Športna ura

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.402
113
OK, Garmin mi konstantno kaže pulz 220. tak kar naekrat in potem tam vztraja. In sem danes zbrskala še pas in povezala s polar beatom. Istočano mi je merila Garmin ura na zapestju in pas v kombinaciji s Polar Beat aplikacijo na telefonu:


A mi zna kdo razložiti, zakaj, ampak to se kontanstno dogaja, mi tele mašince kažejo 220 pulza? Kaj jih lahko moti. Danes npr sem šla tekam po sorškem polju, en kup daljnovodov ipd... to lahko moti? da bi pobiral od drugih ljudi signale ni možno
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.402
113
Ja, mhm... Dobre pol ure sem tekla na 220 pulza :rolleyes: na komot, brez neke zagnanosti... Zavoljo debate, recimo, da to ni opcija.

Gledam google... Daljnovodi in vlaki s svojimi kabli bi načeloma lahko motili pas, ne pa tudi opticnih senzorjev... Definitivno zmoti ista zadeva oboje, ker enako kažeta...
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ja, mhm... Dobre pol ure sem tekla na 220 pulza :rolleyes: na komot, brez neke zagnanosti... Zavoljo debate, recimo, da to ni opcija.

Gledam google... Daljnovodi in vlaki s svojimi kabli bi načeloma lahko motili pas, ne pa tudi opticnih senzorjev... Definitivno zmoti ista zadeva oboje, ker enako kažeta...
lahko sta seštevala signal, 2x110
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.688
3.572
113
Na sorškem polju pod daljnovodom je nazadnje polar s720 kazal tak pulz (model izpred 20 let). In pred njim acurex II, ta je včasih kdaj res sešteval pulze, še od tistega s katerim si vozil vštric. Kasneje na garminih pod daljnovodi ni bilo nikoli težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.358
5.402
113
Dvomim... Asimptomatska je možna, ampak zelo neverjetna v takem primeru. Pol ure na 220, pa da ne opazim... Dvomim...
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Imaš morda tattoo na delu roke, ki ga pokriva optični senzor? Pri meni je to problem in šele z novim Garmin senzorjem gen 5 je to sedaj sprejemljivo deluje.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.674
829
113
saj razumem, da se želi ugotoviti anomalija, ampak tu ja gre za neko nedeljsko rekreacijo :)

pa kaj zdaj če urica ali pasek ne kažeta ok, bo manj lajkov al kje smo se zaplezali

Če nekaj kupiš pričakuješ , da bo delalo kot je obljubljeno.
2 ali pa 25h/tedensko,lajki ...itd sploh ni vprašanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Uro pa pasek bomo mrbit resil, kje si pa ti zaplezan, bo pa najbrž misterij ostal. Pomanjkanje zanimanja je prva ovira, druge so se bolj nepremostljive.
ja, cela Slovenija ti bo reševala neko uro in pasek, da bi na koncu ugotovili, da ni nič narobe, težki misteriji

še teniske si poglej, če se podplat kje preveč obrablja, morda guma tam slabše nalita
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.545
36
48
44
Meni je že pred ohoho leti takole pulz skakal, zaradi statike ob nošenji določeni majic. Sedaj z novimi pasovi tega ni več. Pri tebi bi pa mogoče najprej probal tole kje, kjer ni daljnovodov mogoče. Tako na hitro izključiš enega kandidata.

Je pa res sumljivo, da oba kažeta enako. Katerega garmina imaš?