Ratko Mladiæ-obsojen na dosmrten zapor

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.467
113
Milo-ševiæ....Ratko....Zlatko....bratko...kume...
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik bula pravi:
Še mojih 5 para: Od KCN se ne umre kar v istem hipu, ker strupen je HCN, ki pa nastane šele v želodcu, če je le-tam zadosti želodčne kisline (HCl). Pa smrt pri cianidih ponavadi ni posledica odpovedi srca ampak posledica odpovedi možganov, ki ostanejo brez kisika. Cianidi delujejo po sistemu, da preprečijo celicam uporabo kisika, posledično nastopi zadušitev. Najbolj so pa na to občutljivi možgani.

Ja, ampak v želodcu je vedno prisotna solna kislina, sploh pa če si pod stresom (delaš samomor). Pa ni je treba veliko, vodikov cianid ti takoj zafila hemoglobin , že en vdih cianida je dovolj. Včasih so nam tolmačili, da se 30 x raje veže na hemoglobin kot CO (ogljikov monoksid).

V glavnem -
uf-1.gif
. In to učinkovito.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Cianid ti ne zafila hemoglobina.
Cianid prepreči prevzem kisika v mitohondrije in izdelavo ATP
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ok, sedaj sem si ogledal moderno razlago delovanja in vidim, da je precej drugačna in dopolnjena od tiste, kot sem se jo jaz učil.
Nam so namreč zadevo razlagali tako, da se HCN (v bistvu cianidni ion CN -) veže na kompleksni Fe atom v hemoglobinu namesto kisika, dol pa noče iti, ko pride do celice, ker ni ustreznega encima za to. In tako "zafila" hemoglobin. Enaka razlaga je za ogljikov monoksid CO. Zato se vodikovemu cianidu reče "krvni strup". Vemo namreč, da so cianidi izrazito reaktivni s kovinami.

Cianidi namreč veljajo kot odlični reagenti s kovinami - takoj ko jo ugleda, se že hoče vezati z njo. V galvanizaciji za razmaščevanje še danes nimajo tako učinkovitega nadomestila, kot je bil KCN. Čudežna tehnologija, tole s cianidi, le hudir je, ko je tako strupena
crazy1.gif
.

Isto velja pri rudarstvu s kovinami, ali pri rekuperaciji žlahtnih kovin. Za pridobivanje zlata ali platine se še danes uporablja.
 
Nazadnje uredil moderator:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Se vidi da ne razmišljaš. Pač se je fental itak ne bo prišel v nebesa, saj se mu v krvi pretaka gošarska gnida. Enostavno je komunajzarska kri krepnla!
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
če bi se pa obesil, bi pa analizirali iz koga je narejena vrv, kakšno zanko je naredu, .....???
uf-1.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
še???? Ta je že prej jim vse povedal, preden so se drugi sploh usta upal odpreti.