itd. In da bo na povodcu ostal, je odgovoren lastnik. Problem je pa, ker so večkrat lastniki mularija, ki psa niti slučajno ne more obvladati.
Pred leti je bil primer v mojih koncih, ko je lastnik dva psa šolal do ..... maksimalno. (ne vem pasme, kolk sem slišal je bilo podobno dobermanu) Ubogljivi na domačem dvorišču maksimalno. Je šel z njima na sprehod po poljih. Naenkrat so od nekod pritekle srne, psi pa za njimi. Lastnik pa kričal, tekel za njimi. Dokler ni neki "zagriženi" lovec sprožil dva strela. Psi padli, lastnik v jok in na sodišče. rezultat: Lastnik je vse tožbe in pritožbe izgubil. Ni pomagala nobena pasja fakulteta. Ja, kriv je bil lastnik ne psi. Psi so samo plačali neumnosti lastnika.
Da pes ugrizne nekoga, ko se samo srečata na pol metra ni malo primerov. Pač, nekaj ga je zmotilo. Sem slišal enkrat izgovor lastnice, da ta oseba pač psu ni bila simpatična
stupid-1.gif
In takšnih primerov, bi bilo še veliko več, kot jih je, če se ne bi nekateri lastniki držali predpisov in psa imeli na povodcu in se izogobali nečesa, kar bi lahko psa zmotilo.
Včeraj sem vprašal znanca , ki ima nekega dokaj velikega mešanca o tem, kaj bi pes v določenem trenutku naredil. Naj povem, da ta znanec nima ograjenega dvorišča, pes pa še ni prestopil navidezne črte. Pa sem ga vprašal, če mu zaupa, da ne bo šel preko te črte. Mi je odgovoril, da v normalnih primerih mu zaupa, če bi se pa nekaj na cesti zgodilo, kar mu ne bi bilo všeč, pa več ne. In je rekel, da ne ve, kaj bi to lahko bilo in kaj bi pes naredil.
Tudi, ko sem še imel sam psa (neki mali mešanček) je na sprehodih on mene iskal, ne da em ga klical jaz. Ga je bilo strah pet metrov od mene. Enkrat se je pa zalaufal za zajcem, ki je skočil pred njim. Kričal sem za njim, da so me vsi slišali, samo on ne. Zajca seveda ni dobil, nazaj pa tudi ni znal priti. No...po pol ure sma se le našla. Pa bi prej rekel, da se je ta moj (đukec) zajca bal.
Lej, velik boljše bi bilo, da bi imeli pse samo tisti, ki so jih karakterno sposobni imeti, imajo čas, imajo prostor , vsaj 7arov veliko ograjeno dvorišče in dovolj velik pesjak, kamor naj bi se zapiral v primerih, ko pač ne bi mogel se svobodno sprehajati po dvorišču. Žal je pa danes tako, da je večina psov zaprtih v majhnih pesjakih, stanovanjih, lastnik si pa potem vzame 15 min časa na dan, ga spusti v naravo, sam pa na mobitelu FB gleda.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik bizi pravi:
Imaš ugrize in "ugrize". Koliko čivav je človeka ogrizlo do smrti?

Isto-podobno je rekel direktor Kemisa iz Vrhnike, imamo malo manj nevarne odpadke in bolj nevarne odpadke.....je bil takoj utišan, da odpadek je odpadek, ne glede manj nevaren, bolj nevaren itd...
stupid-1.gif
odpadek je odpadek.

Enako velja za ugriz, boli vsak ugriz in posledično strah ne izgine. Ne glede al te samo ugrizne-uščipne al pa odgrizne en kos mesa iz roke, noge, obraza. V čem je fora, da me tvoj pes lahko ugrizne? Saj je samo čivava, on pa res ne more veliko ugrizniti? A če te kdo s šibo natepe, ali pa s kolom, je ogromna razlika???
sprasujem se.gif

I.iot
stupid-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Lanos je zelo lepo napisal. Res je, pregovor pravi da "je pes najboljši človekov prijatelj", pa se enega imamo, in sicer "pes ima kosmata ušesa".

Se lahko tudi strinjam s primerjavo s 6 letnikom. Šestletnik gre kamot sam čez cesto npr. Razume levo desno, oceni kje je avto in če je vse frej, bo stekel čez, da bo cimhitreje s ceste. Kot je naučen. Zdaj daj pa temu otroku žogo v roke, ki mu lahko na ko čaka na prehodu pade na cesto, pa bomo videli kako se bo zadeva odvila. Enako je pri psu, v normalnih okoliščinah vse OK, tudi v nenormalnih večinoma ampak ko ga pa enkrat neki zmoti, je pa glava prazna... Takrat p povodec pomaga. Ali da se g s silo nazaj povleče ali da se ga cukne nazaj "iz transa", ne izgubiš pa kontrole nad situacijo.
 
Nazadnje urejeno: