Športna GPS-bluetooth ura

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Cash, si kaj nabavil? Tudi jaz iščem nekaj za okrog 100eur. Mika me rabljen Polar RC3 za okrog 100eur ali pa raje nova Hoferjeva GPS ura za 100eur z garancijo. Akcijo sem zamudil.
frown-1.gif


Ima kdo kaj izkušenj s Polar RC3?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Nisem se nic nabavil. Morda bo imel Hofer kmalu spet to akcijo, pa jo bom nabavil.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Optični senzor ni ne vem kaj. Zdaj dela, zdaj ne. Ni neke natančnosti. Imam garmin fenix 3 hr, pa se vedno uporabljam pas. Bo treba še kako leto razvoja počakati, da se znebimo merilca na pasu.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Optični senzor baje še ni v redu, kot je omenil že Smajo. Sem gledal neke reviewe od teh optičnih senzorjev, pa je folku v mirovanju kazalo tud 140 utripa oz. enkrat kaže prav, spet drugič pa ne in potem si vedno v dilemi, a ti kaže prav al ne. Pas je še vedno boljši.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.200
890
113
Yep. Ceprav tud pas (nekodiran) mi je ze neke cudne vrednosti kazal... sicer samo na dolocenih mestih ampak je blo prav cudno.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
Jaz sem pa že od dveh zelo zadovoljnih uporabnikov slišal, da vredu dela. Eden ima Fenixa, drugi pa Fitbit, pa nevem kateri model.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
če smem izkoristit to temo oz. da ne odpiram nove - tudi sam iščem športno gps uro. bolj kot ne jo rabim za pohodništvo oz. hojo, odločam pa se med Suunto Traverse in Garmin Fenix 3 (do srede sem imel v izboru še Suunto Ambit3 Vertical in pa Garmin Forerunner 230).

o Fenixu sem prebral mnogo in mi je overall bolj všeč (dobim jo tudi za zelo dobro ceno, tako, da je razlika med Fenixom in Traversom res minimalna), me je malo strah problemov, ki se jih na netu najde kar precej - da se resetira, da ima probleme z GPS signalom, da so tudi problemi s kurjenjem baterije (slednja naj bi bila preko updateov odpravljena). o Traverseu pa ne najdem nič napisanega, niti o tem, ali so kakšni problemi ali ne, samo tipične in-depth reviewe - je še tako frišna ali je pač tako nepopularna in je toliko manj uporabniških izkušenj?

včeraj sem bil sicer pri Lečniku, in je rekel, da bi Traverse (do pred kratkim je bil v igri še Suunto Ambit3 Vertical) bil točno zame, za to kar potrebujem, malo je pokritiziral Fenixa (verjetno glede na odzive uporabnikov, ki sem jih prebral tudi sam).

plus pri Garminu mi je tudi boljša aplikacija za telefon, menda ima Suunto to izpeljano precej bolj okorno in slabše - ima kdo mogoče izkušnje, da malo poda mnenje?

predvsem rabim za spremljanje hoje, prav pride tudi storm alert (čeprav na to ne polagam nekih hudih upov), povezljivost s telefonom in obvestila s telefona pa tako ali tako posredujeta oba.

bom vesel kakšnih izkušenj oz. mnenj, ki bi mi pomagale pri odločitvi.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.713
79
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem čakal par dni da ti kdo svetuje, pa sem presenečen, da ni niti enega odgovora. Bom pa jaz začel:

V tvojem primeru sploh nimaš kaj razmišljat, F3 zmaga na celi črti, še posebej, ce je cena podobna ceni Traversa. Če že razmišljaš o Suuntu, potem le Ambit3 Peak, vse ostalo so le oskubljene verzije tega modela (z manj funkcijami, z manj senzorji, z manjšo baterijo, z drugačno GPS anteno z bistveno slabšim sprejemom, ...)!

Celo Spartan Ultra je cela katastrofa - lep, a (trenutno) popolnoma neuporaben (če s(m)o ob prihodu F3 jamrali, da Garmin prodaja polizdelek, potem je Spartan v tem trenutku le 1/16 izdelek).

Sicer sem pa lastnik več Suunto izdelkov: D4, Ambit1, (solastnik) Ambit2, Core, ... in vse do prihoda Ambit2 s to firmo nisem bil razočaran. Ko pa sem ugotovil, da bi lahko v A1 vgradili večino tistega, za kar se moral še enkrat plačati v A2 in nato še enkrat za A3, pa sem na to firmo začel gledati bolj kritično. Kar naenkrat so začeli delati nove modele vsako leto (kljub temu, da so nam za A1 obljubili še leta podpore) in opuščali podporo le leto ali dve starim modelom. Kljub temu, da bi lahko v eno uro vgradili vse, so se odločili, da bodo naredili N modelov in za svoje potrebe bi zato potreboval vsaj dve, hudo dragi uri.

Potem pa se marca 2015 pojavi Garmin z modelom Fenix3, ki je sicer v začetku imel pomanjkljivosti, a je v principu imel vse kot Ambiti, pa še bistveno več, pa še vse je bilo enostavno uporabno in dostopno, pa F3 je imela barvni ekran (ki je na prostem med vadbo fantastično pregleden in brez omejetev pri prikazu količene in tipov podatkov na enem ekranu), pa vibracijski alarm, pa možnost nadgrajevanja, ... . F3 imam 18 mesecev, 100% brez težav in z originalnim paščkom (cena nadomestnega je od par EUR naprej!), pri A1 in A2 pa je bilo pašček potrebno menjati na 9 mesecev in vsak stane preko 40 EUR.

Danes je Fenix3 instrument, ki ima vsaj 50% več možnosti, kot pri nakupu (Garmin ni tega v nasprotju s Suuntom nikoli obljubljal), ki ga lahko uporabljaš pri športih znotraj, zunaj, v vodi, morju, bazenu, ... . Zaradi oblike in izgleda ga nosim cel dan (razen med spanjem). V nasrotju s Suntoti lahko tudi pri vadbi uporabljaš vse ABC funkcije (celo za trenutno aktivno vadbo lahko spreminjaš tip in količino prikazanih podatkov) in za vse to ne potrebuješ povezave v splet.

Pa še par stvari moraš upoštevat: Suunto ima zelo slabo podporo za Androidne naprave, za povezavo s senzorji uporablja le BT (večina pa nas ima že od prej ANT/ANT+ kompatibilne senzorje), nima WiFi in brez povezave v splet sinhronizacija ni mogoča.

Glede natančnosti GPS: A1 ima (kljub izbuljeni anteni, ki zelo zmanjšuje udobnost) bistveno slabši sprejem od F3, pri A2 je podobno natančen kot na F3, za A3 pa trdijo da ima boljšega, a po primerjavi posnetih sledi na spletu je razlika hudo majhna (če sploh je). In pa - Suuntoti brez izbuljene GPS antene (tudi Traverse) imajo precej slabši sprejem kot ostali in predvsem slabšega od F3.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Glede F3, ki je povečini skoz na rokah, ura je huda. Preprosto. Slab let v uporabi in nobenih težav. Priporočam.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.338
763
113
Tudi jaz lahko rečem samo dobro o F3. Iz roke gre samo zaradi polnjenja in kadar situacija zahteva drugačno uro.