Spet višje kazni?

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Nič nism besede obrnil, ampak ti živiš v iluzijah in ne kužiš nič...
Ceste so take kot so in mi se moramo prilagajat cestišču, ker cestišče se ne bo nam. To je vsa kunšt.
Najprej je treba ceste zritat pol pa hitreje vozit, vi bi pa najprej vozili prehitro pol pa še hitreje. To nebo šlo, kar odmisli!
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ceste so take kot so in mi se moramo prilagajat cestišču, ker cestišče se ne bo nam. To je vsa kunšt.
Najprej je treba ceste zritat pol pa hitreje vozit,
Prvi post v avtomobilizmu ki si ga napisal OK. Ampak dejstvo ostaja enako. Signalizacija še vedno ni OK in človeka zavede in prisili v "napako", ki je nebi bilo, če bi bila cesta vsaj približno normalno označena. Policija tu ne more nič.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Teb so mogoče omejitve postavljene kre*ensko in hočeš na vsak način uveljait svoj parav, men pa je kre*tensko plačevat kazni, pa magari nimam (po tvojem) prav. Kakor koli že, do zdaj sem še zmeraj prišel na cilj in to brez kazni, če sem vozil po predpisih.
Cestni red je pravilo igre. Če se hočeš ti to igro igrat, se igraj po pravilih, al pa se vozi z busom. Ti bi najbrž rad tud pri fuzbalu rad igral z roko, ker teb je kre-tensko žogo brcat, saj z roko laže zadaneš. Ampak Ðole, to ni pravilo igre fuzbala!
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Kazni za alkohol za volanom so daleč premile. Še vsaj 6x tolko bi morale bit.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Jaz ne trdim da so oznake na cestah povsod OK. Če misliš da kje to ni OK, obvesti pristojne, saj to rad počneš mar ne?
Ampak Apačič, ni največ nesreč zaradi slabih označb, največ nesreč je zato, ker se označb NOČE upoštevat! Tle pa polcija, radarska in snemalna tehnika lahko veliko pripomoreta k boljši varnosti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Jaz ne trdim da so oznake na cestah povsod OK. Če misliš da kje to ni OK, obvesti pristojne, saj to rad počneš mar ne?
Ampak Apačič, ni največ nesreč zaradi slabih označb, največ nesreč je zato, ker se označb NOČE upoštevat! Tle pa polcija, radarska in snemalna tehnika lahko veliko pripomoreta k boljši varnosti.

Bolj pomembno je telefoniranje med vožnjo. Tudi kajenje in nastavljanje radija je bolj pomembno kot gledati kaj stoji ob cesti...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Tud tle se strinjam.
Tehnično bi moralo bit onemogočeno telefoniranje in kajenje med vožnjo.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
> Cestni red je pravilo igre. Če se hočeš ti to igro igrat, se igraj po pravilih, al pa se vozi z busom. Ti bi najbrž rad tud pri fuzbalu rad igral z roko, ker teb je kre-tensko žogo brcat, saj z roko laže zadaneš. Ampak Ðole, to ni pravilo igre fuzbala!

Sam ti pa nis prav bister. Prvic, pritozujemo se nad ustvarjanjem pravil, to se tam v parlamentu dogaja in pravila ki jih sprejemajo so vredna kritike in niso kar tako dana od boga, brez nasega vpliva, da bi jih sprejemali kot ovce blentave, kar ti ocitno delas.

Drugic, ce so taksni zakoni, se ne pomeni, da se jih je treba drzat in mi ti ne kdorkoli drug nebo ukazoval da se bom vozu z busom, ce se jih nebom drzal. Jaz se nekaterih ne drzim in vem kaksne so posledice. Zakaj mislis, da ne smes prehitro vozit in da ne smes koga ubit in da ne smes krast? Vse smes, samo svoj cenik imajo dejanja.

> Teb so mogoče omejitve postavljene kre*ensko
> Kakor koli že, do zdaj sem še zmeraj prišel na cilj in to brez kazni, če sem vozil po predpisih.

Enkrat sem se ze neki prickal s tabo, pa sem vidu da ti ne gre branje posebej dobro, sem mislu da mas slab dan, sam vidim da mas slab life. Omenil sem absurdne omejitve (bos rekel da so vse logicne in se jih je vredno drzat?), omenil sem da tam velikokrat policaji stojijo in predvidevam da vsak mesec tudi ti mr. LawSavesLives kdaj pa kdaj se nehote pregresis pri predpisih in da ga bos nehote najebal. In ta nehote te bo zelo drago stal. Razen ce ti 1000eur ali zaplenjen avto nc ne pomeni, glede na to kako tezko sledis toku misli in kako si se omejil v razmisljanju bi reku, da si kr dobro placan v sluzbi. Slovenija.press

Btw, jaz sem tud ze skasiral kazni za stvari ki jih NISEM povzrocil, pa se je policaju zdelo da me je potrebno zajebat. Recimo voznja skoz rdeco, jaz sem pa legalno polkrozno obracal pri cisto obicajni zeleni?? Takrat je to blo 300eur, koliko bo sedaj?

Upam da bos cimprej na enega takega nabasal in padu ven iz svoje naivne koze da imamo pravni sistem in iz naivne koze da pravni sistem zagotavlja pravico. Tist ki to verjame je preprosto ovca blejava. S takim cenikom, ki ga imamo in ki ga se pripravljajo so take izjeme, ki bodo po nedolznem nasrkale precej blizu giljotini.

