Športna ura

27. jan 2022
4.801
1.737
113
Nimam pojma, ne uporabljam, mislim pa da preko BT upravljaš muziko s telefona v slušalke.

PS: preveri cene Suunto še na Hervisu in Intersportu, imata včasih vikend akcije so še cenejši kot Lečnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Viper_XxL

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Glede glasbe piše za obe, da lahko kontroliraš glasbo. Kak je to mišljeno, da je povezan z telefonom in preko njega predvaja ali da imaš dejansko na uri naloženo glasbo?
Na Fenix 3 imaš glavne komande za predvajanje, pavza, hitro naprej / nazaj, stop...Se nisem nikoli ukvarjal s tem in imam to izključeno. Verjetno, da imaš telefon v roki in tam upravljaš s komandami, pač to delaš na uri. Neke vrste daljinec.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Ne vem kako to, da imate nekateri probleme z Garminom. Prej sem imel Garmin D2 Air, kateri je bolj namenjen za druge stvari in ne za šport, pa je bil pulz vseeno soliden, če sem ga primerjal s pasom. Sedaj imam Fenix 7 Pro, pa je pulz v piko. Ima pa Pro verzija pač novejši HR senzor.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Sem dal na primerjavo, razen boljše baterije pri Verticalu ne vidim neke prednosti, pa +200€ dražja je. Glede glasbe piše za obe, da lahko kontroliraš glasbo. Kak je to mišljeno, da je povezan z telefonom in preko njega predvaja ali da imaš dejansko na uri naloženo glasbo? Kako je v tvojem primeru Race-a?

Imam Vertical od začetka prodaje. Glavna razlika med njima je MIPS zaslon pri Vertical in AMOLED pri Race. Načeloma je AMOLED boljša izbira za povprečnega uporabnika, MIPS ima boljšo vidljivost v direktnem soncu in manjšo porabo baterije. So pa menda zadnje čase MIPS zasloni celo dražji za proizvodnjo in dejstvo, da je Vertical Made in Finnland, Race pa Made in China pomeni, da je Vertical dražji.

Po funkcijah sta identična, ima pa Race malo drugačne algoritme (kupljene, medtem ko je Vrtical s posodobitvijo dobil "in-house" algoritme (prej jih je imel od First beat)) za spanje in aktivnosti, zato so nekatere metrike drugačne.

Drugače sta pa Vertical in Race velik korak v pravo smer, da sta bolj v koraku z Garmin in Coros (ni pa namen Suunta tekmovati po funkcijah z Garminom npr.). Aplikacija je pa vsaj za mene najboljša na trgu (sedaj so jo odprli mislim da tudi za Xiaomi ure).

Glasbe pri nobeni ne moreš shraniti na uro, lahko pa kotroliraš glasbo, ki se predvaja preko telefona.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Ne vem kako to, da imate nekateri probleme z Garminom. Prej sem imel Garmin D2 Air, kateri je bolj namenjen za druge stvari in ne za šport, pa je bil pulz vseeno soliden, če sem ga primerjal s pasom. Sedaj imam Fenix 7 Pro, pa je pulz v piko. Ima pa Pro verzija pač novejši HR senzor.

No moj primer, sem po desetletju prišel iz Suuntota na Garmina. Najprej 255, potem tactix, sedaj epix.

Tako dobro, kot mi tu dela HT na zapestju, sem lahko pri Suuntu samo sanjal. Pa sem imel vse njihove top modele do leta nazaj... Tako da kar se mene tiče uporabljam pas samo še za kolo, ker imam uro na balanci namesto števca...
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
No moj primer, sem po desetletju prišel iz Suuntota na Garmina. Najprej 255, potem tactix, sedaj epix.

Tako dobro, kot mi tu dela HT na zapestju, sem lahko pri Suuntu samo sanjal. Pa sem imel vse njihove top modele do leta nazaj... Tako da kar se mene tiče uporabljam pas samo še za kolo, ker imam uro na balanci namesto števca...
A teb to vse crkne ko toliko menjavaš?
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.732
2.345
113
Pomurje
Ne vem kako to, da imate nekateri probleme z Garminom. Prej sem imel Garmin D2 Air, kateri je bolj namenjen za druge stvari in ne za šport, pa je bil pulz vseeno soliden, če sem ga primerjal s pasom. Sedaj imam Fenix 7 Pro, pa je pulz v piko. Ima pa Pro verzija pač novejši HR senzor.
F6x je pri aplikaciji tenis HR na drek. Neuporaben. Še nisem našel apk kjer na zapestju dela ok
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Kako vi polnete vaše garmine? Meni je prodajalec rekel da samo na računalnik ali na power bank, saj če ga priklopin na polnilec, lahko potegne prevelik tok in uniči polnjenje...
Je kaj resnice na temu?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Na isti polnilec kot telefon. F6 zadnja tri leta in tudi prej F3, ki je izdihnil med polnjenjem. Morda ravno zato.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
F5 že sigurno 5 ali 6 let polnim na čemerkoli kar imam zraven, polnilec za telefon, PC, polnilna postaja ipd.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
Keep in mind, your device will only take in as much power as its charging circuit is designed to. For fast charging to work, you need a phone or other device with a charging circuit capable of using one of the fast charging standards, and an adapter and cable enabled for that same standard.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Kako vi polnete vaše garmine? Meni je prodajalec rekel da samo na računalnik ali na power bank, saj če ga priklopin na polnilec, lahko potegne prevelik tok in uniči polnjenje...
Je kaj resnice na temu?
Ni Garmin je pa Suunto - prvi Ambit 2 je crknil po treh letih polnjenja na telefon polnilec in power bank. Po servisu so mi rekli isto kot tebi - samo preko računalnika.
Potem me je to držalo parkrat, od takrat pa malo starejše manj močne telefonske polnilce uporabljam in nikoli nič narobe.
 

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
če kdo redno uporablja pas Polar H10, je na voljo koda za 1-mesečni brezplačni preizkus aplikacije Polar ECG Analysis v povezavi z basic - možnostmi prikaza rezultatov na računalniku.
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
če kdo redno uporablja pas Polar H10, je na voljo koda za 1-mesečni brezplačni preizkus aplikacije Polar ECG Analysis v povezavi z basic - možnostmi prikaza rezultatov na računalniku.
Jst ga uporabljam in ta free app.
Mi pa zadnje čase nenormalno hitro požre baterijo, 6-7 ur in konec. Ne vem če je kaj v zvezi s tem appom, ker ga že dolgo uporabljam. Ne pomaga niti reset.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

javr

Guru
6. dec 2011
1.606
1.065
113
koda v zasebnem sporočilu.
Jaz pretirane porabe baterije nisem opazil (Xiaomi redmi note 9 pro), je pa do nedavna bil problem da po zaključenem 1-urnem snemanju (ko imam aplikacijo vklopljeno, je nastavljena na neprekinjeno snemanje, vsaj 8 ur skupaj) ni ponovno samodejno reštartala z novim snemanjem. Včasih je minilo tudi 2-3 ure preden sem opazil da je nekaj narobe. V zadnjem "holterju" z dne 2.marca, pa je od 8:30 do 23:00 bil opažen samo en 11-minutni izpad, pa še tisti je sam reštartal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.414
113
Zdaj se mi nekaj dogaja, da sem zadnji mesec čist zanemaru rekreacijo....


V02max mi pa spika na gor.... kakšen čuden algoritem je to :)