Športna ura

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Tule imaš še v slovenščini, približno kaj je.

Sem sedaj prišel malo k sebi....

V glavnem, sem mislil da se bomo vsaj tej temi malo spodbujali.... pa me z vsemi topovi napade forumska strupenjača.

Kaj, če sem imel lani 300kg in je tole sedaj veliko za mene. WTF ljudje....
Hvala, zdaj razumem, kaj je to EPOC.

Imam uro za 50 EUR in nima teh funkcij, kaže pa srčni utrip, datum, uro, korake ...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Na to se ne spoznam, sigurno mora obstajati preprosta razlaga, da ne čitam in študiram zapletenih disertacij, da ti povejo, da je odvečna teža škodljiva?

Ma, daj si minuto dvanajst, pa boš lahko točno povedal vsem kako pa kaj.
Kaj, če sem imel lani 300kg in je tole sedaj veliko za mene. WTF ljudje....

imel si jih 105 ali 110, zdaj jih imaš 90kg. go jtfc, go! Ampak vseeno ti povem, da za sixpack, ki obrača poglede, tvoj način ni pravi...
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Sem sedaj prišel malo k sebi....

V glavnem, sem mislil da se bomo vsaj tej temi malo spodbujali.... pa me z vsemi topovi napade forumska strupenjača.

Kaj, če sem imel lani 300kg in je tole sedaj veliko za mene. WTF ljudje....
Ne se sekirat 580 je lepa cifra za ta del sezone, jaz sem ti samo malo fovš pa sem podrezal. Trenutno sem na 300 :(
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Prvo naj ti sliko poslje, da vidis kolk resno jo jemat. Pametovanja povsod poln kufr...
izvoli:
Za kaki drugi forum/skupnost nič posebnega, za tega in to tematiko pa več kot dovolj...

A tale Jabe je ženska? To bi lahko marsikaj pojasnilo. Verjetno kaka bajsika zafrustrirana s čipsom pred monitorjem?
Ja, ne, včasih, ne (bolj telefon, ki ga primem v roke večkrat na dan za par minut, pa še na alter skočim)

Podnapise al pa razlago še napiši, ne poznam te fore fitneserjev.
minuta dvanajst = 1 minuta in 12 sekund. Toliko sem ti dala, da boš (z)vedel, kar je o tej zadevi za vedeti. Moja napaka. Nisi tok hiter...
EPOC ni fora fitneserjev, ti ga imajo v podnu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ksi

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Šneci, kaj pa zdej? Slikco si pa kr predstavljej :valjamse: :aplauz:
Pa moraš bit res obupan, da na alterju ženske "loviš", tu je čisto vseeno, kater spol piše. Seveda pa spol marsikaj pojasni v določenih vsebinah.

V glavnem, fitnesari tu gor, manj papat, se kaj gibat, a ne v Hervis 2025 opremi in pred ogledalcem smukat, ali še bolje, energijo, ki gre v rekreacijo, fitnes, usmerite v koristno delo na vrtu, pri hiši, kalorije bo enako kurilo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.551
8.907
113
Ja je že kak med nami na alterju babo ujel, sam to nisi ti, ti si hotu slikco, pa si jo dobil.
 

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Ja je že kak med nami na alterju babo ujel, sam to nisi ti, ti si hotu slikco, pa si jo dobil.
Lahko bi imela nickname "Jeba", ker se spušča po nepotrebnem in zaganja ponekod.

Vidim slikce zdaj, ja, 10kg maščobe ima.

Meni kaj več pove drug tip slikce ... :)

Fitnesarji pač radi gledajo ogledala, urce, grafe, energijo pa trošijo v zrak.

Včasih grem na Pohorje, kaj tu vse ne vidiš, kot da se res za vojno pripravljamo. Samo ko bo počilo, bo na Šentilju gužva.
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Evo še moje vprašanje o športnih urah.
Torej zaradi zdravstvenega stanja in starosti bi rabil uro predvsem za spremljanje srčnega utripa.
Lahko na zapestju ali s garmin trakom za prsni koš, ki ga že leta uporabljam za kolesarjenje v povezavi z garmin edge napravo.
Torej garmin uro, ki jih je mali milijon in mi je zato težko izbrati.
Se pravi, rabim enostavno, cenovno dostopno zadevo, da bom meril srčni utrip pri notranji vadbi in hoji v hribe. Fajn je, da bi imel opcijo nastavitve štoparice na recimo 2min in da te z kakim vibriranjem opozori, da je intervala konec, ker je med vadbo težko gledat na uro.

Kak predlog kaj naj gledam?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.346
5.388
113
Ce imaš že pas in te nošnja le-tega ne moti, potem si instaliraj kaki app na telefon in spremljaj. Zadeva je bolj natancna kot ura in zastonj.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Lastniki 955 in 965, na koliko časa polnete ure? Je res da 965 drži bol dolgo kot 955, četudi ima amoled ekran?