In ravno to me cudi pri tej debati. Ali se tisti ki zagovarjate take kazni ker se kao po predpisih vozite, ne zavedate da se ob najbolj neumnih omejitvah vseeno ne drzite omejitve in da so ravno tam velikokrat policaji. In da bo kazen 1000 podobna financni giljotini za veliko ljudi? In financa giljotina za ljudi ki so dejansko nenamerno prekrsli pravila in ob tem niso prav nikakor ogrozali sebe ali drugih preprosto ni sprejemljiva. To je tko k smrtna kazen, sej je vse super in prav, razen to da 3x na leto sprazijo kasnega, ki je dejansko bil nedolzen.

lp,
Sasa
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Odlicno razmisljas, ampak zal tu gor nekateri vidijo vse crno-belo.
stupid-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Ne da mi gre branje tako slabo, ampak preprosto neda se mi brat vseh tvojih traparij, ker takoj že na začetku vidim da kozlaš.
Skratka, če na kratko povzaem tvoje traparije...
Enkrat govoriš, kako polcajev nikjer ni, pol praviš, da te pa ustavijo na mestu kjer je (po tvojem) neumna omejitev...ja kako ustavijo, če jih pa ni?
In še tole klobasanje.
Citat:
Drugic, ce so taksni zakoni, se ne pomeni, da se jih je treba drzat in mi ti ne kdorkoli drug nebo ukazoval da se bom vozu z busom, ce se jih nebom drzal. Jaz se nekaterih ne drzim in vem kaksne so posledice. Zakaj mislis, da ne smes prehitro vozit in da ne smes koga ubit in da ne smes krast? Vse smes, samo svoj cenik imajo dejanja.
Kaj bi pol rad in kaj jokaš nad cenami prekrškov? Cenik je tak pa pika! A so zate tud kazni za umor in kraje prevelike?
Delaj kar češ, saj ti si itak najbolj pameten! Polcaji in cestni red pa je zate itak faktor nebodiga treba in samo samo zato, da tebe, Ðeka, zajebavajo
Ampak verjem, enkrat boš naletu na tapravga.

Še to
Citat:
Btw, jaz sem tud ze skasiral kazni za stvari ki jih NISEM povzrocil, pa se je policaju zdelo da me je potrebno zajebat. Recimo voznja skoz rdeco, jaz sem pa legalno polkrozno obracal pri cisto obicajni zeleni?? Takrat je to blo 300eur, koliko bo sedaj?
A v križišču si legalno obračal?
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Zakaj pa nebi "obrnili" nacina placevanja raznih taks, zavarovanja, ipd. Kolikor placas, tolk hitro smes vozit
evil.gif


Se pravi, z minimalnimi premijami bi lahko legalno vozil recimo do 70km/h (kar bi prislo prav vsem penzionerjem)
Z full visokimi premijami za zavarovanje, cestne takse, tehnicni, itd,... bi lahko legalno vozil krepko hitreje, kot je zdaj omejitev
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Saj to je isto.
A za takse bi imel denar, za kazni pa ne?
Hehe, spet ena artiljerska....
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Hehe, pol bi Malkom rade volje plačal takso, da bi lahko vozil pijan.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
KSZ.

Dokaz, da je ta novela zakona namenjena izrecno polnjenju proračuna je ravno povečanje kazni za prekoračitev 10-20 km/h v naselju na 250 EUR +3 pike.
Največji hec pa še sledi: če te v dveh letih dobijo 3x, da si vozil npr. 61 km/h ti lahko ZAPLENIJO avtomobil
shocked-1.gif

banana republika.press
bonk.gif

Tole je pa vse bolj sarhljivo.
Nisem pristaš dirkanja ampak kakor opažam zadnje dni se ljudem malo trga. Striktno 50 čez vas za vasjo se pa v škarje prehiteva ker ljudem prekipi...
Je pa zanimivo 12km 10 vasi. Od teh je omejitev 50 smiselna v 5 ostalo pa bi bilo brez težav več.
Ne vem kako je možno da se po Avstriji promet lahko normalno odvija po lokalnih cestah čez vasi kjer so omejitve take , da je vožnja tekoča in omenitve razumne.


So kje zbrane napisane kazni po novem?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik testni_voznik pravi:
Citat:
Uporabnik Grikos pravi:
KSZ.

Dokaz, da je ta novela zakona namenjena izrecno polnjenju proračuna je ravno povečanje kazni za prekoračitev 10-20 km/h v naselju na 250 EUR +3 pike.
Največji hec pa še sledi: če te v dveh letih dobijo 3x, da si vozil npr. 61 km/h ti lahko ZAPLENIJO avtomobil
shocked-1.gif

banana republika.press
bonk.gif


Je pa zanimivo 12km 10 vasi. Od teh je omejitev 50 smiselna v 5 ostalo pa bi bilo brez težav več.

Ne vem kako je možno da se po Avstriji promet lahko normalno odvija po lokalnih cestah čez vasi kjer so omejitve take , da je vožnja tekoča in omenitve razumne.

Ravno to je problem. Da si vsak sam predstavlja kje so omejitve dobre in kje ne. Če je omejitev je pač omejitev. Ker poznaš cesto bi lahko peljal 10km/h več?
bonk.gif


Avstrijci niso balkanci.....