Športna ura

wildude

Fizikalc
24. jun 2008
1.556
28
48
Garmin Instinct 2X Solar ima pri hoji, pohodništvu, kolesarjenju in teku opcijo samodejni vzpon. Privzeto je 600 metrov, kar naj bi bila sprejeta splošna referenčna vrednost za večino ljudi. Kako smiselno zmanjšati oz. zvišati vertikalno hitrost?
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Je v letu 2024, nov garmin 955 še vedno dober nakup za 390€
Hvala
Če jo dobiš za takšno ceno, potem nimaš kaj razmišljat. Res dobiš model 165, ki je "star" komaj nekaj tednov in ima amoled zaslon, ampak sam preceni, koliko ti pomeni šminka. Na garmin strani primerjaj oba.
Tale ima dobre primerjave in si preglej, kaj rabiš od ure.
Recimo, že v tej primerjavi med dvema modeloma, ki nimata veze z tvojim izbranim modelom ure, tip najde "žnilijon razlik", ki nekomu pomenijo veliko, drugemu pa nič.
Če si se zapičil v model 955, bo kar dobra izbira. Sploh za to ceno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Če jo dobiš za takšno ceno, potem nimaš kaj razmišljat. Res dobiš model 165, ki je "star" komaj nekaj tednov in ima amoled zaslon, ampak sam preceni, koliko ti pomeni šminka. Na garmin strani primerjaj oba.
Tale ima dobre primerjave in si preglej, kaj rabiš od ure.
Recimo, že v tej primerjavi med dvema modeloma, ki nimata veze z tvojim izbranim modelom ure, tip najde "žnilijon razlik", ki nekomu pomenijo veliko, drugemu pa nič.
Če si se zapičil v model 955, bo kar dobra izbira. Sploh za to ceno.

Sam sem imel 255, potem menjal za Tactixa, ker mi ga je ugodno prodal kolega, ampak sem kak mesec nazaj menjal za Epixa Pro in ne morem prehvalit OLED zaslona. Tudi baterija ne drži nič manj kot Tactix.

Tako da, kar se mene tiče bi vzel OLED kadarkoli, ker večino časa čez dan se uporablja kot "smart" watch.
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Se strinjam, OLED je "topshit" na uri....
Kot pravim, odvisno, koliko ti pomeni "šminka" ure...
Recimo primer 1
Primer 2
.
.
.
Pa tega je čuda na netu...
Kot sem že žnjkrat rekel v tem topicu, imam Fenix 3, star 7 let, 8 let....Pa niti ni važno....Iz njega še vedno dobim vse podatke, ki jih rabim....Te iste podatke dobiš iz Fenix 7, Epix 2 gen in nižji modeli...Res pa ni "fenci" na pogled ( za mene še vedno top ura ), kot novejši modeli....
Je pa OLED definitivno "boljši", če uporabljaš kartografijo na uri ( primer v linku ), rabiš glasbo, plačila, itd....
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Meni ga garmin z vsakim updajtom bolj serje. Kar se tice spremljanja pulza... Itak je od tu dalje potem vse narobe. Na zaslon se pa jaz po vec kot letu se vedno nisem navadila.

Zadnja fora je bila pa voznja po res ne najboljsi cesti. Po 3h voznje sem baje pridelala 80 stukov in 11000 korakov. Pol pa se enkrat isto nazaj. Samsung od ene kolegice je bil na trwtjini tega, faking huawei zapestnica za 30 evrov je edina prepoznala, da nobeden nic ne hodi.... Razen ce...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Jaz sem na Spartan Baro že, like, 8 ali 9 let, baterija peša, pa temperatura po vadbi je vedno 20°C, tudi pozimi :D skratka, počasi bo potrebno novo. Ostal bi na Suuntu. Ima kdo Vertical ali Race in kako je zadovoljen?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Je v funkcijah sploh še kakšna druga razlika proti Vertical, razen da na Race ne moreš imeti naložene glasbe?

Koliko ur vadbe zdrži pri recimo največji natančnosti gps-a?
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Jaz nisem nek heavy user, zdrži pa cel dan smučanja pa je zvečer na nekih 65% baterija.

Saj na www.Suunto daš obe uri v primerjavo in vidiš razlike.
Meni so po tretji okvati 9 Baro vzeli nazaj in sem dal 160€ zraven za Race.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Pezda ste toplo vodo odkril s tem OLED. Nekateri to na japki uporabljamo že skoraj desetletje. Drgač pa garmin je bolj kot ne crap. Too much dnarja za pol izdelek, kjer nekaj dela kr povprek. Sem mel instinct 1. Tista z pralnega praška je boljša, sami felerji
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
ja, jaz se ne morem na ekran navadit nikakor ne... po dobrem letu. prej imela samsunga...
žal delim izkušnje z garminom. imela sem pas in zdaj uro, pa ne vem... ne delajo stvari sčasoma tako kot na začetku, kot bi morale in kot pri drugih znamkah. Čakam na kaki normal size V3, ker tole je čist preveliko... s Polarjem sem bila še najbolj zadovoljna dosedaj. Resda je že kar nekaj časa, kar sem zadnjo njihovo uro imela, ampak tista je vsaj, ko je delala, delala ko šus...
 

aljoman

Majstr
16. dec 2013
1.942
-1.477
63
Pezda ste toplo vodo odkril s tem OLED. Nekateri to na japki uporabljamo že skoraj desetletje. Drgač pa garmin je bolj kot ne crap. Too much dnarja za pol izdelek, kjer nekaj dela kr povprek. Sem mel instinct 1. Tista z pralnega praška je boljša, sami felerji
japček ni uporaben za kake resne športne aktivnosti. Je pa lep.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Sem kupil FR 255. Ja 955 je bolša, ampak realno ne bi uporabljam večino funkcij 265, je pa seveda lepša, ampak tudi dražja :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Pezda ste toplo vodo odkril s tem OLED. Nekateri to na japki uporabljamo že skoraj desetletje. Drgač pa garmin je bolj kot ne crap. Too much dnarja za pol izdelek, kjer nekaj dela kr povprek. Sem mel instinct 1. Tista z pralnega praška je boljša, sami felerji
Ja, sam garmin polnim 1-2x na mesec, odivsno koliko športam. Kolikokrat polniš japkowatch? Ne, ne da se mi še o eni bateriji razmišljat. Men na garminu vse dela.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in ishtar007

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Jaz nisem nek heavy user, zdrži pa cel dan smučanja pa je zvečer na nekih 65% baterija.

Saj na www.Suunto daš obe uri v primerjavo in vidiš razlike.
Meni so po tretji okvati 9 Baro vzeli nazaj in sem dal 160€ zraven za Race.
Sem dal na primerjavo, razen boljše baterije pri Verticalu ne vidim neke prednosti, pa +200€ dražja je. Glede glasbe piše za obe, da lahko kontroliraš glasbo. Kak je to mišljeno, da je povezan z telefonom in preko njega predvaja ali da imaš dejansko na uri naloženo glasbo? Kako je v tvojem primeru Race-a?