Hvala
 

JakeTheSnake

Fizikalc
16. okt 2016
382
123
43
Evo še moje vprašanje o športnih urah.
Torej zaradi zdravstvenega stanja in starosti bi rabil uro predvsem za spremljanje srčnega utripa.
Lahko na zapestju ali s garmin trakom za prsni koš, ki ga že leta uporabljam za kolesarjenje v povezavi z garmin edge napravo.
Torej garmin uro, ki jih je mali milijon in mi je zato težko izbrati.
Se pravi, rabim enostavno, cenovno dostopno zadevo, da bom meril srčni utrip pri notranji vadbi in hoji v hribe. Fajn je, da bi imel opcijo nastavitve štoparice na recimo 2min in da te z kakim vibriranjem opozori, da je intervala konec, ker je med vadbo težko gledat na uro.

Kak predlog kaj naj gledam?
Tale model je danes prišel ven, lahko malo pregledaš, glede na to, da ima podporo za notranje vadbe.
Drugače pa za tvoje potrebe ne boš zgrešil z nobeno Garmin uro, ki ti je cenovno dostopna, sploh, ker ti uporaba HRM pasu ni nadležna.
Štoparica tudi vibrira, ko je konec intervala.

Vse omenjeno že moj F3 podpira, kaj šele nove zadeve.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Lastniki 955 in 965, na koliko časa polnete ure? Je res da 965 drži bol dolgo kot 955, četudi ima amoled ekran?

Hvala
Jaz sem imel 955 solar, predvsem je odvisno od GPS aktivnosti. Polnil sem jo na cca 5 dni, ko sem jo napolnil je pisalo da bo zdržala 15 dni.
Sedaj imam Fenix 7 pro, polnim ga na 7 dni, ko ga napolnim piše da bo za 21 dni.

Je pa res da je teh GPS aktivnosti kar precej. Brez njih zdrži tako kot piše ali pa še dlje.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
771
34
28
Pa je res fenix 7 toliko bolša da se splača njo nabavit? Mi je v trgovini prodajalka razlagala da je kao 955 boljše senzorje in da se bolj splača kupiti njo kot pa fenixa. Mi je pa po obliki veliko lepši fenix kot 955.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Fenix 7 pro in epix pro gen 2 imata novo generacijo senzorja za pulz, ki naj bi bil bolj natančen od tistega v 255, 265, 955, 965, ki imajo enakega kot starejši fenix (no za aktivnosti itak uporabljam pašček, sploh se pozna to pri takih kjer se pulz veliko spreminja). Pri 7 pro mi je všeč tudi ker ima lučko v vseh velikostih lučko (starejši je imel samo največji - X model), ki mi pride prav in ravno dovolj večjo baterijo da polnim uro vsak ponedeljek. Edina slabost je da je malenkost večji in težji, za kar sem mislil da me bo bolj motilo, sploh med spanjem ampak je ok. Tudi malenkost bolj premium je narejen od forerunner serije (recimo gumbi, ohišje..), ki ji jaz pravim baby fenix, gui ima malo lepši. Osnovne funkcionalnosti so pa večinoma enake. Tek, hojo, kolesarjenje bosta oba izmerila praktično enako. Realno pa težko upraviči višjo ceno, sploh glede na to kako poceni se da dobiti 955.
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
Fenix 7 pro in epix pro gen 2 imata novo generacijo senzorja za pulz, ki naj bi bil bolj natančen od tistega v 255, 265, 955, 965, ki imajo enakega kot starejši fenix (no za aktivnosti itak uporabljam pašček, sploh se pozna to pri takih kjer se pulz veliko spreminja). Pri 7 pro mi je všeč tudi ker ima lučko v vseh velikostih lučko (starejši je imel samo največji - X model), ki mi pride prav in ravno dovolj večjo baterijo da polnim uro vsak ponedeljek. Edina slabost je da je malenkost večji in težji, za kar sem mislil da me bo bolj motilo, sploh med spanjem ampak je ok. Tudi malenkost bolj premium je narejen od forerunner serije (recimo gumbi, ohišje..), ki ji jaz pravim baby fenix, gui ima malo lepši. Osnovne funkcionalnosti so pa večinoma enake. Tek, hojo, kolesarjenje bosta oba izmerila praktično enako. Realno pa težko upraviči višjo ceno, sploh glede na to kako poceni se da dobiti 955.

Sem imel sedajle slabo leto Tactixa 7, zadnji teden pa Epix Pro Gen2.

Merjenje HR pri teku ni problem, tudi kolo gre, težava je kako hribolazenje ipd, tak se večkrat zmoti oz kaže premalo. Ne vem zakaj... Dejansko od kar imajo ure HR na zapestju (prej suunto 9 peak) uporabljam pas samo še za kolo, pa še to verjetno z epixom ne bom več...

165 ima sicer starejši HR senzor, ima pa multi GNSS, tako da je "enako" natančna kot tadragi modeli.
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Sej pod črto je pulz na roki ok. Kako natančno komu kaže je kot je bilo tukaj že omenjeno odvisno od vsakega posameznika (dlakavost, barva, debelina kože,… sreča)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in guardy